Bendrovės „Šilutės baldai“ ir Šilutės meno mokyklos idėja „Mažųjų rankose – pasakiška Lietuva“ pateko tarp sumaniausių akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ iniciatyvų.
Vasario 24 dieną, penktadienį, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iniciatyvos autoriams įteikė nepriklausomos Lietuvos ir jos žmonių simbolį – valstybės trispalvę.
Tai antroji trispalvė, kurią Prezidentė D.Grybauskaitė įteikia mūsų rajono žmonėms, originaliausiai minintiems valstybės atkūrimo dieną. Prieš kelerius metus Lietuvos vėliavą iš Prezidentūros parsivežė Rusnės bendruomenė, pakvietusi smagiai švęsti Vasario 16-ąją ant užšalusių pievų.
Apdovanojo 21 pilietinę iniciatyvą
„Džiugu matyti, kad valstybės gimtadienis tapo vienybės švente visoje šalyje ir už jos ribų. Dėkoju visiems, kurie kūrybingai ir prasmingai minėjo Vasario 16-ąją, kad ji būtų džiaugsminga ir skambi laisvės šventė“, – apdovanojimų ceremonijoje sakė Prezidentė.
Penktą kartą vykusi šalies vadovės inicijuota akcija „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ kvietė kūrybingai ir prasmingai minėti valstybės gimtadienį ir savo idėjomis dalytis su visa Lietuva. Oficialioje interneto svetainėje buvo užregistruota daugiau kaip 400 valstybės gimtadienio šventimo sumanymų.
Prie akcijos šiemet gausiai prisijungė mokyklos ir darželiai, vietos bendruomenės, įmonės, šalies miestai ir miesteliai, įvairios organizacijos bei užsienio lietuviai. Žmonės organizavo šventinius renginius, iškylas ir žygius, inicijavo įvairias akcijas, šventiškai puošė savo aplinką, ėmėsi labdaringos veiklos.
Už išradingumą, pilietinio mąstymo puoselėjimą, gebėjimą sutelkti bei tautiškumo ir bendruomeniškumo jausmą trispalvėmis Prezidentė apdovanojo 21 akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ pilietinę iniciatyvą.
Per penkerius šios akcijos metus paskelbta daugiau nei 2000 šventinių sumanymų.
Kvietė sukurti pasakišką „LEGO“ Lietuvą
Tarp Prezidentės apdovanotų iniciatyvų ir AB „Šilutės baldų“ bei Šilutės meno mokyklos socialiai atsakinga idėja – visiems miesto vaikų darželiams padovanoti natūralaus medžio kaladėlių, iš kurių vaikai statė Lietuvos valstybingumo simbolius – pilis.
„Šilutės baldų“ įmonė, kurioje dirba 750 žmonių, yra didžiausia rajone, o mieste yra ne viena dešimtis šeimų, kurios čia dirba jau dinastijomis. Daugelio darbuotojų vaikai ir anūkai yra Šilutės vaikų darželių auklėtiniai.
Artėjant vasario 16-ajai, „Šilutės baldų“ darbuotojai vyko į darželius, kur kartu su vaikais piešė ant kaladėlių irstatė pilis. Kartu su baldininkais į vaikų darželius atėjo ir Šilutės meno mokyklos mokytojai, kurie mažuosius pamokė piešti ant kaladėlių, papasakojo Lietuvos pilių istoriją.
Šios iniciatyvos dėka mažieji šilutiškiai buvo kviečiami sukurti savo pasakišką „LEGO“ Lietuvą – didžių ir garbingų karžygių, kunigaikščių ir kunigaikštienių bei nenugalimų pilių šalį.
Šilutės rajone ir daugiau iniciatyvų
Iniciatyvų „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ žemėlapyje galima pamatyti ir daugiau šilutiškių sumanymų švenčiant Lietuvos gimtadienį.
Kintų pagrindinė mokykla, biblioteka ir Vydūno kultūros centras siūlė iniciatyvą „Ant šimtmečio slenksčio…“.
Šiais metais Kintuose vyko įvairios veiklos, skirtos paminėti artėjantį Lietuvos valstybės šimtmetį. Vasario 15-osios rytą visi rinkosi prie Kintų pagrindinės mokyklos ir kartu giedojo valstybės himną. Tuomet mokykloje, Vydūno kultūros centre ir F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko įvairios kūrybinės – edukacinės veiklos: karpymo, pynimo, skrajučių gaminimo užsiėmimai, istorinių filmų peržiūros. Vėliau Kintų bendruomenės nariai rinkosi į istorinę viktoriną „Ant šimtmečio slenksčio“, kurios klausimai sudaryti peržvelgiant visą 99-erių Nepriklausomos Lietuvos istoriją.
Komandose dalyvavo skirtingo amžiaus moksleiviai ir po vieną suaugusį bendruomenės narį. Skirtingos kartos padėjo vieni kitiems prisiminti, kokie istoriniai įvykiai vyko Lietuvoje.
„Nerimstantis smuikas“ – tai Usėnų seniūnijos sumanymas.
Visi usėniškiai buvo kviečiami švęsti Vasario 16-ąją kitaip ir pasveikinti vieni kitus savo sukurtu atviruku. Atvirukus usėniškiai kūrė namuose, mokykloje, bibliotekoje, bendruomenės namuose, seniūnijoje.
Vasario 15 – 16 dienomis savanoriai lankė seniūnijos gyventojus ir įteikdami rankų darbo atvirukus, sveikino su Lietuvos valstybės atkūrimo diena draugus, kaimynus, bendradarbius.
Vasario 16 dieną seniūnijos salėje vyko tradicinis šaškių turnyras, o bendruomenės namuose moterys virė įvairiausių rūšių cepelinus, kuriais vaišino šaškių turnyro dalyvius.
Rašyti atsakymą