Šilutiškiai pasigedo per kabelinę transliuotų vietinių laidų

silute per savaite budraitisPamėgę Šilutės televizijos rengiamas laidas ir reportažus, kuriuos galėdavo stebėti per muzikinį kanalą, transliuojamą kabelinės televizijos paslaugas teikiančios bendrovės, šilutiškiai nustebo, kai staiga informacija apie Šilutę iš žydrųjų ekranų dingo.

Į redakciją užsukęs šilutiškis apgailestavo, kad mėgstamų laidų nebemato. Vyras išsigando, kad Šilutės televizija apskritai nebeegzistuoja ir pasakojo itin vertindavęs tas kelias valandas per savaitę, kai būdavo rodomos Šilutės televizijos parengtos laidos ir reportažai.

Nuraminame mūsų skaitytojus ir Šilutės TV gerbėjus: laidas apie Šilutę galima žiūrėti internetu, adresu www.silutestv.lt.

Prarado dalį vyresnės auditorijos

Šilutės televizijos laidų autorius ir prodiuseris Marijus Budraitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad išsikelti į internetinę erdvę nuspręsta po to, kai anksčiau miesto televizijos transliacijas rodžiusi bendrovė nusprendė sutarčių nebepratęsti. Apie tai sužinota vasaros pradžioje.

Pasak M.Budraičio, tokioje pačioje situacijoje atsidūrė ir Alytaus, Marijampolės, Vilkaviškio bei dar kelių kitų miestų televizijos.
„Žinome tik tiek, kad buvo nuspręsta nebepirkti licenzijos muzikinio kanalo transliavimui, per kurį ir mes „išeidavome“ į eterį. Dėl kokių priežasčių, galima tik spėlioti“, – sakė laidų vedėjas.

M.Budraitis teigė, kad transliacijas perkėlus į internetą, per kelias svaites svetainėje apsilankė daugiau nei 10 tūkstančių žmonių, taigi laidų populiarumas žymiai šoktelėjo.

„Interneto privalumas tas, kad žmogus laidą gali pažiūrėti ir vėliau, nei ji rodoma, peržiūrėti mėnesio archyvą. Be to, dabar mus mato ir į užsienį išvykę šilutiškiai. Be abejo, praradome dalį žiūrovų, kurie neturi interneto“, – neslėpė M.Budraitis.

Šilutės televizijos vadovas pabrėžė manantis, kad kabelinės televizijos tinklo vartotojai, nebegalintys matyti Šilutės TV laidų, gali reikalauti autorinių laidų iš kabelinės televizijos tiekėjo. Juk sudarant šios paslaugos tiekimo sutartį, aplinkybės, kad nebebus transliuojama Šilutės TV, įtrauktos nebuvo. O nutraukus vietinės televizijos transliacijas, kaina už kabelinę televiziją nesumažėjo.
„Žmonės turi įprasti reikalauti kokybės“, – savo nuomonės neslėpė M.Budraitis.

Irgi sulaukia skundų

Kabelinę televiziją šilutiškiams tiekiančios bendrovės „CGATES“ vadovė Šilutės regionui Loreta Bytautienė sakė, kad sprendimas atsisakyti vietinių televizijų transliacijos priimtos susijungus bendrovėms „Telesat“, „Viginta“, „Kabeliniai ryšių tinklai“ ir „Marijampolės kabelinė televizija“.

Dabar visos telekomunikacijų paslaugos teikiamos „CGATES“ bendrovės vardu, kuri vykdo bendrą politiką. Plačiau komentuoti, kodėl sutartys su vietinių televizijų kūrėjais nebuvo pratęstos, L.Bytautienė komentuoti nenorėjo, tačiau paaiškino, kad sprendimas bendrovėje buvo priimtas vieningai.

Moteris neslėpė, kad ir pas juos kreipiasi nepatenkinti klientai, tačiau kai kurie, išgirdę, kad Šilutės televizijos kuriamas laidas gali žiūrėti internete, L.Bytautienės teigimu, netgi nudžiunga.

„Žmonės gali kreiptis tiesiai į mus, viskas bus paaiškinta“, – sakė L.Bytautienė.