Šilutiškiai mokėsi išvengti onkologinių ligų

paskaita apie vezi pranesejas 1Tik iki 10 proc. visų onkologinių ligų išsivysto dėl paveldimų genetinių mutacijų, o aplinkos faktoriai, gyvenimo būdas, mityba yra pagrindiniai veiksniai, nuo kurių priklauso tikimybė susirgti vėžiu.

Onkologinių susirgimų sparčiai daugėja ir Lietuvoje, lietuviai pagal sergamumą šiomis ligomis pastaruoju metu pirmauja Europos Sąjungos šalyse.

Apie onkologiją, jos priežastis ir organizmo valymą Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre paskaitą skaitė Natūralios medicinos sveikatos centrų Lietuvoje pirmininkas, vienintelio homeopatinio centro Šiaulių mieste vadovas, sveikatos ekspertas (nutricologas), natūropatas, diagnostikas Tomas Vilūnas.

Renginį šilutiškiams organizavo Šilutės klubas „Diabetas ABC“.

Vėžio sukėlėjai – mityba, vaistai ir parazitai

Pasak T.Vilūno, remiantis Pasauline sveikatos organizacija ir įgyvendinant 2012 m. projektą, Tarptautinis Didžiosios Britanijos homeopatinis centras paskyrė didelę paramą – 1 milijoną litų, kad būtų rengiamos nemokamos arba iš dalies mokamos konsultacijos įvairių organizacijų, asociacijų, draugijų bei bendruomenių nariams. Todėl jis atvyko ir į Šilutę.

„Kodėl mes, lietuviai, pagal sergamumą onkologinėmis ligomis užimame pirmąją vietą? Atsakymas – švietimo stoka. Daugelis žino, kas yra onkologija, bet nežino, nuo ko ji atsiranda“, – sakė T.Vilūnas.

Trys pagrindinės priežastys, kodėl sergame vėžiu, yra mityba, vaistinė toksikacija ir parazitai.

Kodėl žmogus valgydamas gali susirgti vėžiu? Pasak T.Vilūno, E raide žymimi skonio stiprikliai, esantys maisto produktuose, vėžio nesukels. Dėl jų pamažu organizme įsigali lėtinės ligos, stiprikliai skatina daugiau valgyti ir persivalgyti, todėl žmonės perdozuoja maisto, apkrauna organizmą.

Onkologiją sukelia tik kancerogenai (medžiagos, skatinančios navikų susidarymą organizme). Kancerogenai atsiranda kepinant, deginant maistą nekeičiamuose riebaluose, ruošiant maisto produktus rūkyklose (šaltai, karštai rūkyti maisto produktai) ir mikrobangų krosnelėse.

Į virškinimo traktą su maistu patekęs kancerogenas lengvai prasibrauna į kraują ir pamažu jį nuodija.
Daugiausia kancerogenų atsiranda maistą šildant mikrobangų krosnelėse. Jei į šias krosneles dedame šildyti arba gaminti maisto produktus, kuriuose yra baltymų (mėsa, žuvis, pieno produktai, kiaušiniai), spinduliuojamos mikrobangos vieną baltymą skelia į du kancerogenus. Pavyzdžiui, mikrobangų krosnelėje pašildžius 100 ml pieno, kurio riebumas 3,2 proc., jis jau turi 100 mikrogramų kancerogenų.

Todėl nereikia stebėtis, kad maži vaikai šiais laikais itin dažnai suserga onkologinėmis ligomis. „Suaugusiųjų organizmai stipresni, todėl lengviau atsikrato kancerogenų. Vaiko imunitetas dar tik formuojasi, todėl organizme nusėdę kancerogenai nepašalinami ir padeda išsivystyti vėžinėms ligoms“, – kalbėjo T.Vilūnas.

Pavojus – rūkytame ir keptame maiste

Jei maisto produktai rūkomi senoviniu būdu – alksnio, kadugio dūmais – pusė bėdos, tačiau šių laikų pramoninio rūkymo technologijos, mirkymai specialiuose tirpaluose su cheminėmis tabletėmis nuodija organizmus ir labai padeda vystytis vėžiui.
Pramoniniu būdu rūkytame maiste leistinos kancerogenų normos paskaita apie vezi publika 1neviršija tik maža dalis produktų. Vadinasi, kancerogenų turintį maistą valgome vos ne kasdien.

