Šilutiškiai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „#PrisijungusiLietuva“

Tarptautine konferencijaVilniuje vyko tarptautinė konferencija „#PrisijungusiLietuva“, kurioje pristatytas projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“.

Konferencijoje dalyvavo valstybinių institucijų, atsakingų už informacinės visuomenės plėtrą vadovai, projekto partneriai, Lietuvos miestų savivaldos ir savivaldybių viešųjų bibliotekų vadovai bei specialistai, Trečiojo amžiaus universitetų (TAU), vyresniojo amžiaus žmonių asociacijų bei vietos bendruomenių atstovai. Šilutės rajoną atstovavo F.Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Laima Dumšienė ir Informacijos skyriaus vedėja Sandra Jablonskienė.

Dalyvius sveikino LR Ministro Pirmininko patarėja Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė, Ūkio viceministras Elijus Čivilis bei Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Pagrindinį pranešimą apie įvairių ES šalių skaitmeninių gebėjimų ypatumus skaitė asociacijos „All Digital“ vykdantysis vadovas Laurentiu Bunescu. Estijos gyventojų skaitmeninio raštingumo situaciją ir priemones jai gerinti apžvelgė organizacijos „Look@World Foundation“ komunikacijos vadovė Kadri Naanu. Organizacijos Telecentre-Danmark vadovė Gitte Olsen kalbėjo apie tai, kaip Danijoje senjorams sekasi įveikti iššūkį, kai 100 proc. valstybės paslaugų pasiekiama tik internetu.

Ypatingas dėmesys konferencijoje skirtas Lietuvos situacijai. Lietuvoje interneto naudotojų skaitmeninio raštingumo įgūdžiai lyginant su kitomis ES šalimis santykinai žemi. Pagal kompiuterinį raštingumą ES pirmauja Danija, o iš Baltijos šalių vienintelė Estija yra aukščiau ES vidurkio – devinta. Lietuva užima 13 vietą iš 28 valstybių.

PPMI tyrimų vadovas Egidijus Barcevičius kalbėjo apie skaitmeninių įgūdžių situaciją Lietuvoje. Lietuvos bankų asociacijos prezidento patarėjas Vilius Tamkvaitis skaitė pranešimą „Į banką internetu: Lietuvos patirtis ir prognozės“. Kokia Lietuvos skaitmeninė bendruomenė yra šiandien, atvykusi į skaitmeninį amžių, ir kas jos laukia rytoj, pasakojo Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Ūkio ministerijos Vertinimo ir stebėsenos skyriaus vedėjas Arminas Rakauskas bei Ryšių reguliavimo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionytė.

Konferencijos dalyviai susipažino ir su pirmąja projekto „Prisijungusi Lietuva“ veikla – temine akcija „Senjorų savaitė internete“. Ši gyventojų grupė pasirinkta todėl, kad senjorai kol kas mažiausiai naudojasi internetu ir jų skaitmeniniai įgūdžiai yra menkesni.

Diskusijoje „Mokymasis visą gyvenimą: poreikis ir galimybės“ dalyvavę Medardo Čoboto TAU prorektorė Aldona Rėksnienė ir Informacinių technologijų fakulteto dekanas Augustas Vismantas patikino, kad TAU tinklas, apimantis net 44 Lietuvos TAU, tikrai prisijungs ir dalyvaus projektinėse „Prisijungusi Lietuva“ veiklose.