Šilutiškiai kvepins Turkiją baravykų sriuba ir „vofeliais“

Šilutės komanda išvyko į Turkiją dalyvauti tradiciniame tarptautiniame maisto gaminimo čempionate „Auksinis šaukštas“. Nuotraukoje - pernykščio čempionato akimirka.Šiemet pirmą kartą šilutiškiai yra pakviesti atstovauti mūsų kraštui ir šaliai tarptautiniame maisto gaminimo festivalyje „Auksinis šaukštas“, kuris tradiciškai kasmet rengiamas Alanijos mieste, Turkijoje.

Į festivalį, kuris vyks spalio 24-26 dienomis, išvyko penki Šilutės atstovai. Meras Vytautas Laurinaitis, Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Edita Šukytė, Šilutės turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė, etnografė Indrė Skablauskaitė ir UAB „Česlovo vynas“ vadovė Tatjana Ramoškienė rengiasi susirungti su daugiau kaip 1000 virtuvės šefų mėgėjų bei maisto gaminimo profesionalų iš Turkijos bei kitų Europos šalių.

Kaip atviravo šilutiškių delegacijos atstovė R.Kmitienė, mūsiškiai ruošiasi nustebinti su gardžia baravykų sriuba bei I.Skablauskaitės išvirtu tradiciniu lietuvininkų gėrimu „kafija“ bei iškeptais „vofeliais“.

Specialią virėjų aprangą – prijuostes ir kepures – šilutiškių delegacijai paskolino Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla.
Dalyviai maisto gaminimo festivalyje Alanijoje varžysis vištienos, žuvies, Anatolijos regiono tradicinės virtuvės, ėrienos, modernios turkiškos virtuvės, desertų, Tolimųjų Rytų virtuvės, geriausių kulinarų komandos ir vaisių bei daržovių pjaustymo rungtyse.

Iš viso išskiriama 11 maisto gamybos kategorijų trijų skirtingų lygių šefams. Paprastus patiekalus komandos turės pagaminti per 30 minučių, o gaminimas trijų patiekalų su vaisių bei daržovių išpjaustymu turės trukti ne ilgiau kaip 2 valandas.

Festivalyje dalyvauti jau užsiregistravo ne tik komanda iš Šilutės, bet ir Trakų, taip pat iš kaimyninių šalių: Rusijos, Latvijos, Vokietijos.  Alanijos savivaldybės partneriams (tarp kurių yra ir mūsų savivaldybė) dengiamas startinis mokestis, kuris vienam komandos nariui svyruoja nuo 20 iki 40 litų, ir pasirūpinama visais maisto gaminimo produktais, išskyrus specialius padažus ar ingredientus.

Lankydamasi Turkijoje Šilutės rajono savivaldybės delegacija ne tik dalyvaus maisto gaminimo čempionate, bet ruošiasi susitikti su Alanijos savivaldybės atstovais bei aptarti įgyvendintus Šilutės rajono savivaldybės, biudžetinių įstaigų ir bendruomenių projektus.

Kaip „Šilutės naujienoms“ pranešė Šilutės rajono savivaldybės administracijos Komunikacijų skyriaus specialistai, šilutiškių atstovų kelionei buvo paskirti 4000 Lt iš Savivaldybės biudžeto. Tai yra apmokėti trys bilietai. Meras už kelionę susimokėjo pats.