Šilutiškiai rikiuojasi į eilutę rinkti Prezidentą

 

RINKIMAI _2Pirmadienį nuo 8 val. ryto prasidėjo antrasis Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų turas, kuris baigsis sekmadienį. Nuo pirmadienio kiekvieną dieną iki penktadienio 20 val. vyksta išankstiniai balsavimai, sekmadienį bus pagrindinė rinkimų diena.

Pasak Šilutės apygardos rinkimų komisijos pirmininko Eugenijaus Judeikio, šių išankstinių rinkimų pirmadienis yra gal trečdaliu ramesnis nei per pirmąjį turą. Vakar iki pusdienio į išankstinių rinkimų vietą Dariaus ir Girėno g. esančiame Šilutės savivaldybės pastate, Civilinės metrikacijos skyriaus koridoriuje, buvo atėję 55 rinkėjai. Pirmajame ture per tokį laiką buvo atėję trečdaliu rinkėjų daugiau. Pirmojo turo metu išankstinio balsavimo būdu iš viso balsavo 1558 rinkėjai.

E. Judeikis sakė, kad ne vienas rinkėjas aiškino, jog iš anksto balsuoja todėl, kad šį savaitgalį bus Šilutės miesto šventė, atvažiuoja svečių, tad nežinia kiek liks laiko rinkimams sekmadienį.

Dažnas rinkėjas pasiskundžia, kad buvo per mažai reklamos apie Europarlamento rinkimus. Yra tokių, kurie nori reitinguoti pasirinkdami pretendentus į Europarlamentą iš visų sąrašų. Tokiems tenka paaiškinti, kad pasirinkus Europarlamentarų sąrašą, reitinguoti galima tik to sąrašo narius.

Pirmajame ture Šilutės rinkimų apygardos rinkėjai pretendentais į Prezidento postą buvo pasirinkę Gitaną Nausėdą ir Saulių Skvernelį. Ingridai Šimonytei buvo palikta trečioji vieta.