Šilutiškiai įveikė antrąjį Konstitucijos egzamino etapą

konstitucija„Šilutės naujienos“ jau rašė, kad prieš porą savaičių vyko Konstitucijos egzamino I etapas, kuriame dalyvavo per 300 mūsų rajono moksleivių bei du suaugę pagrindinio mūsų šalies įstatymo žinovai – mero pavaduotojas, pedagogas istorikas Algirdas Gečas bei šilutiškis verslininkas Edvardas Jurjonas. Į antrąjį egzamino etapą pateko 10 mūsų rajono moksleivių ir A.Gečas.

Antradienį įvyko Konstitucijos egzamino II etapas. Egzamino dalyviai turėjo atsakyti į 20 klausimų. Į 15 arba daugiau klausimų teisingai atsakiusių dalyvių užduotis toliau vertins vertinimo komisija, kuri išrinks Konstitucijos egzamino nugalėtojus.

Galutinio komisijos sprendimo dabar laukia A.Gečas bei penki Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai: Irena Čerkutė (mokytojas A.Gečas), Viktorija Šteinaitė (mokytoja Daiva Losienė), Dominyka Rumšaitė, Mantas Marozas, Julija Jonšaitė (visų jų mokytoja Laima Dimšienė).

A.Gečas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad II etapo klausimai buvo sunkūs. Rašiniu jam teko atsakyti į klausimą, ar Seimas turi teisę priimti įstatymą dėl mirties bausmės įvedimo už sunkius nusikaltimus. Moksleiviai raštu atsakinėjo į klausimą, kokios piliečių teisės gali būti apribotos karinio konflikto metu.

Nugalėtojus spalio 28 d. Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis.