Šilutiškiai – tarptautinių Greitosios medicinos pagalbos žaidynių laimėtojai

ZAL 8893Iš Kaune vykusių 6-ųjų ir jau tarptautinėmis tapusių Greitosios medicinos pagalbos žaidynių Šilutės greitosios pagalbos medikai grįžo pakylėti – jie pripažinti geriausiais rajonų komandų grupėje.

Dvi varžybų dienos, aštuonios sudėtingos situacijos ir 23 nesukalbami teisėjai – tokį krūvį šilutiškiai medikai pasirinko savo poilsio dienoms. Ir nesigaili:

„Mūsų darbe visada verta išbandyti savo profesinius gebėjimus“, – sako komandos – čempionės nariai: Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriuje dirbantys bendruomenės slaugytojos Lina Petrošienė, Gitana Mockienė ir vairuotojas Žydrūnas Rupainis.

Šilutės greitosios medikai iki šiol nėra praleidę nė vienų kasmet organizuojamų respublikių profesinių žaidynių.

„Stengiamės dalyvauti kasmet, nes vien vykti į tokias žaidynes, atlikti visas užduotis jau yra didžiulė pergalė. O mūsų medikai – tikri šaunuoliai, visada pasirodo gerai“, – džiaugėsi šio centro vadovė gydytoja Jadvyga Ažukaitienė.

J.Ažukaitienė neslėpė, kad sužinojusi apie saviškių laimėjimą iš džiaugsmo pusę nakties negalėjo užmigti.
ZAL 9042
Šiemet žaidynėse dalyvavo 21 Lietuvos ir 6 užsienio komandos.

Pirmąkart apdovanojimai buvo skirti net trijose kategorijose: geriausiai miesto GMP komandai, geriausiai rajono GMP komandai ir geriausiai užsienio GMP komandai. Prizai atiteko Šiaulių, Šilutės ir Alma Atos (Kazachstanas) medikams.

Dvi dienas žaidynių dalyviai profesines žinias demonstravo išties sudėtingose situacijose. Jiems teko rodyti, kaip gelbsti, pavyzdžiui, 50 sužalotų autobuso keleivių, nuo ūmios meningokoko infekcijos merdintį vaiką, kaip elgiasi dramatiško gimdymo traukinio vagone metu ar iškviesti pas paskutine vėžio stadija sergančią ir skausmų nebeištveriančią moterį, turinčią psichinę negalią ir nuolat reikalaujačią morfijaus.

Pagalbą medikai teikė ir avarijos metu sunkiai sužalotam motociklininkui, dirbo bet kada galinčiame užsiliepsnoti automobilyje, tramdė panikos apimtus artimuosius ir t.t.

Šauniuosius Šilutės GMP medikus „Šilutės naujienos“ kalbino penktadienio rytą, dar neišvykusius iš Kauno. Jie sakė svajojantys tik apie viena – išsimiegoti, nes žaidynėms ruošiantis ir jų metu miego trūko labiausiai.

Jau 19 metų greitojoje pagalboje dirbanti ir antrą kartą tokiose žaidynėse dalyvaujanti G.Mockienė džiaugiasi galimybe įvertinti savo darbo rezultatus.

Medikė sakė, jog šioms žaidynėms kartu su kolegomis ruošėsi dar atsakingiau nei pernykštėms: nemažai konsultavosi su GMP kolegomis iš kitų rajonų, treniravosi su iš Visuomenės sveikatos biuro pasiskolintu manekenu.

Ruošėsi šilutiškiai ne be reikalo: anot jų, šiemet varžybų organizatoriai buvo parinkę dar sunkesnes užduotis ir sudėtingesnes situacijas.
ZAL 9525
Ilgametei medikei kliuvo ir viena užduotis, su kokia per savo darbo praktiką ji dar nebuvo susidūrusi – teko gaivinti naujagimį. Neva praeivių rastas naujagimis gulėjo krepšyje, jis buvo dar su virkštele, bet jau ištiktas klinikinės mirties. Šią užduotį šilutiškiai įveikė sėkmingai.

Sunku varžybų dalyviams buvo ir tai, kad atliekant krūtinės paspaudimus skubiai reikėjo atsakinėti į sudėtingus klausimus, susijusius su žmogaus gaivinimu.

Jau antrą kartą žaidynėse dalyvauja ir slaugytoja L.Petrošienė, o vairuotojui Ž.Rupainiui tai – jau trečiosios žaidynės.

„Žydrūnas – tikras mūsų šaunuolis, jis niekada neatsisako važiuoti kartu su mumis, visada jaučiame didelę jo paramą ir patyrimą“, – sakė abi bendruomenės slaugytojos.

Žaidynių vyriausiasis teisėjas Kęstutis Stašaitis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų skubios pagalbos skyriaus vadovas, pasidžiaugė, kad sulig kiekvienomis Greitosios medicinos pagalbos žaidynėmis pastebimas ryškus medikų kvalifikacijos augimas ir vis modernėjanti medicinos įranga.

Žaidynes organizavo Krizių tyrimo centras, Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija, Lietuvos skubiosios pagalbos draugija.