Šilutiškiai piktinasi seniūno neveiklumu ir vietiniu sąvartynu

Vasarį vykusios Savivaldybės ir jos įmonių vadovų kelionės po seniūnijas, pristatant praėjusių metų darbus užbaigtos Šilutėje. Šilutiškiai šįkart neužvertė valdžios vyrų ir moterų klausimais ir pretenzijomis, kaip būdavo ankstesniais metais, bet domėjosi daug metų akis badančio „privataus“ sąvartyno Klaipėdos g. likimu, ar bus daugiau eismo žiedų Šilutėje ir kaip toliau ketina elgtis istorijoje su „Raguvile“ liūdnai pagarsėjęs seniūnas R. Steponkus.

Priminė įgyvendintus projektus

Įgyvendintų projektų pristatymą pradėjęs meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad jų įvykdyta tiek, jog neįmanoma visų išvardinti.

Susirinkusieji galėjo palyginti rajono ir šalies gyventojų skaičius ir gimstamumo rodiklius, sužinojo nedarbo lygį ir užsienio investicijų, registruotų įmonių ir atvykusių turistų skaičius. Taip pat rajono tarybos veiklą, jos komitetuose svarstytus ir Klaipėdos regiono asociacijoje spręstus klausimus.

Dar sužinojo, jog visose rajono mokyklose buvo tikrintas narkotinių medžiagų vartojimas ir visose rasta jų pėdsakų.

Vicemeras Sigitas Šeputis priminė rekonstruotus ir baigiamus statyti objektus Šilutėje, seniūnijų apšvietimo modernizavimą ir saulės elektrinių parko ant biudžetinių įstaigų stogų įrengimą. Istorinio parko iki Šyšos salos sutvarkymas turi būti baigtas iki liepos mėnesio. Dar daug darbų liko ir miesto stadione, kurio rekonstrukcijai iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos gauta 450 000 eurų, o kitas lėšas teks pridėti savivaldybei.

Šiemet, pasak S. Šepučio, bus stengiamasi pastatyti apžvalgos bokštą Rusnėje, pajudėjo ir „Vėtrungės“ stovyklavietės atstatymo projektavimas.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė priminė, jog nuo karo bėgantiems ukrainiečiams iš Savivaldybės biudžeto skirta daugiau nei 186 000 eurų parama. Iš viso mūsų rajone buvo apsistoję daugiau nei 800 pabėgėlių nuo karo, bet ne visi jie čia liko ilgesniam laikui.

Pernai Savivaldybė nupirko dar 6 socialinius būstus, tam reikėjo 151 000 eurų, toliau vykdyta ir būsto pritaikymo neįgaliesiems programa.

Nuo sukčių nukentėjusių yra kasdien

Šilutės policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas sakė, jog krašto pareigūnai stengiasi būti arti gyventojų ir jaučia jų bendruomeniškumą.

PK vadovas pasidžiaugė, jog po daugelio metų pernai Šilutės rajono keliuose nežuvo nė vienas žmogus. Tačiau kone kasdien sulaukiama vis naujų pranešimų apie sukčių aukas. Jis neabejoja, jog policiją pasiekia tikrai ne visi atvejai, nes dalis žmonių gėdijasi prisipažinti, kad patikėjo sukčiais ir atidavė tūkstančius, o dažnai ir dešimtis tūkstančių eurų. Dažnas nukentėjusysis, pasak R. Rudmino, net ir nuo savo šeimos narių slepia, kad bandė „pelningai investuoti“ didžiules sumas ar itin „pigiai nusipirkti“ kažkokius daiktus.

Tokių patikliųjų pinigai dažniausiai iškeliauja į Aziją ar Afriką, ir sugrąžinti juos nebėra galimybių.

R. Rudminas dar kartą ragino visus kalbėtis su savo artimaisiais, įspėti apie panašius atvejus. Visiems susirinkusiesiems jis palinkėjo saugių metų ir priminė, jog policija visada dėkinga už bet kokią informaciją apie nusikalstamas veikas.

