Šilutiškiai padėkojo savo kūrėjams, pagerbė krašto didvyrius ir į dangų paleido svajones

DSC 4586Paskutinįjį gegužės savaitgalį Pamario krašto perlas – Šilutė, šventė 507-ąjį savo gimtadienį. Pagerbti šilutiškius atvyko svečių iš Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, aktyviai mylimo miesto šventiniuose renginiuose dayvavo ir patys šilutiškiai, matantys prasmę gyventi čia ir kurti Šilutės istoriją, kuria galime didžiuotis.

Bene svarbiausiu miesto šventės akcentu tapo miestelėnų, bendruomenių, mokyklų, nevyriausybinių organizacijų, verslo įmonių eisena pagrindine miesto gatve. Linksmai nusiteikę pražygiavo daugiau kaip 2000 žmonių, dar daugybė šilutiškių juos stebėjo, fotografavo ir filmavo. Eisenoje buvo galima pamatyti šarvuotų viduramžių riterių,šokėjų, pareigūnų su tarnybiniais šunimis ir netgi… bokso ringą, kuriame vyko kova.

Policijos atstovai džiaugiasi, kad miesto šventė praėjo be didelių incidentų. Tuo tarpu renginio organizatoriai buvo maloniai nustebinti žiūrovų gausa šeštadienio koncertuose – tiek jų nebuvo net jubiliejinės miesto šventės renginiuose.

Dėkojo visiems šilutiškiams

Anot miesto šventės režisieriaus ir vedėjo Marijaus Budraičio, penktadienio vakarą įvykusio miesto šventės atidarymo koncerto negalėjo praleisti nė vienas save gerbiantis šilutiškis. Ir iš tiesų, miesto centre, šalia evangelikų liuteronų bažnyčios pasiklausyti roko dainininko Povilo Meškėlos dainų, išgirsti akordeono virtuozo Martyno Levickio susirinko gausybė šilutiškių.

Garbių svečių gretose sėdėjo svečiai iš Lenkijos, Rusijos, Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas, LR Seimo narys, Alfredas Stasys Nausėda, Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys, šiemet šeštuoju Šilutės garbės piliečiu inauguruotas Vytautas Jovaiša.

Anot Šilutės rajono mero Vytauto Laurinaičio, mūsų miestui didelė garbė, kad pasveikinti su gimtadieniu atvyko tiek svečių. Meras sakė jog didžiuojasi, kad Šilutė išskirtinis miestas Lietuvoje, galintis pasigirti turtinga istorija. Ne veltui mūsų miestas vadinamas Pamario krašto sostine, čia vyksta visos tradicinės viso krašto šventės.

„Šią istoriją kūrė tie žmonės, kurie buvo atsidavę Šilutei. Mes dėkojame visiems, kas kūrė, kuria ir kurs Šilutės miesto istoriją. Noriu pasveikinti miestelėnus ir kaimynus su švente ir palinkėti džiaugtis Šilute ir Pamario kraštu. Kurkime, puoselėkime šį kraštą, nepavarkime“, – sakė meras.

Jis taip pat dėkojo visiems šilutiškiams, kurie miesto vardą garsina Lietuvoje, Europoje ir pasaulyje, visiems, kurie gyvena čia ir mato tikslą kurti Šilutės ateitį. „Aš nenoriu girtis, bet esu šilutiškis“, – savo kalbą užbaigė Šilutės meras.

Seimo narys A.S. Nausėda visiems linkėjo geros nuotaikos, sveikatos, ir būti linksmiems.

Nuoširdžiai šilutiškius su švente sveikino ir Klaipėdos rajono meras V.Dačkauskas. „Visada malonu atvažiuoti į Šilutę, dalyvauti jūsų renginiuose, nes jūs esate svetingi, nuoširdūs ir linksmi. Tegul Šilutės krašte niekada netrūksta šviežios žuvies, o kadangi bus šviežios, netrūks ir rūkytos“, – kalbėjo kaimyninės savivaldybės meras.

Koncertą pradėjo P.Meškėla „Himnu mano miestui“. Visų ilgai lauktas M.Levickis atliko kompozitoriaus Antonijaus Vivaldžio kūrinį „Keturi metų laikai“.

Renginio pabaigoje Šilutės miesto padangę nutvieskė įspūdingi fejerverkai.