Jei tokio maisto suvalgome nedaug, organizmo imuninė sistema spėja kancerogenus išvalyti, bet jei tokio maisto kiekis būna didelis, ima vystytis onkologinės ligos.

Kancerogenų gausu ir keptame maiste, kai nekeičiami riebalai. Pasak T.Vilūno, užeigų, restoranų virtuvėse paprastai aliejus nėra dažnai keičiamas, todėl sudegintuose riebaluose gausu kancerogenų.

Pasak lektoriaus, aliejų maistui kepti daugiausia galima įkaitinti tik 3 kartus. Vienoje Šiaulių kavinėje buvo atliktas patikrinimas, ir kepimui naudojamuose riebaluose rasta daugiau nei 600 kartų normą viršijantis kancerogenų kiekis. Spėjama, kad aliejus toje kavinėje turėjo būti nekeistas 30 dienų.

„Kancerogenų neišvengsime, bet galime jų kiekį organizme reguliuoti. Todėl svarbu valgant laikytis saiko. Žmogus – ne šiukšlių dėžė, ir turime pradėti valgyti, o ne ėsti“, – sakė lektorius.

Pavojingi ir vaistai bei parazitai

Išgėrę vaistų, žmonės dažnai pamiršta vieną svarbų dalyką, – jie alina organizmo imuninę sistemą. Ypač organizmo atsparumą reikia stiprinti, kai vartojami antibiotikai, vaistai nuo kraujo spaudimo, vaistai, skystinantys kraują. Būtina organizmą stiprinti probiotikais – gerosiomis bakterijomis.

Vienos grėsmingiausių žmogui – grybelinės ligos. Kai grybelinės ligos organizme įsisenėja, atsiranda įvairių gerybinių navikų, auglių, cistų, kurie ilgainiui gali pakeisti struktūrą ir tapti piktybiniais.

Pasak mediko T.Vilūno, todėl reikia stiprinti organizmą gerosiomis bakterijomis ir periodiškai jį valyti. Per metus valyti organizmą ir stiprinti imuninę sistemą probiotikais užtektų 1-2 kartus.

Kita onkologinių ligų priežastis – parazitai. Dažniausiai vėžines ligas sukelia mūsų organizmuose parazituojantys pirmuonys – lamblijos. Lamblijomis užsikrečiama, kai jos patenka į burną. Dažniausias užsikrėtimo kelias – vanduo, maisto produktai, kuriuose yra lamblijų cistų. Lamblijos gali būti perduodamos nuo žmogaus žmogui per užkrėstus daiktus – kai jie imami neplautomis rankomis. Užsikrėtęs žmogus į aplinką išskiria milžinišką kiekį lamblijų cistų. Cistos išsiskiria su sergančiųjų išmatomis ir drėgnoje aplinkoje gali likti gyvybingos iki 66-70 dienų.

Mitybos racione vyraujantys angliavandeniai skatina lamblijų dauginimąsi.

Lamblijos iš dvylikapirštės žarnos patenka į tulžies pūslę, tulžies latakus ir tulžies kanalus kepenyse. Prisitvirtinusios prie šių kanalų, lamblijos sukelia distrofiją ir kitokius ląstelių pakitimus. Kai prisideda dar ir bakterinė flora, išsivysto rimta ir sudėtinga infekcija, kurios metu išsiskiria labai daug leukocitų.

Organizmą būtina valyti

Kalbėdamas apie organizmo valymą, T.Vilūnas davė tokį pavyzdį. „Pabandykite iš namų nenešti šiukšlių. Kaip atrodytų namai, jei mes jų nevalytume visus metus? Taip gali būti ir su mūsų organizmais“, – sakė lektorius.

Anot lektoriaus, tam, kad galėtų kovoti su alinančiomis ligomis, nuo senovės žmonės valė savo organizmus – gėrė pelyno užpilus, net ir valytą žibalą, vartojo pienių, juodojo ridiko ekstraktus, pasninkavo.

Pasak natūropato T.Vilūno, organizmo valymo procedūromis galime atstatyti žarnyno mikroflorą ir atkurti normalią jo veiklą. Organizmą valant bus suskaidyti organizme esantys toksinai, pašalintos nuodijančios medžiagos, pagerintos organų funkcijos, paspartinta paties organizmo medžiagų apykaita ir šalinimo procesai bei, žinoma, pagerintas imuninės sistemos darbas.