Šilutiškiai nemokamai į Neringą galės važiuoti pramogauti

neringa4200557112213Nustatyta nuotolinių nuskaitymo kortelių – leidimų tvarka, pagal kurią Šilutės rajono gyventojams suteikiama teisė automobiliais nemokamai įvažiuoti į Neringos savivaldybei priklausančią valstybės saugomą Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją.

30 leidimų Šilutei kasmet išduos Neringos savivaldybė, remdamasi šių abiejų savivaldybių bendradarbiavimo sutartimi.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Ambrozaičio parengtas nuotolinių nuskaitymo kortelių – leidimų aprašas nustato leidimų naudojimo ir grąžinimo tvarką.

Pagal ją leidimai išduodami tik juridiniams ir fiziniams asmenims, važiuojantiems į Neringos savivaldybės administruojamoje teritorijoje vykstančius renginius. Į sąrašą patenka renginiai, apimantys Šilutės ir Neringos bendrus projektus ir iniciatyvas investicinių projektų, kultūros, turizmo, aplinkosaugos, ekologinio švietimo, jaunimo politikos, socialinės rūpybos, teritorinio planavimo bei paveldo apsaugos sritis. Taip pat Pamario krašto, kaip atskiro istoriškai susiklosčiusio etnografinio regiono, plėtrą, dalyvavimą Europos Sąjungos programose.

Leidimą išduodanti institucija – Šilutės rajono savivaldybės administracijos Ūkio skyrius. Jie išduodami per 3 darbo dienas pateikus prašymą ir renginį, į kurį vykstama, patvirtinantį dokumentą.

Jei prašymų vienu metu pateikiama daugiau nei yra leidimų, leidimai išduodami eilės tvarka mažiausiai kartų pasinaudojusiems leidimų gavėjams.

Tai ne pirmosios lengvatos Šilutės rajono savivaldybei, kurias suteikia Neringa.

Pernai spalį Šilutės rajono teritorijai priklausančių Kuršių marių dalis atiduota Neringos savivaldybei. Taip praplėstos Neringos savivaldybės ribos, neringiškiams pašalintos biurokratinės kliūtys įregistruoti sklypus apie uostų statinius, kitą nekilnojamąjį turtą, taip pat suteikti adresus.

Šilutės rajono savivaldybės taryba už Kuršių marių perleidimą iš Neringos savivaldybės išsiderėjo, kad Šilutės rajono jachtos ir laivai vieną kartą per parą galės nemokamai švartuotis Nidos uoste bei Šilutės rajono besituokiančios poros į Kuršių nerijos nacionalinį parką galės įvažiuoti be ekologinės rinkliavos.