Šilutiškiai prašo suvaldyti „skraiduolius“ vairuotojus

pievu gRajono Saugaus eismo komisija praėjusiame posėdyje, be kitų klausimų, nagrinėjo ir Turgaus, Pievų bei Vandens gatvėse gyvenančių žmonių skundą dėl šiomis gatvėmis „skraidančių“ vairuotojų.

Tačiau problemos sprendimo šiemet gyventojai nesulauks. Ar sulauks kitais metais, irgi dar neaišku.

Žmonės baiminasi dėl savo saugumo

Gyventojai pasakojo, jog šiame gatvių ruože greitis ženklais yra apribotas iki 30-ties kilometrų per valandą. Tačiau retas kuris vairuotojas paiso ženklų. Automobiliai šioje vietoje tiesiog „skraido“ visą parą.

Blogiausia, kad taip važinėja ne tik lengvųjų, bet ir sunkiasvorių mašinų vairuotojai.

Šiose gatvėse namai stovi visai šalia važiuojamosios gatvės dalies, kai kuriose vietose nėra net šaligatvių. Tad pasitaiko, kad ir mažamečiai vaikai išeina tiesiai į gatvę. Tai gresia didele nelaime.

Dideli greičiai sukelia ir didelį triukšmą bei kamuolius dulkių. Tai trikdo žmonių sveikatą.

Gyventojai sako ieškoję išeities, domėjęsi, kokios būtų galimybės įrengti šiose gatvėse greičio ribojimo kalnelius. Bet gavę atsakymą, kad kalneliai trukdytų šiomis gatvėmis pavasarį ir rudenį į uostą ir iš jo vežioti laivus.

Nebeapsikentę gyventojai kvietėsi ir policiją. Atvažiavę pareigūnai ir greitį matavo, ir stabdė „erelius“. Bet policija negali vienoje vietoje stovėti ištisą parą – išvažiavo, ir vėl viskas iš pradžių. Ar buvo nubaustų vairuotojų, kiek jų ir kas jie tokie, gyventojai sako taip ir nesužinoję, tad pasigedo ir viešumo.

Žmonės prašė imtis kokių nors priemonių jų ir vaikų saugumui užtikrinti.

Ieškos galimybės įrengti šaligatvius

Šilutės policijos atstovas Alvydas Balandis ir Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas priminė, jog greičio ribojimo kalneliai irgi beveik visada sukelia aplinkinių gyventojų nepasitenkinimą: juos įrengus, žmonės skundžiasi, kad per kalnelius važiuojant automobiliams didėja triukšmas, skilinėja namų sienos ir t.t. Būta atvejų, kai išmontuoti tuos kalnelius prašė ir šilutiškiai, ir rusniškiai, ir naumiestiškiai.

A.Balandis priminė, kad viešinti greitį viršijusių pažeidėjų pavardes draudžiama. O pažeidėjų skaičiaus paviešinimas neduoda jokio efekto, tai parodė neseni įvykiai Saugose. Ten per vieną reidą buvo nubausta apie porą šimtų greičio viršytojų, informacija paviešinta spaudoje, deja, jau po mėnesio toje pačioje vietoje surengtas dar vienas greičio patikrinimas davė dar „solidesnius“ rezultatus – nubausta apie 250 pažeidėjų…

Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas pastebėjo, kad kol Lietuvos keliais važinės elementarios vairavimo kultūros neturintys vairuotojai, tol bus ir panašių skundų.

„Išeitis – tik viena: įrengti šaligatvius“, – konstatavo A.Ivanauskas.

Juos įrengti iš kelių remontui skirtų lėšų turėtų seniūnija.

A.Ivanauskas sako, kad šiemet to padaryti tikrai nebus iš ko, o ar lėšų atsiras kitais metais, irgi niekas negali pasakyti. Bet bus prašoma, kad pinigų skirtų Savivaldybė.