Šilutiškiai šiemet 19 kartų pranešė apie narkotikus, bet anonimine linija nesinaudoja

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) paviešino  nerimą keliančius skaičius: pernai net pusė muzikos festivalių dalyvių vartojo narkotikus. O štai narkotikų platinimo užkardymui įkurta anoniminė skambučių linija „Narkotikams – NE“ per 3 mėnesius sulaukė beveik 700 skambučių.

Pagal pranešimus policija pradėjo 17 tyrimų ir nustatė 13 įtariamųjų, turėjusių ar platinusių narkotikus.

Šilutės krašto gyventojai nuo metų pradžios jau 19 kartų pranešė policijai apie panašius atvejus, tačiau darė tai labiau įprastu būdu – telefonu 112.

Vartoja ir kelias medžiagas kartu

ELTA praneša, kad pernai vienam iš trijų muzikos festivalio dalyvių buvo siūlyta pabandyti narkotinių medžiagų, tai rodo naujausia NTAKD užsakymu atlikta apklausa. Tik 52,5 proc. respondentų nurodė, kad festivalių metu jie nevartojo narkotikų.

Dauguma respondentų buvo jaunimas iki 29 metų, dauguma jų muzikos festivaliuose lankėsi ne kartą.

Apklausa vykdyta pernai vykusiuose festivaliuose „Yaga“, „Loftas‘23“ bei „Riešutinės‘23“. Tyrimas parodė, jog dauguma jų lankytojų yra vartoję kokias nors narkotines medžiagas, be to, šių medžiagų vartojimas tarp muzikos festivalių lankytojų ženkliai didesnis, nei plačiojoje visuomenėje.

Pasak NTAKD specialistų, festivaliuose dažniausiai renkamasi vartoti kanapes, ekstazį/MDMA, kitus nei LSD haliucinogenus ir kitas psichotropines medžiagas. Festivaliuose narkotinės medžiagos dažnai vartojamos kartu su alkoholiu, neretai vienu metu net kelios skirtingos.

Aktyviausi – didmiesčių gyventojai

Šiemet vasario 6 d. pradėjusi veikti anoniminė skambučių linija „Narkotikams – NE“ per 3 mėnesius sulaukė beveik 700 skambučių.

„Gyventojai, norėdami pranešti apie žinomus narkotikų platinimo atvejus aktyviai prisideda prie bendro tikslo – apsaugoti visuomenę, užkardyti narkotikų tiekimo kanalus ir patraukti asmenis atsakomybėn“, – skelbia Policijos departamentas.

Aiškėja, kad aktyviausi yra Vilniaus ir Kauno gyventojai, mažiau pranešimų gauta iš kitų apskričių. Pilietiški žmonės pranešė dėl narkotinių medžiagų platinimo tiek fiziniu būdu, tiek elektroninėje erdvėje.

Pagal gautus pranešimus šalies policija atliko 205 patikrinimus, pradėjo 17 ikiteisminių tyrimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą arba neturint tikslo platinti, taip pat dėl narkotikų platinimo nepilnamečiams.

Viena byla buvo pradėta gavus sostinės gyventojo pranešimą apie įtartiną kaimyną, pas kurį nuolat lankosi neaiškūs asmenys ir yra įtarimų, kad daugiabutyje gali būti vartojami ir platinami narkotikai.

„Narkotikams – NE“ linija 370 700 60 777 gautas pranešimas buvo patikrintas tą pačią dieną, o pareigūnai apsilankė pas nurodytą asmenį. Šis suprato, kad veiklos nuslėpti nepavyks ir atidavė svaigalus policijai, prisipažinęs, kad įsigijo juos internete. Tyrimas perduotas į teismą.

Šilutiškiai renka 112

Tauragės apskrities policijos komisariato atstovė Lina Banienė sakė, jog šiame komisariate anonimine linija iki šiol užregistruoti tik 2 pranešimai apie galimą narkotikų platinimą. Abu jie buvo Tauragės mieste ir rajone.

Nuo sausio 1 d. policijai 19 kartų pranešta apie narkotikų platinimą ir disponavimą ir Šilutės mieste bei rajone. Tačiau šilutiškiai tai darė jiems matyt geriau žinomu telefonu 112. Septyniais atvejais buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Policija dėkoja visiems pilietiškiems žmonėms, aktyviai prisidedantiems prie bendro tikslo ir toliau skatina anonimiškai pranešti apie narkotikų platinimą.

Parengta naudojant Elta inf.