Šilutiškiai filmavosi charizmatiškojo daktaro A. Unikausko laidose

TAU televizijoje_2Nieko nėra geriau už puikią progą bent vieną kartą gyvai pamatyti, nei dešimtis – išgirsti. Tuo įsitikinę žingeidūs, smalsūs ir nenuilstantys Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai, kurie dar ir šiandien dalijasi įspūdžiais bei gauta nauja patirtimi iš apsilankymo LRT studijoje.

Dar prieš šv. Kalėdas apsilankę sostinėje, šilutiškiai nusifilmavo analogų neturinčioje laidoje „Klauskite daktaro“ bei turėjo progą pabendrauti su profesoriumi, laidos vedėju Alvydu Unikausku. Studijoje praleidę 5 valandas Šilutės TAU nariai iš profesoriaus išgirdo nemažai nežinotų dalykų, rodos, jau ne vienoje gerai išnarstytoje sveikatos temoje. Taip pat jie asmeniškai galėjo pasiklausti apie savo problemas.

Planavo susitikimą

Anot Šilutės TAU narių, jie jau seniai tarėsi, jog būtų įdomu į vieną iš susitikimų pasikviesti garsųjį profesorių A. Unikauską. Pastarojo laidos – ne paslaptis – yra užbūrusios ne vieną vyresnio amžiaus žiūrovą, įdomios ir jaunajai kartai. Charizma, energija bei jaunatviškumu iš televizijos ekranų spinduliuojantis A. Unikauskas yra tapęs daugeliui asmeninės sveikatos gerinimo pavyzdžiu ir patarėju.

Tad pabandę susisiekti su profesoriumi šilutiškiai sulaukė malonaus pakvietimo patiems atvykti į LRT studiją ir nusifilmuoti laidoje. „Kadangi daktaras nuoširdžiai prisipažino, jog yra labai užimtas, per savaitę turi vos vieną pusdienį laisvą ir niekaip negali atvykti į Šilutę, tai nutarėme mes patys jį aplankyti“, – sakė „Klauskite daktaro“ laidose nusifilmavusi Šilutės TAU narė, Sveikatos fakulteto dekanė Vincenta Bubilienė.

Anot ilgametės medikės, nei ilga kelionė pirmyn ir atgal, nei dar prieš filmavimą surengta ekskursija po Vilniaus senamiestį, apsilankymas prie gražiosios Kalėdų eglės Rotušės aikštėje bei LRT studijoje praleistos 5 valandos, kurių metu buvo nufilmuotos skirtingos keturios laidos, neišvargino garbaus amžiaus studentų. Jie ir dabar kupini neišdildomų įspūdžių, patirčių ir džiugių akimirkų iš kelionės.

Sužinojo naujų dalykų

Į gyvą susitikimą LRT televizijoje su profesoriumi A. Unikausku vyko beveik pusšimtis Šilutės TAU narių. Apie 5 val. trukusio filmavimo metu šilutiškiai dalyvavo keturiose skirtingų temų laidose.

Pirmoji laida, kurioje filmavosi šilutiškiai, buvo apie celiulitą. „Nors celiulitas daugiausiai vargina moteris, tačiau pasitaiko, kai ši problema neaplenkia ir vyrų. Profesorius mums paaiškino, jog celiulitas atsiranda ne dėl riebalų sankaupų, kaip daugelis iki šiol manėme“, – sakė V. Bubilienė. Anot laidos dalyvės, A. Unikauskas paaiškino, jog celiulitas atsiranda dėl struktūrinių poodinio sluoksnio pakitimų. Tai lemia ne tik netinkama mityba, fizinio aktyvumo stoka, bet ir endokrininės ligos, stresas. Celiulitas gali susiformuoti ir gana jauniems žmonėms. V.Bubilienė pasidalijo laidos vedėjo žodžiais, kad įvairūs kremai, galimai padedantys kovoti prieš celiulitą, yra tik laikina pagalba. Celiulitas ilginiui vėl išryškėja.

„A. Unikauskas mums sakė, kad moterys be reikalo tiek išgyvena dėl celiulito ar dėl jo gėdijasi prieš vyrus. Anot daktaro, vyrai celiulito net nepastebi,“ – dalijosi išgirstais žodžiais V. Bubilienė.

Kita laidos tema buvo apie nutukimą ir jo problemas. Šios laidos filmavimo metu A. Unikauskas akcentavo, jog viena iš svarbių nutukimo priežasčių yra miego stygius. Jei trūksta miego, net sporto salėje praleistos valandos gali neduoti laukiamų rezultatų.

Apie razinų naudą šilutiškiai sužinojo trečiojoje laidoje, kurioje lankėsi ir viešnia – socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino. Ji kartu su daktaro asistente Liepa Mondeikaite-Norkevičiene žiūrovus iš Pamario linksmino savo moteriškumu, humoro jausmu, nesidrovėjo užduoti A. Unikauskui klausimų, taip pat ir pačios atsakinėjo. Šio filmavimo metu TAU studentai ne tik prisivaišino razinomis, bet ir dar kartą iš vedėjo lūpų išgirdo, jog šis unikalus skanėstas turi daug kalio, teigiamai veikia širdies raumenį, mažina širdies ligų riziką.

Ketvirtojoje laidoje, kuri buvo apie šlapimą, šilutiškiai sužinojo, kaip reikia jį vertinti pagal spalvą, kvapą ir skaidrumą. Būtent šie trys požymiai daug pasako apie žmogaus fizinę būklę, ar jis neserga kokiomis ligomis. Labiausiai žiūrovus intrigavo išsamus daktaro paaiškinimas su vaizdinėmis priemonėmis, kaip žmogaus inkstai skaido skystį (šlapimą) ir kaip jis pasiskirsto organizme.

Ne tik gyva pažintis su garsiuoju profesoriumi A. Unikausku, bet ir galimybė dalyvauti jo laidose, šilutiškiams paliko gilų įspūdį. Pertraukėlių metu jie asmeniškai davė klausimus daktarui, su juo fotografavosi ir užmezgė viltį dar kartą pasimatyti, galbūt – vėl sudalyvauti filmuojamose laidose.

Viešnagės LRT televizijoje metu Šilutės TAU nariai aplankė ir kitas pastato studijas, pamatė, kaip rengiamos kitos laidos. Gilų įspūdį paliko ir Sausio 13-osios nakties archyvinė fotografijų paroda, senasis laidų vedėjų pultas, kuris 1991 m. kruvinąją naktį buvo stipriai suniokotas.