Šilutiškiai kviečiami dalyvauti miškasodyje

MISKASODISPrie visoje šalyje šeštadienį, balandžio 28-ąją vyksiančios miško sodinimo akcijos „Lietuvai 100“, kurią organizuoja VĮ Valstybinė miškų urėdija, jungiasi ir Šilutės regioninio padalinio miškininkai, į miškasodį kviesdami visus gamtai neabejingus rajono gyventojus.

Ši socialinė iniciatyva – miško sodinimo šventė skiriama istorinės sukakties – Lietuvos šimtmečiui įamžinti.

Prie žaliojo gimtinės rūbo puoselėjimo norintys prisidėti šilutiškiai turėtų rinktis miesto Senojo turgaus aikštėje 10.30 val. Tą valandą iš čia į miškasodžio vietą Norkaičių girininkijoje visus norinčiuosius veš, o po darbų ir namo parveš urėdijos samdytas autobusas. Talkininkų prašoma atsinešti kastuvus ir kibirus, taip pat dėl visa ko turėti apsiaustus nuo lietaus. Miško sodinimas prasidės 11 val.

VĮ valstybinės urėdijos Šilutės padalinio miško želdinimo inžinierė Audronė Balčiūnienė informavo, jog miško sodinimas šiemet vyks Saugų sen. Pašiliškės kaime esančiuose 78 ir 79 miško kvartaluose. Tądien čia planuojama pasodinti 8500 vienetų pušies ir dar pusantro šimto vienetų liepaičių sodinukų. Jaunieji medeliai sužaliuos 1,7 hektarų plote.

Pasak A.Balčiūnienės, būtent šiuos medelius šilutiškiai pasirinko todėl, kad jiems nereikia derlingų žemių.

Pernykščio miškasodžio metu visoje Lietuvoje buvo atkurta 66,2 hektarai miško, talkininkai pasodino iš viso daugiau nei 200 tūkstančių įvairių medelių. Planuojama, kad šiemet po miškasodžio šalies miškuose bus atkurta apie 100 ha miško.

Šilutės miškininkai, kaip ir kasmet, talkininkų laukia rimtai pasirengę. Jie visus vaišins koše ir blynais, taip pat karšta arbata.