Šilutiškiai „tvarkiečiams“ priminė įsipareigojimus

JDJ IR PTTT SUTARTISLietuvos jungtinio demokratinio judėjimo (LJDJ) Šilutės nariai priminė partijos Tvarka ir teisingumas rajono politikams apie bendradarbiavimo sutartį, sudarytą prieš savivaldos rinkimus. Minėto judėjimo Šilutės skyriaus vadovas Rimantas Jaruškevičius, daugiau nei metus nesulaukęs „tvarkiečių“ darbo rezultatų, nusprendė kviesti į savivaldos valdžios postus įsėdusius „tvarkiečius“ aiškintis.

Į susitikimą su LJDJ nariais atėjo mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis, rajono Tarybos narė bei Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė, to paties komiteto narys Gintaras Bružas bei Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Dainora Butvydienė.

Įsipareigojimai

LJDJ Šilutės skyriaus vadovas R.Jaruškevičius ir partijos Tvarka ir teisingumas (PTT) Šilutės skyriaus pirmininkas V.Pavilonis 2011 metų vasario 7 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Buvo susitarta, kad LJDJ savivaldybės Tarybos rinkimų metu rems PTT Šilutės skyriaus iškeltus kandidatus ir leis šios partijos atstovams viešai deklaruoti LJDJ paramą.

„Tvarkiečiai“ su V.Pavilonio garantija, patvirtinta parašu, esant palankiems rinkimų rezultatams įsipareigojo ne rečiau kaip kartą per ketvirtį rengti susitikimus su rinkėjais Šilutės seniūnijos salėje. Susitikimų metu pasižadėjo teikti veiklos ataskaitas apie darbą rajono Taryboje, išklausyti rinkėjų nuomonę, pageidavimus ir pasiūlymus.

Tuomet dar nežinojęs, kad po rinkimų „tvarkiečiai“ turės savo atstovus tiek politinėje, tiek administracinėje savivaldybės valdžioje, V.Pavilonis įsipareigojo inicijuoti 2007-2011 metais Šilutės rajono savivaldybės vykdytų viešųjų pirkimų auditą, o audito išvadas pateikti visuomenei.

Dar „tvarkiečiai“ žadėjo per savo partijos narius Seime inicijuoti Savivaldos įstatymo pataisas, kad būtų įteisinti tiesioginiai seniūnų rinkimai.

Pasiteisinimai ir pažadai

Susitikime R.Jaruškevičius padėkojo partijos Tvarka ir teisingumas politikams, kad jie vis dėlto į susitikimą atėjo. Jo žiniomis, kitos partijos per ketverių metų kadenciją nesugeba nė karto oficialiai susitikti su visuomene, kad pateiktų veiklos ataskaitas ir išklausytų žmonių nuomonę.

Tačiau nagrinėdamas bendradarbiavimo sutarties įsipareigojimus R.Jaruškevičius taip ir nerado nė vieno punkto, kurį partijos Tvarka ir teisingumas politikai būtų įgyvendinę.

Teisindamasis dėl neorganizuotų susitikimų Šilutės seniūnijos salėje, V.Pavilonis sakė, kad jis su Seimo nariu K.Komskiu bei rajono politikais susitiko bemaž su visų seniūnijų bendruomenėmis ar jose veikiančių savivaldybės įstaigų kolektyvais.

Dėl neįvykdyto įsipareigojimo atlikti viešųjų pirkimų auditą teisinosi administracijos direktorės pavaduotoja D.Butvydienė. Ji aiškino, kad visų tuomet įgyvendintų viešųjų pirkimų nebūtų įmanoma patikrinti. Bet kai kurių pirkimų auditas atliktas.

Kodėl neinicijuotos įstatymo pataisos dėl seniūnų tiesioginių rinkimų, V.Pavilonis negalėjo atsakyti. Jis tik postringavo, kad visos partijos, eidamos į rinkimus, savo programose tokias iniciatyvas įsirašo, tačiau kai rinkimai praeina, viskas lieka užmarštyje.

Susitikime paliesta dar viena rajono politikams nemaloni tema – jų veiklos ataskaitos. Iš 27 rajono Tarybos narių tik 13 tokias ataskaitas yra pateikę Savivaldybės interneto tinklalapyje. Kai kurios pateiktos ataskaitos – tikri niekai…

Todėl susitikimo dalyviams kyla abejonių, ar rajono politikai teisingai elgiasi, imdami iki 1000 litų kas mėnesį kompensaciją išlaidoms, susijusioms su tarybos nario veikla, jei neturi ką parašyti ataskaitose.

„Tvarkiečiams“ siūlyta atsisakyti privilegijų. Pedagogas Stasys Blinkevičius dėstė, kad dabar partijos gauna finansavimą iš valstybės iždo. Todėl visiškai nebesuprantama, kodėl partijos naudojasi privilegijomis: Savivaldybė joms duoda būstines, neimdama nuomos mokesčio ir užmokesčio už komunalinius patarnavimus. Jis tai pavadino plėšikavimu ir siūlė „tvarkiečiams“ parodyti pavyzdį – atsisakyti tų privilegijų.

V.Paviloniui ši mintis tarsi būtų ir priimtina. Tačiau ką nors keisti jis nesiryžtų, nes tai sprendžia visa rajono Taryba. Kaip kitos partijos į tai pažiūrės?

Po susitikimo R.Jaruškevičius „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad „tvarkiečiai“ turėtų atsakingiau vertinti savo įsipareigojimus, įteisintus sutartimi.

Jis sakė, kad sutarties su partija „Tvarka ir teisingumas“ pratęsimas ilgesniam laikui būtų įmanomas tik tuo atveju, jeigu šios partijos politikai tiksliai vykdys susitarimus.