Šilutiškiai maisto produktų maišais dovanojo ir replikų negailėjo

maisto bankas_2017_pavasarisSavaitgalį vykusioje jau 23-iojoje „Maisto banko” akcijoje šilutiškiai kartu su visos šalies pirkėjais vėl rodė dosnumo rekordus: mūsų mieste nepasiturintiesiems nupirkta 4167 maisto produktų vienetai, preliminariai už bendrą 4712 eurų sumą.

Šilutiškiai aukojo makaronų, kruopų, miltų, aliejaus, konservų, cukraus, sausų pusryčių, arbatos, uogienės ir kitų ilgai negendančių produktų. Tačiau ne vienas savo auką jau ir pikta replika palydėjo…

Šiemetinės akcijos naujovė ta, kad „Maisto banko” vadovai iš anksto kreipėsi į savivaldybes, prašydami jų atstovus apsilankyti akcijos vietose, aukoti produktų ir savo pavyzdžiu padėti motyvuoti tautiečius gerumo akcijai. Tad ir Šilutės prekybos centruose lankėsi Savivaldybės atstovai.

Išklausė ir piktų replikų

Priešvelykinį savaitgalį visoje šalyje tūkstančiai savanorių prekybos centruose pasitiko pirkėjus, dalindami spalvingas skrajutes ir taip prašydamai paaukoti ilgai negendančių maisto produktų.

Šilutėje kraštiečių dosnumu ypač džiaugėsi Neįgaliųjų draugijos nariai. Penktadienio popietę pirmieji į jų krepšį dovanojamų produktų įdėjo į akcijos vietas išsiruošę savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris ir Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Neįgaliuosius nustebino jaunas šilutiškis Andrius, tą pat popietę jiems ant stalo padėjęs pilnutėlį prekybos centro maišą pirkinių. Čia buvo visko – kruopų, saldumynų, aliejaus ir kitų produktų. Stebėdamas sutrikusias neįgaliųjų draugijos nares, Andrius tik šypsojosi. Buvo akivaizdu, kad į „Iki” prekybos centrą, esantį H.Šojaus ir Cintjoniškių gatvių sankryžoje, jis atėjo specialiai vien dėl aukos, mat sau nebuvo nusipirkęs nieko.

Tačiau Šilutės neįgaliesiems šiemet paaukota mažiau maisto produktų nei pernykščių akcijų dienomis. Štai pernai pavasarinės „maisto banko” akcijos metu neįgalieji buvo surinkę 936 vienetus produktų, o šiemet jiems paaukoti 446 vienetai. Pernai rudenį taip pat jie buvo surinkę pusšimčiu daugiau produktų vienetų.

Draugijos pirmininkė Laima Micienė mano, kad taip yra todėl, jog anksčiau draugijos nariai aukas rinko miesto centre esančiame prekybos centre, kur didesni pirkėjų srautai.

Neįgalieji pasakojo, jog šiemet sulaukė ir nemažai replikų, ypač – iš vyresnio amžiaus žmonių. „Ne vienas kalbėjo: „Kiek jūs čia galit rinkti? Kiek mes čia galim jums duoti? Vieni vargšai kitus vargšus išlaikom, o valdžia dėmesio nekreipia nei į jus, nei į mus”, – panašiai savo emocijas išsakė nemažai šilutiškių.

Tiesa, jauni žmonės piktų replikų nelaidė.     

Dovanota 14 proc. daugiau produktų

Iš viso Šilutėje šįkart penkiuose prekybos centruose aukota šešioms organizacijoms. „Maisto banko” Klaipėdos padalinio vadovas Raimondas Danupas sakė, kad mūsų mieste iš viso paaukota 4167 vienetai produktų, kurių preliminari vertė – 4712 eurų. Beje, vėliau perskaičiavus nuodugniai, dovanotų aukų vertė smarkiai išauga, tad R.Danupas neabejoja, kad ir šįkart ji bus didesnė.

Šilutiškiai iš viso aukojo 1392 kartus, akcijoje dalyvavo 87 savanoriai. Maisto bankas__Rusnes_sala_1

Pernykštės pavasario akcijos metu Šilutėje buvo nupirkta 3640 produktų vienetų, kurių kaina galutiniais skaičiavimais siekė 4790 eurų. Aukota buvo 1336 kartus, o tuometinėje akcijoje dalyvavo 64 žmonės.

Tad, pasak R.Danupo, šį savaitgalį šilutiškiai suaukojo 14 proc. daugiau produktų nei 2016 metų pavasarį.

Reabilitacijos centro VšĮ „Taikos kelias” gyventojai, budėję prekybos centre „Iki” (Dariaus ir Girėno g.) surinko 1348 produktų vienetus, kurių preliminari vertė – 1522 eurai. Jiems aukota 344 kartus.

Dar vienas reabilitacijos centras – VšĮ „Gabrielius”, kurio nariai pirkėjų laukė didžiajame prekybos centre „Maxima”, džiaugėsi surinkę 1227 produktų vienetus, kurių kaina apie 1382 eurus. Jiems aukota 462 kartus.

185 aukotojų sulaukė bendruomenės „Rusnės sala” nariai, kartu su seniūne Dalia Drobniene dirbę prekybos centre „Iki” (Lietuvininkų g.). Rusniškiams paaukota 675 produktų vienetai, preliminariai – už 783 eurus.

Mažojoje „Maximoje” penktadienį budėję „Šilutės Sandoros” nariai sulaukė 99 aukotojų, jiems dovanoti 202 produktų vienetai, preliminariai – už 233 eurus.

Šilutės socialinių paslaugų centro atstovai aukotojų toje pat parduotuvėje laukė šeštadienį. Jiems aukota 97 kartus ir dovanota 269 produktų vienetai, preliminariai – už 308 eurus.

Vertė – beveik pusė milijono eurų

„Maisto banko” akcija organizuojama du kartus per metus ¢ rudenį ir pavasarį. Nuo projekto pradžios 2003-iaisiais iki šios pavasarinės akcijos Lietuvos gyventojai nepasiturintiems jau buvo nupirkę maisto produktų už 9,9 mln. eurų.

Šiemet iš viso 79-iuose Lietuvos miestuose gyvenantys žmonės nupirko 360 tūkstančių vienetų produktų už bendrą 412 000 eurų sumą. Skelbiama, jog, palyginti su praėjusių metų pavasario akcija, tai 18 proc. didesnė suma. Tačiau pripažįstama, jog tai lėmė ir išaugusios maisto produktų kainos.

Vidutinė vienos aukos vertė – 3,2 euro.

Praėjusiais metais geradariai paaukojo 394 tūkst. vnt. maisto produktų už 371 tūkst. eurų.