Šilutiškiai – tarptautiniame vaikų kūrybos festivalyje

Salunas ir spindulys 2Kantri šokių kolektyvas „Salūnas“, jaunimo muzikos grupė „Karčemėlė“ ir popchoras „Spindulys“ dalyvavo Estijoje surengtame 5-ajame Baltijos šalių tarptautiniame vaikų kūrybos festivalyje „Advent“.

Šilutiškiai kartu su Mažeikių šokių kolektyvu „Niuansas“ atstovavo Lietuvai.

Šis festivalis rengiamas jau penktą kartą, bet Lietuva jame dalyvauja pirmą kartą. Festivalyje pasirodė apie 600 atlikėjų iš Rusijos, Estijos, Latvijos, Bulgarijos.

Lietuviai pasiekė puikių rezultatų. „Salūno“ merginų grupė „Šou“ šokio nominacijoje iškovojo I vietą (vadovė Reminta Stoškuvienė), „Karčemėlė“ (vad. Vygantas Stoškus) irgi buvo pirmoji. Popchoras „Spindulys“ (vad. Lijana Šerpytienė) ir solistas Martynas Šerpytis iškovojo dvi 2-ąsias vietas.

Sulaukėme gerų žodžių, išsiskyrėme profesionalumu ir originalumu, sulaukėme pakvietimų į kitus festivalius. Komisijos pirmininkė sakė, kad nuo pirmųjų akordų įsimylėjo „Karčemėlę“. Daugiau gyvai grojančių grupių festivalyje nebuvo. „Spindulys“ komisiją sužavėjo energija, o „Salūno“ merginos išsiskyrė originalumu ir elegancija.

Visi dalyviai buvo apdovanoti kalėdiniais prizais, apgyvendinti puikiame viešbutyje. Aplankėme kalėdiškai pasipuošusį Talino senamiestį, pabuvojome Kalėdų Senelio namuose, kur surengėme mini pasirodymą, aplankėme Talino zoologijos sodą ir buities muziejų.

Už šias nepamirštamas akimirkas esame dėkingi Šilutės r. savivaldybei, parėmusiai kelionę ir visiems šokėjų, dainininkų ir muzikantų tėveliams.