Šilutiškiai paminėjo 173-ąsias Hugo Šojaus gimimo metines

Sojaus gimtadienis_1Kiekvienas mūsų turėtume pagalvoti, ką gero galėtume padaryti savo kraštui, savo miestui, turėtume pasistengti būti geresni savo artimajam, – tokios mintys prieš savaitę, kovo 30-ąją sklandė prie Šilutės miesto mecenato Hugo Šojaus kapo, kur, kaip ir kasmet pavasarėjant, buvo surengtas minėjimas šio žinomo dvarininko gimtadienio proga. Šiemet – jau 173-ojo.

Vėliau H.Šojaus vardo muziejuje buvo surengtos nemokamos ekskursijos apie lietuvininkų gyvenimo būdą, papročius ir edukacija „Kaip reikėtų elgtis dvare“.

Kasmet balandžio 1-ąją H.Šojaus kapavietę papuošia gėlės ir žvakutės. Taip žinomo kraštiečio amžinojo poilsio vietą pagerbia šalia esančios Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai, kuriems talkina miesto muziejininkai ir seniūnija. Ir šiemet prie kapo atėjo būrelis gimnazistų su savo mokytojomis, savivaldybės ir seniūnijos atstovai. Visi jie pasidalijo savo įžvalgomis, kodėl dar ir šiandien mums yra aktualus žymiojo dvarininko atminimas ir jo mintys, ir prie kapo padėjo po žvakelę.

Gimnazistai trumpai pristatė svarbiausius H.Šojaus gyvenimo faktus. Rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris pasidžiaugė, kad ir jaunoji miesto karta yra taip gerai susipažinusi su daug gero jų gimtajam miestui padariusio žmogaus gyvenimu ir veikla. Anot vicemero, tas gyvenimas iš praeities liudija, kad kiekvienas mūsų ir šiandien turėtume pasistengti turėti kuo mažiau egoizmo, būti geresni, atlaidesni, pasistengti padaryti kuo daugiau gero miestui ir jo žmonėms.Sojaus gimtadienis

„Kad ir po skruzdės dydžio šapelį neškime savo miestui, kad mums išėjus pasiliekantieji prisimintų ir mūsų gerus darbus, kaip nepamirštami yra H.Šojaus darbai“, – sakė A.Bekeris. O kad šilutiškiai išties gerbia ir saugo H.Šojaus atminimą, pasak vicemero, liudija ir tai, kad jam pastatytas paminklas, kad jau daug metų vyksta kasmetiniai Šilutės miesto geradario rinkimai.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus dėkojo gimnazistams ir jų mokytojams, kurie nuolat prižiūri ir saugo šią šilutiškiams šventą vietą – amžinojo poilsio vietą žmogaus, kuris puošė ir garsino Šilutės miestą.

Šiemet birželį pamatinio akmens padėjimo 105-ąsias metines minės Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia, pastatyta taip pat H.Šojaus dovanotoje žemėje. Todėl prie mecenato kapo kalbėjo ir šios bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis. Dvasiškis priminė, jog žymiojo kraštiečio gimimo metines šiemet minime Didįjį penktadienį, dar vadinamą Tyliuoju penktadieniu. Tai susikaupimui kviečianti diena. Pasak R.Šemeklio, H.Šojus buvo giliai tikintis žmogus, kitaip jis nebūtų skatinęs, kad jo mieste atsirastų dar vieni maldos namai. Tikėjimas, pasak kunigo, ir mus šiandien turėtų įkvėpti geriems ir kilniems darbams, kartais galbūt net paskatinti plaukti prieš srovę, kaip kartais prieš srovę plaukti nebijojo žymusis mūsų kraštietis.

Šilutės H.Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė sakė, kad ir muziejininkams svarbu taip mylėti savo kraštą, kaip jį mylėjo H.Šojus.
Daugybę tautosakos savo laiku surinkusiam mūsų miesto geradariui skambėjo gimnazistų melodijos, o tikru ramybės palinkėjimu išėjusiąjam tapo daina „Miegok ramiai“.