Šilutiškiai nesivargino nešti eglutes į specialius konteinerius

eglutes kraunaPrieš savaitę pasibaigė jau aštuntus metus atliekų tvarkymo bendrovės „Ecoservice“ su partneriais organizuota akcija „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“. Jos metu Šilutės ir kitų miestų gyventojai buvo kviečiami po švenčių nupuošas eglutes sudėti į specialius konteinerius. Taip surinktos jos bus panaudotos ekologiškam kurui gaminti ir gyventojų būstams šildyti.

Specialūs didelės talpos konteineriai, pažymėti akcijai skirtais lipdukais – balta eglute žaliame fone, Šilutėje stovėjo Geležinkelio ir Parko gatvėse.

Šiemet, kaip ir pernai, šilutiškiai į specialius konteinerius sunešė apie 50 kub. m eglučių.

Anot „Ecoservice“ vykdančiosios direktorės D.Skrupskelienės, atsakingas požiūris į eglučių perdirbimą po šventinio periodo yra įprasta praktika Vakarų valstybėse ir po truputį prigyja  ir Lietuvoje. Tačiau didesniu aktyvumu pasižymi didieji miestai, o mažesniuose miesteliuose ir kaimuose ši tradicija prigyja kiek sunkiau.

„Reikia pažymėti, kad Šilutės gyventojai nebuvo labai aktyvūs akcijos dalyviai. Šiais metais nesulaukėme nė vieno skambučio, kuriuo būtų teiraujamasi apie konteinerių pastatymo vietas. Tikriausiai kai kurie gyventojai patys randa apie tai informaciją arba tikisi konteinerius rasti tradicinėse jų stovėjimo vietose. Tačiau dažniausiai žmonės eglutes išmeta bet kur“, – sakė Šilutės „Ecoservice“ padalinio atstovė Jūratė Glažauskienė.

Svarbiausias J.Glažauskienės pastebėjimas – po šios akcijos galima būtų padaryti išvadą, kad Šilutės gyventojai yra gerokai abejingi supančiai aplinkai ir tvarkai. Daugelis nesivargina nešti eglučių į konteinerius, o pasirenka lengvesnį medelių atsikratymo būdą – tiesiog palieka prie komunalinių atliekų konteinerių, išmeta pro langą ar pan.

Tuomet eglučių surinkimas tampa seniūnijos galvos skausmu. Seniūnijai talkinantys asmenys ne vieną dieną rinko iš įvairių miesto kampelių išmestas eglutes ir vežė jas į specialiuosius konteinerius.

Be šilutiškių, akcijoje dalyvavo Vilniaus, Klaipėdos, Pagėgių, Širvintų, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Trakų, Lentvario, Varėnos ir Lazdijų gyventojai. Anot bendrovės „Ecoservice“ atstovų, šiais metais iš specialių konteinerių visoje Lietuvoje buvo surinkta 870 kubinių metrų medelių, iš kurių bus pagaminta daugiau nei 87 kietmetrių biokuro.