Šilutiškiai „Tautinę giesmę“ giedojo milžiniškos trispalvės akivaizdoje

silutes himnas veliavaPuikus popietės koncertas su garsiu kompozitoriumi Giedriumi Kuprevičiumi Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje, susitikimai su garsiais kraštiečiais Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir patriotiška „Tautiškos giesmės“ giedojimo sueiga – tokie šventiniai renginiai buvo skirti šilutiškiams.

Jau keletą metų Valstybės dieną šilutiškiai turi išskirtinę progą susitikti su garsiais Lietuvos kūrėjais Šilutės 2trispalviaikultūros ir pramogų centro organizuojamame festivalyje „Muzikinė verdenė“. Šiemet pilna Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia pasitiko ir ovacijomis lydėjo garsų Lietuvos kompozitorių Giedrių Kuprevičių ir jo kūrinių koncertą parengusius solistus – sopraną prof. Sabiną Martinaitytę bei jos mokinį baritoną Jurgį Jarašių bei akompaniatorę Audronę Eitmanavičiūtę.

Kunigas Remigijus Šemeklis paragino šilutiškius Valstybės dieną vertinti ne tik Lietuvą kūrusius didžiavyrius, bet ir šalia jų buvusias tokias pat svarbias, išmintingas ir reikšmingas moteris – jų žmonas. Juk svarbiausia valstybėje – ją kuriančios šeimos, saugančios tautos tradicijas, auginančios naujas kartas.

Kelių kartų muzikos atlikėjų bendrystę šventiniame „Muzikinės verdenės“  koncerte akcentavo ir prof. G.Kuprevičius, pagyręs talentingus jaunuosius Šilutės meno mokyklos pianistus Pijų Pirogovą ir Medą Siliūtę bei jų mokytojas Liudmilą Kašėtienę ir Liudmilą Tunaitienę, pasidžiaugęs jaunojo baritono J.Jarašiaus, ką tik baigusio studijas, sėkmingu debiutu Lietuvos scenose, itin profesionaliomis studentų mokytojomis S.Martinaityte ir A.Eitmanavičiūte ir pasidžiaugęs savo galimybe su jais visais koncertuoti.

Apie tris šimtus šilutiškių ir jų svečių 21 valandą susirinko prie Šilutės kultūros ir pramogų centro giedoti „Tautišką giesmę“. Akį traukė savo rankomis siūtais ir siuvinėtais tautiniais kostiumais pasipuošusios vyresnio amžiaus moterys, trispalviais apdarais išsiskiriantis jaunimas, tautiniais akcentais nešini vaikai. Kultūros ir pramogų centro darbuotojai prieigas papuošė geltonais, žaliais ir raudonais vėjo malūnėliais.

Daugelis akcijos dalyvių pasigedo nors minimalios informacijos, kur stoti, kada pradėti giedoti. „Nei – labas, nei – su švente, nei – viso gero“, – kuždėjosi žmonės, nes niekas nepranešė nei apie „Tautiškos giesmės“ giedojimo pradžią, nei apie toliau dainuojamas liaudies dainas, nei apie didžiulę Trispalvę, kurią keli šilutiškiai iškilmingai nešė priešais giedantį miestelėnų chorą.

„Šilutės naujienos“ sužinojo, kad 5 metrų ilgio Trispalves keliolikoje Lietuvos miestų išskleidė jaunimo organzacijos „Darbas“ atstovai. Tokia vėliava galėjo gėrėtis ir šilutiškiai.

Po „Tautiškos giesmės“ Šilutėje dar nuskambėjo kelios liaudies dainos, bet neišgirdę tvirtesnio akcijos organizatorių balso šilutiškiai netruko išsiskirstyti.