Klaipėdos g. – Šilutės gėda

“Ar jūs visi nematote Šilutės gėdos? Ką tokio gero Šilutei padarė Benevičiai, kad tiek metų užmerkiamos akys prieš jų nevalyvumą?“ – toks tiesus šilutiškės Valentinos klausimas buvo apie dešimtmečius Klaipėdos g., tie 33-uoju namu riogsantį sąvartyną.

Tiesa yra ta, kad apie šią piktžaizdę, kuria nepaliauja stebėtis ir vietiniai, ir miesto svečiai, jau daugybę kartų ir rašyta spaudoje, ir kalbėta su rajono ir seniūnijos vadovais. Ir tikrai teisi šilutiškė piktindamasi, jog „nuo tada, kai ji save atsimena“, niekas nesikeičia: šalia magistralinio kelio gyvenantys nevaleikos ir toliau piktina visus įvairiausio laužo priversta teritorija.

„Įpareigoti seniūną nuvažiuoti ir padėti sutvarkyti – kito varianto nėra“, – tik tokią išeitį sakė matantis meras V. Laurinaitis.

Pasirodo, tokį šiukšlyną gyventojai įsirengė ne kur kitur, o dar ir valstybinėje žemėje. Tačiau pats seniūnas sako jau nežinia kiek  kartų beldęsis į to sąvartyno „šeimininkų“ duris ir su policijos palyda, ir be jos. „Ten yra tragedija: jie neįsileidžia, šunis paleidžia. Buvo kažkada mintis suformuoti sklypą ir parduoti. Atšils orai – eisim vėl, žiūrėsim“, – kalbėjo R. Steponkus.

Piktina palaidi šunys

Valentina iškėlė dar kelis klausimus: kažkodėl ties Gluosnių gatve ir eismo žiedu baigiasi iš Traksėdžių ateinantis pėsčiųjų ir dviračių takas, o toliau visi priversti klampoti žolynu. Meras priminė, kad ne savivaldybė yra regioninio kelio šeimininkas, bet išreiškė viltį, jog rekonstruojant gatvę kelininkai pratęs ir šaligatvį.

Pagrynių gyventoja Virginija piktinosi lakstančiais palaidais šunimis, kurių bijo ir vaikai, ir suaugusieji. Seniūnas R. Steponkus teisinosi, kad kiekvieną savaitę iš Šilutės išvežama po kelis benamius šunis ir kates, o prieglaudos jau yra perpildytos.

R. Rudminas priminė, jog palaidi šunys jau yra administracinis nusižengimas, tad tereikia paskambinti policijai, pareigūnai jų šeimininkams surašys protokolą ir „bus ramybė“.

Anot Virginijos, medžiai ir krūmai Pagryniuose kai kur jau trukdo vairuotojams matyti kelią, bet nupjauti jų neleidžiama, nes „paukštukai pypauja“. „Šiuo metu net nepypauja, bet vis tiek nepjauna“, – piktinosi pagryniškė.

Kliuvo ir seniūnui

Zigmantas dar kartą priminė Šilutės seniūno neveiklumą ir neatsakingumą, kai šis ramia ranka žėrė šimtus tūkstančių Šilutės gatves tvarkyti turinčiai, bet darbo neatliekančiai „Raguvilei“. Pradėjus domėtis situacija ir ją viešinti, „Raguvilė“, pasak Zigmanto, jau sugrąžino 13 000 eurų, bet tai toli gražu ne visa suma, kuri įmonei buvo sumokėta, nors šilutiškiai visą rudenį ir žiemą piktinosi nevalomomis gatvėmis ir viešosiomis erdvėmis.

„Jūs, seniūne, ir toliau viską neigiate. Kaip jūs ketinate elgtis toliau?..“ – klausė Zigmantas.

R. Steponkus šioje vietoje „atsimušė“ tiesiog tobulu biurokratiniu atsakymu: „Klausimų kyla, vyksta teisiniai ginčai, bet gyvename teisinėje valstybėje“…

Susirinkusieji domėjosi, ar planuojama įrengti eismo žiedą Žalgirio-Tulpių gatvių sankryžoje. Pasak mero V. Laurinaičio, ten kažkas tikrai bus, o žiedinė ar kitokia sankryža, paaiškės netrukus.