Šilutiškiai Nacionalinę bibliotekų savaitę palydėjo Seime

biblioteka seime  1412Šiemetinės Lietuvos bibliotekininkų draugijos skelbtos 14-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės baigiamasis akcentas – konferencija „Viešosios valdžios ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimas“, vyko LR Seime ir sukvietė bibliotekininkus iš įvairių Lietuvos kampelių.

Konferencijoje dalyvavęs Kultūros ministras Šarūnas Birutis kalbėjo apie Europos Sąjungos, kitų finansinių instrumentų paramą kultūros sektoriui. Ministras akcentavo, jog bibliotekininkai negauna pelnyto atlygio už savo darbą bei teigė dėsiantis visas pastangas, kad būtų padidinti bibliotekininkų atlyginimai. „Jūs esate tas pagrindinis laidas, per kurį Lietuvos pilietis gauna svarbią informaciją, jūs padedate ją apdoroti, suprasti, atskirti tikrąsias vertybes. Ačiū jums už jūsų misiją“, – kalbėjo ministras.

Konferencijos metu apdovanoti geriausi praėjusių metų bibliotekininkai už reikšmingiausius darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus. Paskelbtos 3 nominacijos: Metų bibliotekininkas, Metų jauniausias bibliotekininkas ir Metų bibliotekos vadovas.
Lietuvos geriausiu LBD skyriumi tapo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos skyrius, kuriam įteikta premija, kurią įsteigė UAB „Asseco Lietuva“ generalinis direktorius Albertas Šermokas.

Už skaitymo skatinimo iniciatyvas buvo įvertintas net 51 bibliotekininkas (LBD narys) iš 2500 Lietuvos bibliotekų. Tarp jų – ir Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininkė Onutė Miliauskienė, kuriai padėkos raštą už kūrybingą, aktyvią bei profesionalią veiklą įgyvendinant skaitymo skatinimo iniciatyvas įteikė ministras Š.Birutis.
biblioteka Ingrida Zakarait
2014 metais bibliotekose įgyvendinamas projektas „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra per savanoriškos veiklos stiprinimą bibliotekose: „Bibliotekos jaunimui“, skirtas jauniems nedirbantiems ir nesimokantiems asmenims motyvuoti ir suteikti jiems praktinių darbo įgūdžių. Projektą vykdo mentoriai iš įvairių Lietuvos bibliotekų. Konferencijos metu VšĮ „Užsienio kalbų centras“ direktorė Vilija Rinkūnienė sertifikatus už aktyvų dalyvavimą ir mentoriavimą įgyvendinant minėtą projektą įteikė 12 mentorių, tarp jų – ir F.Bajoraičio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkei Ingridai Zakaraitei.

Tuo metu, kai vyko metinė LBD konferencija, kita F.Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistų grupė dalyvavo Lietuvos mokslų akademijoje vykusiuose Šilutės rajono savivaldybės dienos renginiuose. Aktualių mokslinių pasisakymų išklausyta I pranešimų sekcijoje, skirtoje socialinėms ir ekonominėms Pamario regiono problemoms aptarti. II pranešimų sekcijoje kalbėta apie etnokultūros sklaidą ir Kristijono Donelaičio asmenybę.

Prasmingai į šios dalies programą įsiliejo pažintis su šilutiškių bibliotekininkų sudarytu ir išleistu „Lietuvininkų tarmių žodynu“. Leidinį vertinusi prof. dr. Grasilda Blažienė pavadino jį lietuvininkų gyvensenos ir šnektos paminklu. Savo kalbą iliustravusi lietuvininkų leksika, G.Blažienė atvėrė šios sparčiai nykstančios šnektos skambumą, turtingumą ir unikalumą.  Tai patvirtino ir Šilutės folkloro ansamblio atlikta meninė programa „Kožns paukštis saviška gėd…“. Apie žodyno gimimo prielaidas kalbėjo viena jo sudarytojų, F.Bajoraičio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė.

Šilutiškių viešnagė Vilniuje baigėsi pažintimi su LMA Vrublevskių biblioteka ir jos lobynu.

spaudos remimo fondas Projektas: „Prie Šyšos krantų: Kūryba.“