Šilutiškiai džiaugiasi nušvitusiu fontanu

fontanas tv„Vis gražėjam“. „Šaunu“. „Įspūdinga“. „Koks nuostabus vaizdas“, – aikčioja šilutiškiai, pamatę kalėdinėmis šviesomis sužibusį fontaną Šilutės Vydūno skverelyje.

Žibančio fontano idėjos autorius – Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas. „Pasižiūrėjom, kad toje miesto pusėje tamsu, norėjosi jį atšviesti“, – „Šilutės naujienoms“ sakė jis.

A.Ivanauskas pasakojo, kad panašių idėjų yra matęs kituose miestuose, tad pabandė tai įgyvendinti ir Šilutėje.

Papuošti fontaną nebuvo taip paprasta: reikėjo suvirinti metalinį karkasą, jį apvedžioti šviesos diodų girliandomis.
Atliekant šiuos darbus seniūnijos darbuotojams talkino UAB „Šilutės komunalininkas“.

Ne vienerius metus Tilžės gatvės verslininkai patys imdavosi iniciatyvos puošti Vydūno skverelį, nes norėjo, kad ir ši Šilutės dalis spinduliuotų kalėdinę nuotaiką.

2012 metais šio skverelio medžius spalvotais mezginiais buvo aprengusios Šilutės moterų verslininkių organizacijos narės, paragintos Virginijos Rudienės. Tokiu būdu jos stengėsi nuspalvinti tamsią ir niūrią rudens ir žiemos aplinką, o kartu ir pakėlė visiems aplinkiniams nuotaiką.

Prieš dvejus metus šilutiškius džiugino skverelyje pastatyta nykštuko kepurę primenanti eglė. Ją pastatyti sugalvojo siuvimo salono „Kleidė“ šeimininkė Reda Petravičienė, o idėją įgyvendinti padėjo būrelis talkininkų.

A.Ivanauskas sakė, kad kitąmet fontano puošmenas galvoja patobulinti dar labiau, kad būtų dar daugiau švieselių.

Tuo tarpu Šilutės centrinės gatvės puošmenos išliko tos pačios kaip ir ankstesniais metais. Paskutinį kartą jos buvo keistos prieš 11 metų. Anot seniūno pavaduotojo, šviečiančias dekoracijas planuojama atnaujinti kitąmet įgyvendinus Šilutės senamiesčio, centrinės gatvės ir kitų objektų tvarkymo projektą.