Šilutiškiai valdžią prie sienos rėmė dėl estakados, patvinusių rūsių ir medicinos paslaugų

Siluteje valdzia_seniunas_1Šilutės seniūnijoje per metus gyventojų skaičius sumažėjo 339 žmonėmis, ir dabar joje begyvena tik 23 365 gyventojai.

Šilutiškiai irgi norėtų estakados kelyje į Rusnę, pageidautų sutvarkyti pėsčiųjų ir dviračių taką į Traksėdžius, aprūpinti ligoninę moderniausia įranga. O Naujakurių kvartalo gyventojai piktinosi, kad daug metų tenka braidyti po patvinusius namų rūsius.

Tokie faktai paviešinti ir pageidavimai išsakyti šilutiškių susitikime su savivaldybės valdžia.

Mieste – nemažai skaudulių

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus į susitikimą su savivaldybės valdžia atėjusiems šilutiškiams pažėrė nemažai skaičių.

Seniūnijoje gyvena 86 į rizikos grupę įrašytos šeimos, kurias nuolat stebi jau 9 socialinės darbuotojos. Pernai šioje seniūnijoje dirbo 5 socialinės darbuotojos, tačiau po skaudžiųjų įvykių šalyje skubiai buvo pridėti dar keli etatai.
Paramą maisto produktais nuolat gauna daugiau nei 500 Šilutės seniūnijos gyventojų.

Pernai šios seniūnijos specialistams teko išnagrinėti 20 140 įvairių raštų, išduoti tūkstančius įvairių pažymų, ir tai, seniūno žodžiais tariant, buvo žvėriškas darbas.

Seniūnas vardijo remontuotas gatves, įrengtas šunų vedžiojimo aikšteles, gatvių apšvietimo tinklus. Jis išreiškė viltį, kad galbūt šiemet pavyks sutvarkyti neapsakomai duobėtą Rasos gatvės ruožą, apie kurį kovo 7 d.  rašė „Šilutės naujienos“.

Bet gal tik kitais metais bus atnaujintas takas į Traksėdžius, kuris irgi jau linksniuojamas daugiau nei 10-metį, ir kurį pats R.Steponkus pavadino miesto skauduliu.

Seniūnas sėjo viltį, jog per artimiausius kelerius metus bus remontuojama nemažai gatvių, bus modernizuota Lietuvininkų g. elektros instaliacija, atnaujintas miesto žaliasis rūbas. Šilutėje nebeliks ir antžeminių šiukšlių konteinerių, bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė Knygnešių gatvėje. Viso to, anot seniūno, reikia, nes „gyvename jau XXI amžiuje“.

Užsiminė R.Steponkus ir apie problemą, kuri jau seniai ramybės neduoda ir Naujakurių kvartalo, ir kitų seniūnijų gyventojams: pasenusi, statybų ir medžių šaknų pažeista drenažo sistema, klota beveik prieš pusšimtį metų.
Didelės problemos, pasak jo, yra duobėti daugiabučių kiemai, gatvių apšvietimas, būtina tvarkyti senųjų Šilutės kapinių medžius ir t.t.

Priminė reorganizacijas

Meras Vytautas Laurinaitispasidžiaugė privačiomis šilutiškių iniciatyvomis: pernai įkurtas vaikų dienos centras ir senelių globos namai. Jis priminė, kad šie privatūs globos namai jau pilnutėliai, ir patikino, kad tokių iniciatyvų iš šilutiškių ir aplinkinių kaimų gyventojų laukiama visada.
Meras prisiminė ir gerokai užsitęsusį Šilutės ligoninės ir Pirminės sveikatos priežiūros centro jungtuvių procesą, kurį inicijavo ne kas kitas, o Savivaldybė. Pasak V.Laurinaičio, sujungus dvi vienodą veiklą vykdančias įstaigas būtų sutaupoma nemažai dabar administravimui išleidžiamų pinigų, o tai leistų padidinti atlyginimus medicinos personalui.
Pernai visose vaikų ugdymo įstaigose buvo panaikinti sargų etatai, nes išlaikyti šias pareigybes buvo neefektyvu. Įvestas centralizuotas priėmimas į vaikų darželius, reorganizuotas mokyklų tinklas.

Vogė, smurtavo ir triukšmavoSiluteje valdzia_policija_2

Šilutės policijos vadovas Artūras Mikalauskas pristatė už šilutiškių saugą atsakingas pareigūnes Jūratę Kaktienę ir Neriją Ropienę.

Jis pasakojo, jog pernai iš šios seniūnijos gyventojų policija gavo 1411 pranešimų, ir tai sudarė 18,7 proc. bendro 7556 pranešimų kiekio. Gauta 115 pranešimų apie vagystes, 186 – dėl smurto šeimose, 24 – dėl kūno sužalojimų, 134 – dėl triukšmo viešose vietose, 52 – dėl turto sunaikinimo.

Šilutės mieste buvo užregistruota 3126 pranešimai, t.y., 41,4 proc. bendro pranešimų skaičiaus. Iš jų 330 kartų pranešta apie vagystes, 327 pranešimai buvo dėl smurto šeimose, 67 – dėl kūno sužalojimų, 316 – dėl triukšmo viešose vietose, 151 – dėl triukšmo butuose su smurto požymiais.

Rėmė prie sienos dėl estakados ir kanalo

Šilutiškių klausimai (kaip ir kitose seniūnijose) prasidėjo nuo kelių būklės: dėl kelio į Rusnę ir estakados. Gyventojai pageidauja žinoti konkrečią to kelio tvarkymo ir estakados statybos pradžios datą.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasvarstė apie tai, kokį – pigesnį ar brangesnį – variantą labiau vertėtų rinktis. Jis pats tikino visada esąs už tai, kad „jei daryti, tai iš karto gerai“, t.y., brangiau. Tai reiškia, kad jis siūlo statyti 7 milijonus eurų kainuosiančią estakadą. To brangesnio varianto projektavimas, pasak S.Šepučio, būtų baigtas tik šių metų pabaigoje.

Laučiškiai susirūpinę savojo kaimo tiltuko likimu, bet jie paguodos nesulaukė: S.Šeputis netiki, kad tiltuko statybos darbai būtų pradėti šiemet.

Pensininkai norėtų, kad ir Šilutės ligoninė turėtų akipločio matavimo aparatą. Mat dabar, prireikus tokio tyrimo, jie siunčiami į privatų okulisto kabinetą, kur reikia mokėti už apžiūrą. Tuo tarpu Klaipėdoje toks tyrimas atliekamas nemokamai.

Šalia kanalo, esančio Naujakurių kvartale, gyvenantys žmonės priminė, kad nuolat skęsta. Mat tas kanalas seniausiai nebeatlieka savo paskirties – nebenutraukia vandens, nes yra užžėlęs krūmais ir meldais. Savivaldybės vadovai ir vėl svarstė, kaip gelbėti naujakuriškius.

Beje, Šilutėje savivaldos vadovai sulaukė ir padėkos už nuveiktus darbus miesto labui. „Tikiu, kad įvykdysit visus užsibrėžtus tikslus“, – dėkodamas Juozas Sauspreškis išsakė ir tolesnę savo viltį.