Šilutiškiai pagerbė Lietuvininkų vilčių ugdytoją R.Lukošių ir išsakė linkėjimus Lietuvai

lietuvininku viltis_ceremonijaNe tik pagerbdami iškiliausias istorines asmenybes, prieš 99 metus dovanojusias Lietuvai Nepriklausomybę, bet ir žvelgdami į ateitį ir išsakydami su ja siejamas savo viltis šilutiškiai minėjo vieną iškiliausių Lietuvos istorijos datų – Vasario 16-ąją.

Kad esame išties iniciatyvūs, šiemet parodė nauji Valstybės gimtadienio dienai skirti sumanymai: jaunųjų šaulių organizuotos šaudymo varžybos, pėsčiųjų žygis aplink Šilutę ir šiltas žygeivių sutikimas su koše ir arbata, prisiminta spausdinto žodžio raida ir surašyti šilutiškių linkėjimai Lietuvai.

O didžiausia naujovė buvo pirmą kartą būtent Vasario 16-ąją įteikta prestižinė „Lietuvininkų vilties“ premija, kuri šiemet skirta ilgamečiam dziudo klubo „Kumikata“ vadovui, krašto vilčių – jaunųjų sportininkų ugdytojui Rimvydui LUKOŠIUI.

Valstybės viltis – jaunimaslietuvininku viltis_rimvydas_lukosius

Į žygį aplink Šilutę susirinkusius porą šimtų žygeivių pasitiko ir rikiavo jaunieji šauliai. O sugrįžusius žygeivius prie Kultūros ir pramogų centro pasitiko rajono meras Vytautas Laurinaitis, pats dalinęs karštą košę. Meras dėkojo visiems žygio dalyviams bei šios iniciatyvos autoriui, jaunųjų šaulių vadui Donatui Jauniui.

Šventinės iškilmės Kultūros  ir pramogų centre prasidėjo poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais – kvietimu „kalbėti tik labai dideliais ir švariais žodžiais“ ir, žinoma, valstybės himno giedojimu, kurį vedė skambus Liucinos Stakvilevičienės balsas.

Pasveikinti susirinkusiųjų pakviestas meras V.Laurinaitis pasidžiaugė, kad švęsti gimtinės gimtadienį vėl susirinko pilnutėlė salė. Anot savivaldybės vadovo, Vasario 16-oji yra ne minėtina, o švenčiama data, lietuvių laisvės ir stiprybės simbolis, mūsų visų pasididžiavimas. Pasak V.Laurinaičio, prieš 99 metus Nepriklausmybės aktą pasirašę signatarai buvo drąsūs žmonės, tačiau ne mažiau drąsūs buvo ir vėliau valstybę kūrę bei nemenkus trukdžius nugalėję žmonės. Todėl ir šiandien lietuviai turi būti drąsūs, įveikti visas negandas.

Ir neatsitiktinai, pasak mero, šiemet Šilutėje ši data sutapatinta su „Lietuvininkų vilties“ premijos įteikimo ceremonija, nes jaunimas yra visos valstybės viltis.

vasario 16_sauliai_1O kitąmet pasitinkant valstybės 100-metį meras linkėjo kiekvienam šilutiškiui įsipareigoti padaryti nors po vieną gerą darbą, kad visi prisidėtume prie savo valstybės gerovės kūrimo.

Laureatą sveikino Seimo nariai, bičiuliai, artimieji

Pristatydamas „Lietuvininkų vilties“ premijos laureatą – trenerį R.Lukošių, meras pastebėjo, kad mes visi pavėlavom, mat šis žmogus jau seniai buvo vertas tokio apdovanojimo, nes jis Šilutės vardą garsina visoje Europoje. Ir vargu ar kam nors iš susirinkusiųjų jį reikėjo pristatyti: tai bylojo daugybė gėlių atėjusiųjų rankose, apie tą patį kalbėjo ir filmuotoje medžiagoje įamžinti R.Lukošiaus kandidatūros šiai premijai teikėjai.

Už ilgametį darbą – jaunųjų sportininkų ruošimą R.Lukošiui dėkojo Seimo narys, vienas iš šios premijos steigėjų Alfredas Stasys Nausėda, kuris pasidžiaugė, kad Pamaryje turime žmonių, kurie skiepija jaunimui darbštumą ir tokius aukštus siekius.

Ne mažiau metų krašto jaunimui atidavęs jaunųjų šaulių vadas D.Jaunius apjuosė R.Lukošių tautine vėliava.

R.Lukošiaus gebėjimą ugdyti jaunimą akcentavo Šilutės sporto mokyklos vadovas Aivaras Lileikis ir Savivaldybės atstovai, už žmogiškumo mokyklą vaikams dėkojo R.Lukošiaus auklėtinių tėvai. „Džiaugiuosi, treneri, kad jus pagaliau pastebėjo“, – vaikų mintis išsakė pradinukas Justas.vasario 16_vyduno_gimnazija

Trenerį sveikino ir gausus šeimos narių būrys, bičiuliai Afganistano karo veteranai, Palangos dziudo klubo atstovai.

R.Lukošiui ant tatamio geriau

Paprašytas tarti žodį, R.Lukošius prisipažino, jog ant tatamio jaučiasi geriau nei tokių iškilmių metu stovėdamas scenoje. Jis sakė, kad išmokyti žmogų ko nors gero yra sudėtingiau, nei leisti jam priprasti prie blogo. Treneris dėkojo tėvams, kurie patiki jam brangiausią savo turtą – savo vaikus. O dziudo filosofiją suvokęs jaunimas užauga nuoširdesnis, garbingesnis, atsakingesnis.

Paskutinis trenerio žodis buvo skirtas rajono politikams: Šilutei labai reikia sporto komplekso, todėl rajono valdantieji turėtų susivienyti ir spręsti aktualiausiais problemas, nes „tik vienybėje yra stiprybė“.

Liejosi linkėjimai Lietuvai

vasario 16_mero_koseNeabejotinai teisus buvo parlamentaras A.S.Nausėda, sakydamas, kad šilutiškiams jau nebereikia kviestinių meno kolektyvų, norint surengti įspūdingas šventes ir koncertus, mes patys turime pakankamai aukšto lygio muzikantų ir dainininkų. Tą įrodė ir šis šventinis renginys: salė net nuščiuvusi klausėsi Šilutės meno mokyklos eufonininkų ansamblio ir instrumentinio trio pasirodymų, negailėjo plojimų ansamblio „Pamario Brass“ pūtikams, jaunimo studijos muzikantams ir dainininkėms bei svečiams – grupei „DiscoVery“ iš Klaipėdos.

Tądien Hugo Šojaus dvare atgijusiame Šilokarčemos knygų fabrike dar vyko ir spausdinto žodžio raidos pristatymas, senąja spausdinimo mašina buvo spausdinami šilutiškių linkėjimai Lietuvai. Panašią akciją rajono liberalai surengė ir kailių salono „Eksa“ kiemelyje, kur irgi visi užsukusieji galėjo parašyti linkėjimą savo gimtinei.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ fotoalbumuose:

Vasario 16-oji lopšelyje – darželyje „Raudonkepuraitė“,

„Lietuvininkų vilties“ premijos įteikimas,

„Žygis aplink Šilutę“,

Vasario 16-oji lopšelyje – darželyje „Žibutė“.