Šilutiškiai kviečiami baltomis pirštinėmis prisidėti prie skaidrių rinkimų

baltosios pirstinesDidelio masto balsų pirkimas pirmojo rinkimų į Seimą etapo metu ne tik sukėlė pasipiktinimo audrą visuomenėje, bet ir paskatino įvairias nevyriausybines organizacijas bei judėjimus imtis prevencinių veiksmų. Reaguodami į galimą neskaidrią veiklą ir antrojo turo metu akcijos „Darom“ iniciatoriai VšĮ „Mes Darom“ kartu su Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK) ir Policijos departamentu skelbia akciją „Baltosios pirštinės“.

Iniciatyvos tikslas – paskatinti visus Lietuvos žmones prisidėti prie skaidraus antrojo rinkimų turo vykdymo, užkirsti kelią balsų pirkimui bei saugoti valstybės demokratijos pagrindus.

„Prie „Baltosios pirštinės“ iniciatyvos prisijungti gali visi Lietuvos žmonės, kurie yra neabejingi dabartinei situacijai šalyje ir kuriems rūpi, ar kitus ketverius metus mūsų tautai atstovaus sąžiningi politikai.

„Baltosios pirštinės” – pilietinė iniciatyva prieš galimą masinį balsų pirkimą rinkimų į Seimą pakartotinio balsavimo metu. Spalio 28-ą dieną piliečiai kviečiami atvykti į artimiausias rinkimų apylinkes ir tapti „Baltųjų pirštinių” iniciatyvos įgyvendintojais. Primename, jog Šilutės-Pagėgių apygarda – viena iš labiausiai garsėjančių šalyje dėl galimo balsų pirkimo ir rinkimų įstatymo pažeidimų.

Prie „Baltųjų pirštinių” iniciatyvos siūloma prisidėti tokia tvarka:

   • Pasirūpinti baltomis pirštinėmis kaip simboliu už skaidrų rinkimų vykdymą;

   • Spalio 28-tą dieną ateiti balsuoti ir po balsavimo pranešti rinkimų apylinkės nariui, kad dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje;

   • Išėjus iš rinkimų apylinkės, užsimauti baltas pirštines ir pasilikti stebėti rinkimų apylinkės aplinką;

   • Pastebėjus galimą balsų pirkimą ar kitus sąžiningų rinkimų vykdymo pažeidimus, apie tai nedelsiant pranešti specialiuoju policijos telefono numeriu 8 5272 5372

Pamačius ar įtarus balsų pirkimą bei agitacijos pažeidimus, galima pranešti apylinkės rinkimų komisijos nariams, partijų stebėtojams, skambinti trumpuoju telefonu 1855 arba pranešti policijai.

Tačiau visais atvejais patariama viską fiksuoti mobiliaisiais telefonais – fotografuoti ir filmuoti, o medžiagą kuo greičiau perduoti apylinkės bei apygardos rinkimų komisijai, stebėtojams ar policijai. Jeigu niekas į pranešimus nekreipia dėmesio, galima medžiagą persiųsti VRK, kuri savo ruožtu ją deleguos apygardos komisijai.

Baigęs stebėjimą, pilietinės akcijos „Baltosios pirštinės“ dalyvis paskambina telefono numeriu 1855 (skambučio minutės kaina, kaip skambinant į savo tinklą) ir užsiregistruoja. Dalyvis pasako stebėtos rinkimų apygardos ir apylinkės pavadinimus, savo vardą ir pavardę bei praneša, ar nustatė ir perdavė faktus apie pažeidimus policijai, ar pažeidimų nenustatė, ar sutinka, kad jo pavardė būtų skelbiama VRK interneto svetainėje.

Audio kvietimas:

„Baltųjų pirštinių” dalyvio atmintinė (.pdf)

„Baltosios pirštinės“ iniciatyvą pilietiški lietuviai kviečiami palaikyti ir socialiniame tinkle „Facebook“. Projekto iniciatoriai sako, kad šią idėją paremti galima ne tik rinkimų dieną stebint rinkimų apylinkes ir fiksuojant pažeidimus, bet ir aktyviai skleidžiant žinią apie akcijos tikslus savo draugams ir pažįstamiems.