Šilutiškiai moksleiviai šoko su potvynio jėga

DSC 2337Respublikiniame konkurse „Aguonėlė“ puikiai pasirodė keturi mūsų rajono šokių kolektyvai: Pamario pagrindinės mokyklos „Viržytė“ ir Šilutės pirmosios gimnazijos „Atlajos“ merginos pelnė pirmąsias vietas, o Žibų pradinės mokyklos „Žiburėlis“ ir Pirmosios gimnazijos „Atlajos“ jaunimas tapo konkurso laureatais.

Debiutavo „Viržytė“

Lietuvos liaudies kultūros centras kartu su M.K.Čiurlionio menų mokykla surengė respublikinį vaikų liaudiškų šokių grupių ir ansamblių konkursą „Aguonėlė 2012“, siekdami, kad liaudies choreografija nebūtų užmiršta.

„Kad patektume į „Aguonėlę“, varžėmės su krašto šokių kolektyvais Dainų šventės atrankos peržiūroje. Atstovauti rajonui teko mums. Šiemet „Aguonėlėje“ varžėsi įvairaus amžiaus vaikų šokių grupės, ansambliai bei studijos. Iš viso 62 kolektyvai“, – sakė „Atlajos“ ir „Viržytės“ vadovė Rita Kurpeikytė.

Jaunučių pogrupyje mūsų rajonui atstovavo Pamario pagrindinės mokyklos jaunučių liaudies šokių grupė „Viržytė“, taip pat vadovaujama R.Kurpeikytės. Vaikai šoko pirmą kartą, bet jiems puikiai pasisekė – laimėta I vieta. Kolektyvas scenoje atrodė nuotaikingai.

„Atlaja“ – vėl tarp lyderių

Merginų grupėje varžėsi 16 stiprių kolektyvų, „Atlaja“ buvo viena geriausių ir pelnė I vietą. Merginos iš kitų kolektyvų išsiskyrė ypač minkšta, plastiška šokio maniera, jos sugebėjo per trumpas šokio akimirkas atskleisti gražiausias lietuvaičių savybes. Tačiau pelnyti aukščiausią pripažinimą sutrukdė scenininis įvaizdis – merginos turėjo šokti su šiems kraštams būdingais rūbais, o ne dzūkų krašto kostiumais.ziburelis

Jaunimo grupėje kartu su „Atlaja“ varžėsi dar 7 kolektyvai. Šilutės jaunimas tapo laureatais. Kolektyvas išsiskyrė ryškiu, sodriu lietuvininkų kostiumu. Vadovė Rita džiaugiasi, kad jos šokėjai pateisino pavadinimą „Atlaja“ – visada jaunas ir veržlus, kaip nesulaikomas pamario krašto potvynis (atlaja – potvynis). Nuo šiol tai bus kolektyvo šūkis.

Visi „Atlajos“ nariai – abiturientai (išskyrus vieną), šiemet jie paliks kolektyvą, juos pakeis kiti šokį mylintys gimnazistai.

Vadovė R.Kurpeikytė sako, jog „Aguonėlėje“ iškovotos prizinės vietos nėra toks svarbus dalykas kaip jausmas – patirtas, išgyventas, iššoktas. Jis išlaisvina dvasią ir praplečia pažinimo bei ieškojimų erdves.

„Žiburėlis“ – laureatas

Žibų pradinės mokyklos šokių grupė „Žiburėlis“, vadovaujama Reginos Puodžiuvienės, „Aguonėlėje“ tapo pradinukų pogrupio laureatais. Šis kolektyvas – nebe naujokas konkurse, yra pelnęs garbingas prizines vietas, pasidabinęs garbingu „Aukso paukštės“ apdovanojimu, jo sceninis įvaizdis nepriekaištingas. Ir šį kartą kolektyvas tiesiog žibėjo.

Į redakciją užėję „Žiburėlio“ dalyvių tėvai sakė norintys nuoširdžią padėką išreikšti kolektyvo vadovei R.Puodžiuvienei.

Šokantys jų pradinukai neseniai dalyvavo Plungėje vykusiame tarptautiniame festivalyje „Mes Lietuvos vaikai“, kuriame irgi pasirodė nepriekaištingai. Šiemet jie dalyvaus ir respublikinėje Dainų šventėje Vilniuje.

„Kolektyvo vadovė dirba išties nuoširdžiai ir nuosekliai, nesunkiai randa raktą į kiekvieno vaiko širdį ir kiekvieną sudomina šokiu. Todėl ir jos darbo reazultatai jau gerai matomi. Esame labai jai dėkingi už mūsų vaikų lavinimą“, – sakė „Žiburėlio“ dalyvių tėvai.

spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.