Šilutiškiai mokėsi saugaus eismo

saugaus eismo diena amsis ir kompanijaPenktadienį Šilutės senojo turgaus aikštėje buvo linksma: čia kelias valandas šurmuliavo būriai moksleivių ir suaugusiųjų, stoviniavo milžiniška kelininkų ir ugniagesių technika, sukinėjosi ryškiaspalviai vairavimo mokyklos automobiliukai, pirmyn – atgal vaikštinėjo policijos pareigūnai. Taip vyko Saugaus eismo dienai skirtas renginys. Kitaip tariant, susivienijo visi, kas nori būti saugūs keliuose ir rūpinasi kitų saugumu.

Saugaus eismo diena Lietuvoje minima nuo 2006-ųjų balandžio 6-osios. Tądien visoje šalyje vyksta daug prevencinių renginių: policijos komisariatai pakviečia gyventojus bendrauti, o vairuotojus – būti pakančius, rūpestingus, paslaugius vieni kitiems keliuose, galvoti ne tik apie savo patogumą, bet ir apie kitų saugumą.Saugaus eismo1

Viskas apie saugų eismą – taip galima trumpai apibūdinti Šilutės r. policijos komisariato inicijuoto renginio esmę. Mat į Senojo turgaus aikštę pareigūnai tądien sukvietė visus, kas prideda ir savo darbo, kad mūsų keliuose būtų saugu.

Pirmuosius aikštėn atvykusius pradinukus pasitiko ir kiekvienam ranką spaudė, su visais fotografavosi Lietuvos policijos bičiulis Amsis. Renginio vedėjas Marijus Budraitis priminė, kad šis personažas atsirado prieš kelerius metus, paskelbus vaikų piešinių konkursą. Amsio autorius nurungė dar maždaug 1500 konkurso dalyvių ir nuo tada jo sugalvotas personažas „įsidarbino“ Lietuvos policijoje, dalyvauja visuose masiniuose saugaus eismo renginiuose.

Vaikai jau nuo renginio pradžios galėjo dalyvauti konkurse, spėliodami, kokių bičiulių – žvėrelių – turi mūsų kaimyninių šalių policijos, o kiekvienam žinovui teko Šilutės r. PK suvenyrai – puodeliai ir rašikliai.

Nesibaimindami jie galėjo tądien kad ir už skverno timptelėti patį Šilutės r. PK viršininką Sigitą Mikutavičių ar bet kurį jo pavaldinį ir klausti, ko tik panorėję.

Sveikindamas susirinkusiuosius S.Mikutavičius sakė, jog kiekviena išsaugota gyvybė ir kiekviena neįvykusi avarija – tai jau pasiekimas, dėl kurio verta stengtis. O kad tokių pasiekimų būtų daugiau, kelyje kiekvienas turime būti ne tik atsargūs, bet ir gerbti kitus eismo dalyvius.
saugaus eismo diena zymi dviracius
Komisariato vadovams už gerą iniciatyvą dėkojo rajono meras Šarūnas Laužikas bei Savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Romualdas Renčeliauskas. Jie sakė, jog eismo saugumu turime rūpintis kiekvienas – pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai.

Didžiulis būrys smalsuolių susispietė prie Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos mašinų. Ugniagesiai gelbėtojai specialia įranga pjaustė čia atsigabentą avariją patyrusį automobilį, demonstruodami, kaip iš jo po avarijos yra išlaisvinami užspausti žmonės.

Ne mažiau dėmesio sulaukė ir ryškūs pirmosios Šilutėje įkurtos privačios Vaclovo Miklovio vairuotojų mokyklos automobiliukai, kuriais figūrinio vairavimo ir parkavimo vingrybes rodė mokyklos vadovas ir jo kolega dėstytojas Sergejus Gusevas.

Bene įspūdingiausia buvo Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybai priklausanti sunkioji technika, kuria žiemą kelininkai valo viso regiono kelius. Ją demonstravo keli darbininkai, vadovaujami direktoriaus pavaduotojo Kęstučio Daugalo.

Raudonojo Kryžiaus Šilutės komiteto sekretorė Virginija Mačijauskienė su talkininkais – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos gimnazistais bei Darbo biržos projekto „Pasitikėk savimi“ dalyviais mokė pirmosios pagalbos įgūdžių, kurių bet kuriam eismo dalyviui gali prireikti bet kada.saugaus eismo diena raudonasis kryzius

Po aikštę vaikščiojo ir sveiką gyvenseną propaguojantys bei šiaurietiškąjį ėjimą pamėgę Šilutės senjorai, kuriuos suvienijo Visuomenės sveikatos biuras ir jo direktorė Virginija Vaivadaitė.

Renginio metu buvo galima identifikaciniais numeriais pažymėti dviračius, kurie bus įtraukti į policijos registruojamų daiktų sąrašą. Taip galima atgauti savo  vertingus daiktus, jei jie aptinkami pas vagis ar kitus asmenis.

Be to, buvo galima pasitikrinti automobilio šviesos prietaisų tinkamumą, padangų būklę, ištyrinėti greičio matuoklį ir kitą policijos naudojamą techniką.

PK bendruomenės pareigūnė Nerija Ropienė nuoširdžiai dėkojo visiems renginio talkininkams: savo laiką aukojusiam vedėjui M.Budraičiui, įgarsinimu pasirūpinusiems PGT vyrams, viešąją tvarką užtikrinti padėjusiems policijos rėmėjams ir 8-osios kuopos šauliams, visoms įmonėms ir organizcijoms, be kurių geranoriškos pagalbos renginys nebūtų įvykęs.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.