Šilutiškiai neabejingi Ukrainos tautos likimui

ukrainos tautos palaikymas siluteje2Trečiadienį vakare šilutiškiai rinkosi prie Šilutės rajono savivaldybės, kad parodytų palaikymą ir pagarbą ukrainiečiams, kurie negailėdami net gyvybių kovoja už demokratiją.

Vilties liepsnomis plevenančias žvakutes čia degė ir vaikai, ir suaugusieji – vieni tyliai susimąstę, kiti garsiai prabildami apie tautos troškimą būti laisviems.

Ukrainos tautos likimas lietuviams primena juodąją Sausio 13-osios naktį, todėl palaikymo akcija apskriejo visą Lietuvą. Mūsų šalyje vasario 20 d. paskelbtas gedulas dėl žuvusiųjų Kijeve – prie pastatų plevėsavo trispalvės su gedulo ženklu.

Dar šią savaitę interneto platybėse masiškai peržiūrėtas ir pasidalintas vaizdo įrašas iš Ukrainos. Jame – jauna ukrainietė, prašanti pasaulio žmonių pagalbos.

„Mes norime būti laisvi nuo diktatūros, išsilaisvinti nuo politikų, kurie dirba tik sau, – piliečių kovos tikslus nusako mergina. – Maidane susirinkę žmonės nori normalaus gyvenimo. Nors mes esame civilizuoti žmonės, tačiau mūsų valdžia – barbarai.“
ukrainos tautos palaikymas siluteje1
Ukrainietė prašo ne finansinės, o moralinės žmonių pagalbos – ji prašo skleisti žinią apie įvykius Ukrainoje, kad visas pasaulis žinotų, jog čia kasdien kovoje žūsta žmonės.

„Gali būti, jog mes rytoj jau neturėsime interneto prieigos. Gali būti, jog milicija mus ims žudyti vieną po kito“, – tris mėnesius barikadų neapleidžiančių kovotojų svarstymus perduoda ukrainietė.

Nereikėjo nė savaitės, kad ukrainietė gautų atsaką iš Lietuvos. Lietuvos Maidanu pasivadinę kūrėjai į youtube.com paskyrą įkėlė vaizdo įraše įamžintus palaikymo žodžius ukrainiečiams.

Vaizdo įraše lietuvė anglų kalba pasakoja, kad Lietuva puikiai supranta ukrainiečių kovą ir skausmą dėl savo šalies: mat lietuviams Ukrainos įvykiai primena juodąją Sausio 13-osios naktį…

„Ukraina, kovok už savo piliečių teises. Mes meldžiamės už jus“, – nepasiduoti ukrainiečius ragina mergina.
Tokių minčių išsakė ir šilutiškiai, uždegę žvakučių taką, siejantį Šilutę su Kijevu.