Tarptautiniame folkloro festivalyje Gdansko Pruščo mieste, Lenkijoje, kur vyko pagal vykdomą trišalį projektą „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione CRAFTLAND“.
Kasmet šilutiškių, lenkų iš Gdansko Pruščo ir švedų iš Vellingės miesto vykdomo projekto renginiai tampa vis įdomesni ir pasipildo naujomis sudėtinėmis dalimis. Po nuvilnijusių Amatų mugės, įvykusios gegužės 25 d. Šilutėje, įspūdžių šilutiškių delegacija iškeliavo į Lenkijos Gdansko Pruščo miestą.
Šilutei atstovavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis, Tarybos nariai Vladas Kainovaitis, Saulius Vytuvis ir Juozas Sauspreškis, projekto vadovė Rasa Kmitienė ir darbo grupės nariai Diana Benkunskienė, Romualdas Ambrulaitis. Kartu vyko ir projekte numatytas veiklas įgyvendino Žemaičių Naumiesčio liaudiškos muzikos kapela „Žaliakalnis“ ir Žemaičių krašto etnokultūros centro muziejininkė Nijolė Stanelienė.
Birželio 7 d. šilutiškiams ir projekto dalyviams iš Švedijos svetingi šeimininkai suorganizavo ekskursiją po Gdansko miestą, o jau po pietų šilutiškiai pradėjo pasiruošimo darbus tarptautiniam folkloro festivaliui.
Projekto darbo grupės nariai apsvarstė projekto įgyvendinimo eigą, aptarė jau įvykusią Amatų mugę Šilutėje, kuri sulaukė daug pagyrimo žodžių iš projekto partnerių. Aptarti einamieji projekto įgyvendinimo klausimai ir svarbiausia – sudėlioti paskutiniai taškai dėl būsimo tarptautinio folkloro festivalio. Apžvelgta Miestų turnyro programa ir rungtys Švedijoje, kiti su projektu susiję klausimai.
Kol posėdžiavo projekto darbo grupė, muzikos grupės iš Švedijos, Lietuvos ir Lenkijos surengė finalinės bendros dainos repeticiją. Po 2 valandų muzikavimo išgirdome galutinį finalinės dainos variantą, parengtą atlikti kitą dieną rengiamame festivalyje.
Gausi šilutiškių delegacija buvo įpareigota ne tik dalyvauti tarptautiniame folkloro festivalyje, bet ir pristatyti Pamario kraštą Gdansko Pruščo gyventojams ir svečiams. Sugalvoti ir įgyvendinti krašto pristatymo idėją padėjo Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė ir Salos etnokultūros centro direktorė Birutė Servienė.
Šilutės rajono savivaldybės stende buvo pristatyta Šilutės miesto istorinė paroda, stende pintus iš šiaudų darbus pristatė ir savo amato mokė N.Stanelienė, o festivalio svečius tradicine lietuviška duona ir kitais užkandžiais vaišino projekto darbo grupės nariai.
Tarptautinio folkloro festivalio atidarymo ceremonizjoje sveikinimo kalbas sakė Gdansko Pruščo meras Janusz Wrubel, Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas A.Šimelionis ir Vellingės savivaldybės atstovas Nils Arvid Andersson.
Projekto dalyviai atliko nuotaikingas programas ir jiems neprailgo laikas besiklausant skirtingų šalių atstovų atliekamos muzikos. Pagrindinis ir sunkiausias uždavinys teko Žemaičių Naumiesčio liaudiškos muzikos kapelai „Žaliakalnis“, parengusiai specialią 30 minučių muzikinę programą ir išmokusiai naują lenkišką dainą, kurią atliko kartu su projekto dalyviais koncerto pabaigoje.
Projekto veikla bus tęsiama dar metus, o darbo grupės nariai galvoja apie projekto tęstinumą. Plačiau idėjos bus apsvarstytos jau rugpjūčio pabaigoje, kai susitiksime Miestų turnyruose Vellingės savivaldybėje.
Rašyti atsakymą