Šilutiškiai lėkė aplink stadioną triračiais „trikke“

trike 1pSu šia transporto priemone judėti gali tiek didelis, tiek mažas, bet tai – ne dviratis. Vizualiai jis šiek tiek primena paspirtuką, bet turi tris ratus, o ir riedant juo nereikia pasispirti – užtenka simetriškai judinti rankas ir kojas.

Kas tai per transporto priemonė, šilutiškiams papasakojo, pademonstravo ir patiems išbandyti siūlė Laimontas Rakauskas – sporto treneris iš Kauno, kurio specializacija yra sveikatinamasis sportas bei fizinis aktyvumas. Šilutiškiams jis pažįstamas ir kaip „Šiaurietiško ėjimo“ treneris.

„Trikke“ – tai naujos triratės priemonės, skirtos laisvalaikio leidimui bei sportavimui ne dėl rezultato, o dėl savęs, dėl savo sveikatos. Važiuojant šiuo prietaisu puikiai dirba visos raumenų grupės, kraujagyslių sistema, širdis taip pat gauna krūvį. Tai puiki alternatyva sporto klubui ar fitneso salei“, – sako šią judėjimo priemonę Lietuvoje populiarinantis L.Rakauskas.

„Trikke“ efektyvesnis už dviratį

„Trikke“ naudotojai sako, kad jei norite kokybiškai jaustis, palaikyti gerą sportinę formą, numesti svorį ar tiesiog ieškote naujų pojūčių smagiai pasportuoti ir leisti laisvalaikį, tada tai jums. Šie triračiai yra būtent tai, ko reikia aktyviam ir smagiam laisvalaikiui ar įdomiam sportui.

Anot L.Rakausko, riedėjimas „trikke“ yra puikus užsiėmimas vaikams ir suaugusiesiems, nes šios transporto priemonės yra įvairių dydžių, jie lengvai susilanksto, todėl  nesunkiai galima nusivežti į dviračių taką, parką, stadioną, vietines gatves, platesnius šaligatvius.

Patentuota technologija leidžia „trikke“ priemonėmis judėti į priekį be pedalų, grandinių ar pavarų nepaliečiant žemės. Judant kūnu į skirtingas puses galima pasiekti iki 30 kilometrų per valandą greitį.

„Trikke“ sukonstruotas taip, kad važiuojant dirba visas kūnas. Kojos aktyviai balansuoja ir amortizuoja, o rankos intensyviai varo triratį į priekį, valdo ir išlaiko stabilumą.

Riedėdamas it slalomo trasa, žmogus perkelia savo svorio centrą, pavyzdžiui, iš kairės į dešinę, o „trikke“ tuo metu lenkiamas į dešinę.

Triratis sukonstruotas taip, kad galima išmokti didinti greitį, kurį sukuria kiekvienas posūkis. Patyrę važiuotojai juda visu kūnu, tad važiavimas tampa ištisiniu judesiu ir kiekvienas raumuo kuria greitį.

Pasak trenerio, „trikke“ triratis yra efektyvesnis negu dviratis, nes važiuojant šia transporto priemone puikiai dirba viršutinė kūno dalis, rankos, kojos, vystosi motorika, koordinacija, judesių sinchronizacija, simetrika. Riedėdami „Trikke“ sušilsite, net jei lauke bus šalta, nes skirtingai nei važiuojant dviračiu, čia judama visu kūnu.

Per valandą sudega 1000 kalorijų

„Trike“ naudotojai sako, kad važiuodami šiais triračiais, suderinate naudą su maloniu jauduliu, panašiu į tą, kurį teikia slidės ar banglentės. Kalnų slidinėjimo mėgėjams „trikke“ yra puiki priemonė lavinti įgūdžius ir stiprinti raumenis.

Kaip ir kitose panašiose sporto šakose, važiuodamas „trikke“ kiekvienas ilgainiui išsiugdo unikalų važiavimo stilių. Sportuojant šiais triračiais metamas svoris, auga raumenys, keliamas viso kūno tonusas, jaučiamasi sveikiau.

Tyrimai parodė, jog riedant „trikke“ galima sudeginti iki 1000 kalorijų per valandą.

Taisyklingas šios transporto priemonės naudojimas mankština ir stiprina beveik visus kūno raumenis. Tai išmanu, nes sąnariams tenka nedidelė apkrova ir nenuvarginami raumenys, be to, lengvai pereinama nuo raumenų stiprinimo į ištvermės ugdymą.

Surengė estafetę

„Trikke“ transporto priemonė yra sveika, išmani ir svarbiausia – smagi. Judesiai, posūkiai, ritmas ir greitis sukelia norą juo važiuoti ir važiuoti. Tuo galėjo įsitikino ir šilutiškiai.   Vieną birželio popietę Šilutės visuomenės sveikatos biuras pakvietė vaikus nuo 7 iki 12 metų vasaros atostogas pradėti energingai ir atėjus į miesto stadioną išbandyti „trikke“ triračius.

Susipažinti su šia transporto priemone atėjo gausus būrys vaikų iš Dienos centro. L.Rakauskas jiems papasakojo, kad norint būti sveikiems, stipriems, reikia nors ir po nedaug, bet nuosekliai sportuoti. Vėliau jis pamokė, kaip taisyklingai naudotis „trikke“ triračiais.

Išmokę riedėti triračiais, vaikai pagal ūgį susiskirstė į komandas ir su triračiais rungtyniavo estafetėje.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!