Šilutiškiai į namus parsinešė Kalėdas

eglutes sakosPenktadienį artėjant 14 valandai prie miesto eglės būriavosi nemažas šilutiškių būrys – jie laukė, kol Šilutės urėdijos miškininkai atveš eglutės šakų.

Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ visoje Lietuvoje vykdoma jau ketvirtus metus. Kasmet akciją globoti imasi kuris nors žymus žmogus, šiemet globėjos vaidmuo atiteko žinomai aktorei Larisai Kalpokaitei.

Prie akcijos prisidedantys Šilutės urėdijos miškininkai šiemet viso rajono gyventojams dovanojo apie 4000 eglės šakų – tiek pat, kiek išdalijo ir pernai. Šakos dalintos Šilutėje, Kintuose, Vainute ir Pagėgiuose.

Kai prie miesto eglės atvažiavo pirmoji eglių šakų prikrauta mašina, link jos ūžtelėjo laukiančių žmonių eilės. „Šiame sunkvežimyje yra 2000 šakų, bet jei jų pritrūktų, problemos nebus – turime rezervo ir tuoj pat atvešime dar“, –  nerimaujantiems šilutiškiams sakė urėdas Stepas Bairašauskas ir miško želdinimo inžinierė Audronė Balčiūnienė.

Šiemet Šilutės miškininkai „Šilutės prekybos“ parduotuvėje pardavė ir 300 eglaičių. Jų kainos, pasak A.Balčiūnienės, nekinta jau daug metų ir iš tiesų jau seniai nebeatitinka realios eglučių išauginimo, paruošimo ir atvežimo į miestą kainos. „Bet mes nesiekiame pelno šventėms artėjant, norime, kad kuo daugiau žmonių galėtų pasidžiaugti mišku kvepiančiais Kalėdų simboliais“, – kalbėjo A.Balčiūnienė. 

Nuo prieškalėdinio darbų maratono išvargusių miškininkų būrys nepamiršo šilutiškiams perduoti ir nuoširdžiausius linkėjimus. „Linksmų ir šiltų švenčių ir sėkmingų ateinančiųjų metų“, – sakė jie.