Šilutiškiai neliko abejingi Martyno svajonei – paaukojo 4000 Lt

parama giruliuiPraėjusį šeštadienį, Šilutės miesto šventės metu, Šilutės rajono bendruomenės organizavo gerumo ir vilties akciją „Padėkime išsipildyti Martyno svajonei“.

Šios akcijos tikslas buvo padėti Pagėgių savivaldybėje, Mociškių kaime, gyvenančiam Martynui Giruliui išpildyti didžiausią gyvenimo svajonę – turėti nors vieną veiksnią ranką ir įgyti bent dalelę savarankiškumo, laisvės.
Gerumo suvienyti šilutiškiai ir miesto svečiai Martynui suaukojo kiek daugiau nei 4 000 Lt.

Priminsime, sunkia liga – artrogripoze nuo vaikystės sergantis vaikinas niekada nevaldė abiejų rankų, negalėjo pasirūpinti savimi. Vienintelė paguoda – dieną naktį Martyną globojantys tėvai Danguolė ir Rimas Giruliai, artimųjų ir eilinių žmonių parama bei palaikymas.

20-metis vaikinas internete susirado Austrijos kliniką, kurios medikai sutiko padėti: amputuoti nevaldomą dešinę ranką ir vietoje jos pritvirtinti mintimis valdomą bioninę ranką. Visos operacijos kainuos 92 tūkst. eurų (137 tūkst. litų).
Martynas su tėvais liepos mėnesį ruošiasi išvykti į Austriją. Tuomet jam bus uždėta bandomoji bioninė ranka. Po to vyks adaptacinis periodas, po kurio Martynas dar kartą važiuos į Austriją ir tuomet jam gydytojai uždės taip laukiamą, išsvajotą, tikrąją bioninę ranką.

Šilutės miesto šventės metu gerumo, vilties ir labdaros akciją surengusios Šilutės rajono bendruomenės siekė prisidėti prie M.Girulio svajonės išsipildymo. Ne paslaptis, kad kiekvienas paaukotas litas šiuo metu stebuklo laukiančiam Martynui ir jo šeimai yra neįkainojamos vertės.

Pasibaigus gerumo ir vilties akcijai kalbinta Martyno mama D.Girulienė neslėpė nuoširdaus dėkingumo ir sakė, jog Šilutės krašto gyventojai niekada nebuvo abejingi kovai su sūnaus negalia.

Paramos akcija Šilutėje sulaukė didelio dėmesio. Dalis akcijai aukojusių žmonių pirko rankdarbius, knygas, leidinius, dalis aukojo nieko neįsigydami, tiesiog norėdami padėti. Visi akcijos metu surinkti pinigai paskirti M.Girulio paramos fondui.
Akcijos organizatorius labiausiai nustebino paprasti Šilutės krašto žmonės, jų neabejingumas svetimo nelaimei – akcijos metu Martynui paaukota daugiau nei 4 000 Lt.

Už šilutiškių nuoširdumą, atjautą bei palaikymą Šilutės rajono bendruomenių sąjunga dėkoja visiems, prisidėjusiems prie paramos akcijos.

Dėkojame už pagalbą organizuojant akciją ir informacijos viešinimą Šilutės rajono savivaldybės administracijai, direktoriui Tomui Budrikiui, Šilutės muziejaus direktorei Rozai Šikšnienei ir rajono žiniasklaidai.

Dėkojame visoms rajono bendruomenėms, kurios taip pat nuoširdžiai prisidėjo prie akcijos organizavimo, aukojo savo sukurtus dirbinius, parėmė savomis lėšomis.

Norime pasidžiaugti Usėnų seniūnijos gyventojų vienybe, kurie kartu su Usėnų bendruomene, mokykla bei seniūnija tarsi bitutės į gerumo korį aukojo paramos lėšas. Jų indėlis maloniai nustebino visus akcijos dalyvius.

Ne mažiau aktyvios akcijos dalyvės buvo Katyčių, „Saugų artuma“, „Mingės kaimo grožis“, Stubrių, Pempiškių, Traksėdžių, „Rusnės šeima“, Kintų, Degučių bendruomenės, „Pamario delta“ bei Degučių jaunimo „Jaunatis“ organizacijos.
Neabejingi mūsų kreipimuisi buvo ir kraštiečių išrinkti Seimo nariai. Nuoširdžiai dėkojame Seimo Pirmininko pavad
uotojui Kęstui Komskiui, Seimo nariams Artūrui Skardžiui ir Remigijui Žemaitaičiui, taip pat rajono Tarybos nariams bei ištikimiesiems bendruomenių draugams – rajono seniūnijų seniūnams.

Už paaukotas lėšas dėkojame ir rajone veikiančioms įmonėms bei jų savininkams: UAB „Neringos kelias“ (direktorė Toma Dubauskienė), UAB „Litorina“ (vadovas Arūnas Gečas) ir kitiems verslininkams.

Didžiulės pagarbos, nuoširdžių padėkų ir Martyno šypsenos nusipelnė visi geros valios bei širdies šilutiškiai, kurių buvo labai daug tiek tarp jaunų, tiek tarp sulaukusių garbaus amžiaus.

Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie Martyno svajonės išsipildymo, nuoširdus AČIŪ Jums už ištiestą gerumo ranką.
Martynas ir jo artimieji taip pat prisideda prie šios padėkos ir taria nuoširdžius dėkingumo žodžius kiekvienam prie akcijos įgyvendinimo ir išpildymo prisidėjusiam asmeniui.

Iki visiškos Martyno svajonės išsipildymo laiko atžvilgiu liko tiek nedaug, o kartu ir daug, nes lėšų dar nepakanka.
Tie, kurie negalėjo arba neturėjo galimybių aplankyti akcijos Šilutės miesto šventės metu, dar galite prisidėti prie Martyno svajonės išsipildymo, paaukodami Martyno Girulio paramos fondui: banko sąskaita – LT79 7300 0101 3092 0989, bankas – Swedbank AB, fondo kodas – 302744171.