Šilutiškiai gali sušilti parodoje „Šilkas kaip kava“

silkas kaip kavaKai šaltą dieną apgaubia malonus kavos aromatas, kai pajauti šilumą ir jaukumą, toks jausmas turbūt užlieja ir į rankas paėmus teptuką bei juo perbraukus per šilką.
Tą pajunti aplankęs Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atidarytą įstabaus grožio, neįtikėtino minčių ir kūrybos polėkio parodą „Šilkas kaip kava“.

Susitikti su jungtinės tapybos autorėmis, kurso draugėmis bei bendramintėmis šilutiške Daiva Kostiuškiene ir palangiške Egle Lipinskaite atvyko nemažas būrys smalsuolių. Eglė eksponuoja Zodiako ženklus įkūnijančių moterų portretus, o šalia – Daivos ištapyti plevenantys kūriniai ant šilko.

E.Lipinskaitė – Žemaitijos dailininkų sąjungos narė, jau ne pirmą kartą Šilutėje pristatanti tapybos ant šilko darbų parodą. Šiais besibaigiančiais metais Eglė atvežė 12 paveikslų, kuriuose ant šilko įamžintos moterys – besišypsančios, žavios, savyje slepiančios daug įvairių bruožų.

Tapybos ant šilko darbų paroda – pirmoji šilutiškei D.Kostiuškienei. Moteris pristato 12 tapytų šilko šalių ir kalėdines dekoracijas eglutei.

Po jaunųjų šilutiškių grupės „Karčemėlė“ vokalistų bei muzikantų Rūtos Šerpytytės ir Dovydo Mažono pasirodymo, dėmesys ir žodis buvo suteiktas parodos autorėms.

Pristatydama parodos pavadinimą „Šilkas kaip kava“, dailininkė Eglė sakė, kad jis pasirinktas neatsitiktinai. „Net ir nemėgstantis kavos, užuodęs aromatą, juo pasidžiaugia. Reikia užsimerkti ir džiaugtis. Šilkas – užburiantis“, – sakė Eglė.

Prieškalėdinis laikas –  pats tinkamiausias paimti teptuką ir pradėti juo tapyti ant šilko. Pasak E.Lipinskaitės, toks vienas spalvotas potėpis įtraukia, užburia ir jau nebepaleidžia.