Šilutiškiai kviečiami mokytis anglų ir vokiečių kalbų

Kalbu kursaiJau po savaitės naujos šilutiškių grupės pradės mokytis šnekamųjų anglų ir vokiečių kalbų. Tokius kursus vėl organizuoja vertimų ir kalbų kursų biurą „Amo linguas“ įsteigusios Živilė Pakalniškytė – Vingienė ir Ingrida Nasvytė.

Abiejų kalbų grupės bus ir pradedantiesiems, ir daugiau pažengusiems lankytojams. Vertėjų praktika rodo, kad tų mokinių amžius svyruoja nuo 18 iki 70 metų.

Lietuvininkų g. 61 name įsikūrusiam kalbų ir vertimų biurui „Amo linguas“ ką tik suėjo metukai, bet jo savininkės jau gali pasidžiaugti patirtimi. Per tuos metus jos išleido 12 grupių, kuriose šnekamosios užsienio kalbos išmoko apie 100 Šilutės rajono gyventojų.

Ž.Pakalniškytė – Vingienė ir I.Nasvytė pastebėjo, jog šnekamųjų anglų ir vokiečių kalbų kursai labai populiarūs. Tai nestebina, nes šiandienos žmogus – daug keliaujantis ir darbo reikalais, ir poilsio tikslais, dažnai bendraujantis su užsienio partneriais. Tad susikalbėti svečioje šalyje jam ypač aktualu.

Didžioji pamokų laiko dalis skiriama kalbėjimui, nes daugelis klausytojų kalbėti ryžtasi sunkiai, baiminasi, kad padarys klaidų.
Tiesa, tiems, kas lankys Živilės ir Ingridos kursus, rašyti irgi teks, mat mokytojos skiria ir namų užduotis, kurios, anot jų, yra būtinos, norint išsiaiškinti, kaip mokiniai įsisavino medžiagą, ir dar geriau ją įtvirtinti.

40 valandų kursai trunka apie 2,5-3 mėnesius, jei klausytojai renkasi 2 kartus per savaitę. Mokomasi po darbo valandų, grupės – ne didesnės nei 6 žmonių. Vokiečių kalbos mokančios Živilės ir anglistės Ingridos nuomone, toks grupių dydis – pats optimaliausias, jei nori kiekvienam klausytojui skirti pakankamai dėmesio, kiekvieną pakalbinti ir išsiaiškinti jo žinių spragas.
Baigusiems kursus klausytojams po žinių patikrinimo išduodamas pažymėjimas, kuriame nurodyta, kiek valandų žmogus mokėsi ir kokiu lygiu jo žinios įvertintos pagal Europos Sąjungos standartus.

Abi kalbų mokytojos yra baigusios vokiečių ir anglų kalbų filologijos studijas ir užsienio kalbas įvaldžiusios tobulai. Mokymo procese jos naudoja vadovėlius, pratybas ir kompaktinius diskus.

Norintieji kibti į mokslus turėtų paskambinti telefonu 8 658 66577.

Be to, biuro šeimininkės dirba ir vertėjų darbą – atlieka įvairius vertimus į ir iš užsienio kalbų, tvirtinamus tiek vertėjo antspaudu, tiek notariškai. Jos bendradarbiauja su daugeliu vertėjų, tad gali pasiūlyti praktiškai visų kalbų vertimus.