Šilutiškiai ir klaipėdiečiai aukoja vaikams

zarembaPer tris dienas šilutiškio Aurimo Zarembos iniciatyva beglobiams vaikams ir sunkiai besiverčiančioms šeimoms klaipėdiečiai bei Šilutės gyventojai jau paaukojo daugiau nei tris tūkstančius litų. Tikimasi, kad ši suma artimiausiomis dienomis dar didės. Už surinktus pinigus nupirkti daiktai paramos gavėjus pasieks dar iki Kalėdų.

Įkvėpė Maltiečiai

Prieš kelias dienas šilutiškį Aurimą Zarembą įkvėpė Maltiečių gerumo akcija ir jis nusprendė kreiptis į geros valios žmones, kad šie aukotų labiausiai pagalbos reikalingiems uostamiesčio bei Šilutės vaikams.
„Mintis kilo prieš penkias dienas, kai pamačiau Maltiečių akciją, bet pagalvojau, kad pensininkai vis dėlto turi pajamų, o vaikai šiuo metu gyvena dar sunkiau“, – pasakojo A.Zaremba, kuris sekmadienį rengtame Gerosios žvaigždės bėgime užėmė pirmąją vietą.

Globos namams ir šeimoms

Nieko nelaukęs vyras susisiekė su vaikus uostamiestyje vaikus globojančiomis įstaigomis ir teiravosi, kokia vaikų globos namų finansinė situacija. Pabendravus su vaikus globojančiomis įstaigomis buvo nuspręsta, kad šiuo metu labiausiai pagalvos reikia Klaipėdos vaikų globos namams „Rytas“. „Su seniūnijos pagalba Šilutėje išrinkome tris šeimas, kurios verčiasi sunkiai, tačiau yra tvarkingos“, – greitakalbe bėrė šilutiškis.

Būta sunkių išgyvenimų

Pašnekovas pasakojo, jog šeimos, kurios prieš didžiąsias šventes sulauks paramos iš tiesų yra jos vertos. A.Zaremba prisipažino, jog ir pats neseniai išgyveno sunkius laikus – prieš trejus jaunam vyrui teko palaidoti vėžio pakirstą mamą.
Vis dėlto skaudūs išgyvenimai vyrui įkvėpė norą dalintis gėriu. „Norisi duoti kažką gyvenimui, juk kažkada tau irgi buvo duota“, – samprotavo privačiu treneriu dirbantis A.Zaremba.

Trys dienos – 3 tūkst. litų

Idėjos iniciatorius pasakojo pirmiausia aplankęs visus pažįstamus, kurie, manė vyras, gali padėti labiausiai vargstantiems, vėliau kreipėsi ir į kitus žmones. Šiuo metu surinkta daugiau nei 2800 litų. Sekmadienį uostamiestyje vykusiame šventiniame Gerosios vilties bėgime A.Zarembai pavyko laimėti pirmąją vietą. Už ją vyras gavo 250 litų piniginį prizą, šiuos pinigus nedelsdamas įdėjo į labdaros fondą.

Tiesa, ši suma nėra galutinė. Viename Šilutėje veikiančiame kokteilių bare stovi aukų dėžutė į kurią pasilinksminti atėję žmonės gali įmesti aukojamą sumą. „Per dvi dienas gal dar kokie 300 litų susirinks, kad po litą, kas po du“, – prognozavo A.Zaremba.

Prie idėjos sumanytojų sutiko prisidėti ir dvi uostamiestyje veikiančios įmonės, jos paaukos mažiesiems klaipėdiečiams reikalingų daiktų: kėdučių bei drabužių.

Artimiausiomis dienomis idėjos iniciatorius planuoja atvykti į Klaipėdą ir su minėta vaikų globos įstaiga aptarti, ko šiuo metu labiausiai reikia ir už surinktus pinigus nupirkti bent dalį reikalingiausių daiktų.