Šilutiškiai stažavosi Kroatijoje

turizmo mokykla kroatijaKroatijoje, Dalmatijos regione, Zadar mieste lankėsi 6 Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos viešbučio darbuotojų, virėjų, padavėjų-barmenų profesijos mokytojai ir 3 darbdavių atstovai iš maitinimo paslaugas teikiančių įmonių – UAB „Šilo pašvaistė“, V. Mirauskienės įmonės ir turizmo komplekso UAB „Mingės egzotika“.

Vizitas vyko pagal Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos įgyvendinamą Europos Sąjungos „Mokymosi visą gyvenimą“ programos Leonardo da Vinči mobilumo projektą „Atrask Europos skonį (Kroatija)“.

Projekto tikslas – tobulinti apgyvendinimo ir maitinimo sektoriaus darbuotojų, profesinio mokymo specialistų kvalifikaciją Kroatijoje.

Stažuotę organizavo profesinė mokykla. Vizito metu projekto dalyviai susipažino su virėjų, padavėjų, barmenų ir viešbučio darbuotojų profesinio rengimo sistema Kroatijoje, su mokyklos profesinio mokymo baze, išklausė paskaitą apie kroatišką ir Dalmatijos regiono virtuvę, tradicinius maisto produktus ir gėrimus, dalyvavo praktinio mokymo užsiėmimuose mokomojoje virtuvėje ir restorane, gamino kroatiškus patiekalus.

Vizito metu dalyviai lankėsi įvairiuose Zadar viešbučiuose ir restoranuose, kur susipažino su apgyvendinimo ir maitinimo įmonių veikla, naudojama įranga, aptarnavimo, svetingumo, vaišinimosi kultūra ir tradicijomis, aptarė kaip organizuojamas mokyklos mokinių praktinis mokymas įmonėje.

Priimančioji organizacija suorganizavo vizitą į Pag salą, kuri ypatinga savo išskirtine gamta, kurią formuoja sūrus Adrijos jūros vanduo ir pakrančių vėjas Bora. Saloje dalyviai lankėsi jūros druskos gamybos įmonėje „Solana Pag“, kurioje pagaminama apie 70 procentų visos jūros druskos, išgaunamos Kroatijoje, ir avies sūrio gamybos įmonėje „Paška sirana“. Avių, besiganančių bora vėjo nugairintose, akmenuotose, sūria Adrijos jūros dulksna apdengtose pievose, pienas ir mėsa yra ypatingi, būdingi tik šiai salai, todėl vertinami ne tik sūriai, bet ir patiekalai iš avienos.

Projekto dalyviai ragavo šių ypatingų kroatiškų maisto produktų, tradicinio Marashka rūšies vyšnių likerio bei „Boškinac“ vynuogyne gaminamo kroatiško Gegic vyno.

Vizitas buvo labai naudingas, nes dalyviai daug sužinojo apie profesinio rengimo sistemą turizmo srityje Kroatijoje, kroatišką Dalmatijos regiono virtuvę, vietos maisto produktus, aptarnavimo, svetingumo,  vaišinimosi kultūrą ir tradicijas, apie turtingą Zadar miesto istoriją ir kultūrą. Projekto pabaigoje mokytojai parengė mokomąją medžiagą, kuri bus naudojama virėjų, padavėjų, barmenų ir viešbučio darbuotojų profesiniam mokymui.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.