Sulaukė didžiulio žiūrovų dėmesio

Nuo šeštadienio ryto Lietuvininkų gatvėje veikė mugė, kurioje buvo galima įsigyti mielų smulkmenų, maisto produktų. Laikrodžio rodyklėms krypstant link vidudienio, į miesto centrą plūdo žmonės – vieni dalyvauti daugiatūkstantinėje šventinėje eisenoje, o kiti ją stebėti ir įamžinti.

Šiemet prie šventinės eisenos prisijungė kolektyvai, kurie pernai nedalyvavo, tačiau ši idėja jiems labai patiko: „Šilutės Rambynas“, Šilutės „Maxima“ kolektyvas, „Šilutės šilumos tinklai“, pademonstravę įspūdingą garvežį.

Žiūrovų akis prikaustė bokso ringas, kuriame vyko Šilutės sporto mokyklos auklėtinių kovos, kurios vėliau nusikėlė į Senojo turgaus aikštę. Daug dėmesio šventės metu šiai sporto šakai skirta neatsitiktinai, nes šiemet Šilutėje įvyks Lietuvos bokso čempionatas.

Senojo turgaus aikštėje šilutiškių laukė ir daugiau pramogų, tarp kurių – riterių kovos, sūrių ridenimo nuo pylimo varžybos, edukacinė programa „Šeimos ir augintinio diena“. Savo programas pristatė ir Šilutės tarnybos – pasieniečiai, policininkai, savanoriai.

Tuo tarpu scenoje šoko sportinių šokių klubai „Kubana“, „Lūgnė“, „Žvaigždūnė“, „Salūnas“, grojo grupės „Karčema“ ir „Prieskonis“. Vakarop scenoje savo jubiliejinį koncertą surengė visoje Lietuvoje Šilutės vardą garsinantis meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“. Jiems talkino šokėjų grupė „Pamarietė“. Kartu grojo ne tik esami, bet ir buvę šio kolektyvo nariai.

Vakaro koncertą pratęsė dainininkai Deividas ir Renata Norvilai, grupė „Pikaso“, X faktoriaus nugalėtoja Iglė. Pažiūrėti vakarinės dalies koncerto susirinko daug šilutiškių – Turgaus aikštė, pylimas buvo pilnut pilnutėliai.

„Kiekvienas dalyvis atsivedė savo žiūrovą“, – sakė Kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova, kurią maloniai nustebino šis faktas. O štai pasirodymą baigusi dainininkė Iglė nuo scenos buvo išvesta su apsauga, nes jai ramiai praeiti neleido gerbėjai, kurie prašė asmenukių, autografų.

Pagerbė gelbėtojus, skanavo mero tortą

Šventės metu buvo pagerbti žmonės, kurie nelaimės akivaizdoje neliko abejingi ir nepaisydami savo gyvybių puolė gelbėti kitus.
Spalio 17 dieną gelbėjimo tarnybos gavo pranešimą apie Sausgalvių kaime užsemtose pievose apsivertusią valtį ir keturis skęstančius žmones. Deja, vienas iš jų nuskendo, tačiau aukų galėjo būti kur kas daugiau, jei ne du drąsūs Šilutės rajono gyventojai – Rimantas Radzvilavičius ir Alvydas Daugalas.

Šie vyrai, nepaisydami šalto vandens, rizikuodami savo gyvybėmis iš apvirtusios valties išgelbėjo du žmones. Už šį drąsų poelgį ir pasiaukojimą Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas juos apdovanojo valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus gyventojų saugai“.

Už nuopelnus gyventojų saugai buvo pagerbtas ir Šilutės PGT vyriausias inspektorius, vidaus tarnybos kapitonas Tomas Nausėdas.

Baigiantis oficialiajai daliai skambant M.Mikutavičiaus dainai „Pasveikinkim vieni kitus“ į dangų paleisti 300 trijų spalvų balionų į aukštybes nunešė šilutiškių svajones ir viltis. O virš Šilutės sugaudė lėktuvų motorai – tai buvo Šilutės aeroklubo pasveikinimas šilutiškiams, beje, labai saldus – iš dangaus pabiro saldainiai… Ne mažiau saldus buvo ir mero tortas, kurį pjaustė ir tirštai apgulusiems kraštiečiams čia pat dalijo pats V.Laurinaitis.

Žinoma, prieš tai pats paragavęs ir patvirtinęs jog tortas „valgomas“.

O netrukus ir visi dalyviai pabiro po įvairias edukacines erdves.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albumuose:

I dalis,

II dalis.