Šilutiškiai pyksta dėl duobių kiemuose ir seimūnų darbo

silutePristatydamas Šilutės seniūnijos bendruomenei su ataskaitomis atvykusius rajono vadovus, seniūnas Raimondas Steponkus apžvelgė nuveiktus darbus ir pasidžiaugė, kad tvarkyti miestą, puoselėti aplinką padeda papildoma darbo jėga – žmonės, kurie dirba viešuosius ir visuomenei naudingus darbus. Tokių žmonių pernai Šilutės seniūnijoje dirbo per 500.

Aptarta nemažai šilutiškiams rūpimų problemų.

Didžiausia problema – daugiabučių kiemai

Seniūnas R.Steponkus sakė, kad seniūnijoje 2012 m. buvo užregistruota 24 500 gyventojų, jų per metus sumažėjo daugiau nei 300. Iš viso seniūnijoje išnagrinėta apie 18 000 gyventojų prašymų.

Seniūnas pasidžiaugė, kad pagaliau pradėtos renovuoti Taikos ir Gluosnių gatvės, šiemet darbai turėtų būti baigti. Bene didžiausia šiandienos problema – duobėti daugiabučių namų kiemai. O miesto apšvietimo tamsiuoju paros metu klausimą jau beveik pavyko išspręsti.

Dar reikėtų sutvarkyti Šeimos skverą prie senojo muziejaus pastato, įrengti Naujakurių sporto aikštelę. Šilutiškiai jau gali pasidžiaugti sutvarkyta Pagrynių ąžuolo teritorija, Traksėdžių vaikų aikštelėmis ir kt.

Seniūnijos kaimų bendruomenės aktyviai rengia įvairius renginius, dalyvauja juose, tokį bendrą darbą seniūnas pavadino atsakingu ir sutelktu.

Gyventojai seimūnų pagalbos nejaučia

Merė Daiva Žebelienė pasidžiaugė įgyvendinamais projektais, kurie gerina šilutiškių gyvenimą, gražina miestą ir daro jį patrauklesnį svečiams. Ji taip pat dėkojo mūsų krašte išrinktiems Seimo nariams, kurie tarpininkauja sprendžiant įvairius reikalus, globoja su reikalais atvykusius šilutiškius Seime bei Vyriausybėje.   Bet susirinkę šilutiškiai išreiškė kitokią nuomonę.

Pasak jų, mūsų krašte išrinkti net 3 Seimo nariai, bet realios  pagalbos iš jų nesulaukiama.

Šiuo metu pagrindinis darbas, pasak merės, yra tinkamai paruošti 2014-2020 metų Savivaldybės plėtros strategiją, pagal kurią bus dirbama kelis ateinančius metus.

Administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis apžvelgė Savivaldybės biudžeto galimybes, atsakė į šilutiškių klausimus dėl asbestinių stogų dangos keitimo, Ūkio banke įšaldytų Savivaldybei pavaldžių įstaigų lėšų, Kaimo reikalų skyriaus specialistų darbo seniūnijose įvertinimo, skalūninių dujų žvalgybos bei gavybos.

R.Ambrozaitis prisipažino palaikantis saugų skalūnų dujų išgavimo būdą, ir ši mintis sukėlė susirinkusiųjų pasipriešinimą. „Mes neleisime, kad skalūnų dujų gavyba būtų pradėta mūsų krašte“, – griežtai nukirto kai kurie susitikimo dalyviai.

Ataskaitas norėtų matyti iš anksto

Šilutės policijos vadovas Sigitas Mikutavičius sakė, kad policijos žmogiškieji ištekliai vis dar yra gana riboti, tačiau pasidžiaugė puikia pareigūnų kvalifikacija ir našiu darbu. Tą, anot jo, liudija ir išaiškintų nusikaltimų skaičiai. S.Mikutavičius dėkojo Savivaldybės vadovams už nuolatinę paramą policijai, pasidžiaugė, kad pagaliau mieste ir seniūnijose atsiras aplinkos stebėjimo kameros.

Šilutės seniūnijoje pernai užregistruota 1016 nusikalstamų veikų, 248 iš jų – vagystės, 100 smurto artimoje aplinkoje atvejų.
Policijos vadovas mano, kad viena iš nusikaltimų priežasčių yra prastos žmonių gyvenimo sąlygos, didelis nedarbo lygis. Jis kvietė šilutiškius būti pilietiškus, informuoti policiją apie tvarkos pažeidimus, tapti policijos rėmėjais.

Susirinkę šilutiškiai priekaištavo valdžiai, kad prieš tokius susirinkimus reikėtų iš anksto susipažinti su vadovų ataskaitomis, tada ir klausimus paruošti būtų lengviau, būtų galima diskutuoti.

Merė pakvietė Šilutės bendruomenę aktyviai bendrauti, diskutuoti, reikšti savo nuomonę įvairiuose susitikimuose.