Šilutiškiai nustebino savo aplinkos saugojimo gabumais

Taromatas IKIŠilutėje esančioje „IKI“ parduotuvėje per vasario mėnesį buvo surinkta 30 tūkst. vienetų taros pakuočių, kai vienoje iš didesnių šio tinklo parduotuvių Vilniuje – net tris kartus mažiau – vos 10 tūkst.

„Taromatų populiarumas nuo jų įrengimo dienos pranoko mūsų lūkesčius ir pastebime, kad pirkėjams, ypatingai iš mažesnių miestų, smalsu juos išbandyti“, – sako prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovė.

Praėjus daugiau nei mėnesiui po naujos taros supirkimo sistemos įdiegimo, prekybos tinkle „IKI“ iš viso priduota beveik trys milijonai taros pakuočių. Pačių prekybininkų teigimu, taromatų sistema veikia sklandžiai ir ne tik palengvino pardavėjų darbą, bet ir tapo įdomiu bei nemažai investicijų pareikalavusiu išūkiu. Taip pat ryškėja tendencija, jog daugiausiai taromatai susidomėjimo sulaukia mažesniuose Lietuvos miestuose.

Prekybos tinklo „IKI“ parduotuvėse šiuo metu įrengta 170 taromatų, kurie nuo vasario pradžios iki šios dienos jau surinko daugiau nei 1,3 mln. vienetų daugkartinės ir maždaug 1,6 mln. vienkartinės taros pakuočių. Pasak prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovės Bertos Čaikauskaitės, šie skaičiai net tris kartus didesni nei buvo planuota.

„Mūsų tikslas – kad pirkėjai kuo greičiau priprastų naudotis taromatais ir pats procesas jiems taptų kasdienis, patogus ir greitas. Ši naujovė mums prilygsta kone euro įvedimo laikotarpiui, kuris pareikalavo taip pat daug dėmesio ir investicijų, be to, ruošiantis taromatų įvedimui sukūrėme apie 100 naujų darbo vietų. Tikimės, kad ilgainiui naudojimasis taromatais taptų įpročiu, kuris reikšmingai prisidės prie mūsų aplinkos išsaugojimo“, – teigia B. Čaikauskaitė.

Pasak jos, prekybos tinklo darbuotojai noriai dirba su nauja sistema, domisi jos subtilybėmis. Taromatai palengvina pardavėjų darbą nepaisant to, kad priduodamų pakuočių kiekis sparčiai auga, taip pat gerokai išsiplėtė ir superkamų pakuočių spektras.

Prekybininkų teigimu taip pat aktyviai taromatams tarą priduoda ir kiti mažesni Lietuvos miestai – Tauragė, Kėdainiai ir Prienai.