Šilutiškiai sulaukė: ilgai laukti Laisvalaikio ir sporto namai atidaryti

Didi diena viso Šilutės rajono gyventojams buvo balandžio 20-oji – tądien duris atvėrė ilgai lauktas ir daugiau nei 7 milijonus eurų kainavęs objektas – Laisvalaikio ir sporto namai su baseinu. Iškilmingame renginyje sulaukta daug svečių, atvykusių su linkėjimais ir dovanomis, surengtas koncertas, visi jo dalyviai galėjo pasivaikščioti po naujojo komplekso erdves. O jau kitą dieną čia laisvalaikį leido pirmieji lankytojai.

Pradžia buvo 2019 m.

Priminsime, kad oficiali šio centro statybų pradžia buvo 2019-ųjų spalio 1-oji, kuomet Šilutės savivaldybės vadovai rangovo, UAB „Neostata“ iš Vilniaus, vadovui Albinui Andrijauskui įteikė simbolinius statybos reikmenis: metro ilgio gulsčiuką, plaktuką, mūrininko mentelę ir apdailininko įrankį. Apdovanotasis tuomet juokavo, kad su tiek įrankių, ypač jei dar pridėjus porą kastuvų bei kraną, statybos jau galėtų būti pradėtos. Rangovo vadovas tuomet sakė, kad subrangovu pasirinkta Šilutės bendrovė „Žibai“, nes šios įmonės darbuotojai jau turi pakankamai patirties statant pastatus su baseinais. Objekte darbavosi ir kitos įmonės, atlikusios specifinės kvalifikacijos reikalaujančius darbus. Projekto autorius UAB „Tiksli forma“.

Iškilmingo naujojo objekto atidarymo vedėjas, TV laidų vedėjas Gintaras Mikalauskas priminė, kad paraišką dėl Laisvalaikio ir sporto namų su baseinu projektavimo Šilutės rajono savivaldybė pateikė dar anksčiau. Dabar jau suskaičiuota, jog bendra Valstybės ir Savivaldybės skirta suma šiam objektui, įkurtam daugiau nei dešimtmetį nenaudoto pastato vietoje, Rusnės g., siekia daugiau nei 7 milijonus eurų.

Laisvalaikio namuose įrengti persirengimo kambariai sportininkams, sūkurinių vonių ir pirčių kompleksas, o didžiausia naujovė Šilutėje, žinoma, 25 m ilgio 4 takų baseinas, kuriame telpa net 650 kub. m vandens. Iš viso komplekse vienu metu bus naudojama apie 1000 kub. m vandens, mat jo reikės ir pirtyse, ir sūkurinėje vonioje, ir vaikų baseine.

Kadangi visas naujojo objekto plotas yra apie 4000 kv. m, tad ir jo atidarymo juostelė šįkart buvo išskirtinio ilgio. Ją perkirpti pakviesti rajono savivaldybės, statybos organizacijų vadovai ir naujojo šeimininko – Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis.

Sveikinimai ir linkėjimai

Susirinkusiuosius sveikindamas meras Vytautas Laurinaitis šią dieną pavadino istorine Šilutei ir prisiminė, kad jos laukta ir apie ją svajota, ko gero, kone du dešimtmečius. Meras neslėpė, kad statybų metu kilo ir daug problemų, buvo nemažai diskusijų. Ir jau visai simboliška, kad ne kartą atidėtas atidarymas sutapo su kita istorine diena – paskutiniuoju 9-ojo šaukimo rajono tarybos posėdžiu, vykusiu porą valandų iki iškilmingos ceremonijos.

„Tikiuosi, visi čia rasite poilsį, malonumą ir užimtumą“, – sakė V. Laurinaitis, o A. Lileikiui įteikė savivaldybės dovaną – laikrodį, palinkėdamas „sekti laiką, bet jei reikės, dirbti ir prailgintas darbo valandas“. O kad toks variantas tikrai labai galimas, A. Lileikį patikino ir kolegės – baseinus jau turinčių Šilalės ir Tauragės sporto mokyklų vadovės.

„Žibų“ direktorius Steponas Kazlauskas irgi prisiminė šio labai Pamario kraštui reikalingo objekto idėjos ir statybų pradžią. A. Lileikiui jis tradiciškai įteikė simbolinį raktą. Kad toks ilgai brandintas projektas pagaliau įgyvendintas, pasidžiaugė ir Seimo nario Zigmanto Balčyčio padėjėjas mūsų krašte, politikas Arūnas Pupšys. Jis naujojo komplekso valdytojui perdavė ir Seimo nario dovaną – paveikslą.

UAB „Neostata“ direktorius A. Andrijauskas sakė, kad laimė yra nešti kažkam džiaugsmą, tad ir šios įmonės vadovai džiaugiasi atnešę gėrį į Šilutę. O Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Algis Starkus „Šilutės naujienoms“ prasitarė, jog turi vilties, kad ateityje centre laisvesnėmis valandomis medikai galės teikti ir fizioterapijos paslaugas.

Šilutiškius ir centro šeimininkus sveikino VSAT Pagėgių rinktinės ir Tauragės AVPK vadovai. Jie sakė, kad ir pareigūnams reikia nuolat treniruotis, tad ir jiems naujasis centras bus naudingas. Be to, pasak pareigūnų, kuo daugiau užimtumo turės krašto jaunimas, tuo mažiau „blogų darbų“ čia bus padaryta. Kad baseinas ir sporto erdvės labai reikalingos moksleiviams, sakė ir Šilutės mokyklų vadovai.

Visiems prisidėjusiems prie šio objekto gimimo, o ypač savo komandai dėkojo ir Sporto mokyklos direktorius A. Lileikis.

Po iškilmingos ceremonijos visi renginio dalyviai pakviesti apžiūrėti naujojo komplekso sporto erdves, baseiną ir pirtis, surengta meninė programa.