Šilutiškiai Valstybės dieną minėjo bendrystėje ir su 200 m trispalve

Liepos 6-oji ypatinga diena kiekvienam lietuviui. Tądien, minėdami Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, sutinkame ją su trispalve rankose, tėvynės meile širdyje bei „Tautiška giesme“ lūpose. Nuo tos istorinės įsimintinos dienos jau prabėgo 770 metų, o mes vis dar prisimename Mindaugą kaip vienytoją, valstybės kūrėją, kuriam pavyko sutelkti lietuvius augančio pavojaus akivaizdoje.

Ir šiemet liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ jau penkioliktus metus iš eilės apskriejo visą pasaulį, kuriame per paskutinius metus buvo daugybė iššūkių. Lietuvos himną giedoti ketvirtadienio vakarą rinkosi šilutiškiai, rajono seniūnijų gyventojai, prie žymiųjų savo gyvenviečių vietų.

Su įspūdinga trispalve

Šilutės mieste liepos 6-ąją sugiedoti „Tautišką giesmę“ miestelėnai ir svečiai buvo kviečiami tradicinėje vietoje, prie Kultūros ir pramogų centro. Belaukiant 21 val., susirinkusiesiems parodyta išskirtinė programa, kurią dovanojo baltų kovų brolija VILKATLAKAI. Neeilinis šurmulys kvietė visus ir prie Meno mokyklos, kur šilutiškės Vaidos Pocės iniciatyva susirinkusi tūkstantinė minia būrėsi į šventinę eiseną ir Lietuvininkų gatve nešė 200 m ilgio Lietuvos trispalvę. Šios ceremonijos iškilmingumui ypatingą iškilumą sukūrė pučiamųjų ansamblis „Pamario brass“, žygiavęs eisenos priekyje.

Kai trispalvė su ją nešusiųjų minia pasiekė „Tautiškos giesmės“ giedojimo vietą, į visus kreipėsi rajono meras Vytautas Laurinaitis. Jis priminė, kad tęsdami senas tradicijas ir kurdami naujas, minime Valstybės ir „Tautiškos giesmės“ dieną. „Tai diena, suvienijanti lietuvius visame pasaulyje. Kiekvienos Valstybės stiprybės pamatai yra tautos vienybė. Linkiu visiems iškilių minčių, gerų ir kilnių darbų, bendrystės, vienybės. Didžiuokimės savo šalimi!“, – sakė V. Laurinaitis.

Sugiedoję himną šilutiškiai neskubėjo skirstytis. Jų laukė koncertas, kurį dovanojo Šilutėje pirmą kartą viešintys vienintelis profesionalus Lietuvoje vibrafonininkas Marius Šinkūnas ir akordeonistas Andrius Balachovičius.

Šventė visos seniūnijos

Švęsti Valstybės dieną ketvirtadienio vakare būrėsi ir seniūnijų gyventojai. Štai rusniškiai „Tautišką giesmę“ giedojo salos pakrantėje, kur upė šakojasi į Atmatą ir Skirvytę, o po to klausėsi bardo Ado Nausėdos atliekamų dainų.

Usėniškiai  Karaliaus Mindaugo karūnavimą paminėjo sugiedodami „Tautišką giesmę“ kartu su choru „Laudamus“, vėliau galėjo paklausyti usėniškių moterų ansamblio „Smiltė“, pasigrožėti etnografinio teatro „Negelys“ programa. Tvirtą bendrystę kaimynams parodė ir į prie renginio prisijungę Žemaitkiemio gyventojai.

Katytiškiai rinkosi seniūnijos kiemelyje, kur tęsė seną savo tradiciją ir pynė vainikus iš laukų žolynų, vėliau jais pasipuošę vieningai giedojo Lietuvos himną.

Kitaip, bet vieningai, Mindaugo karūnavimo dieną paminėjo inkakliškiai. Tądien jie surengė virtinę sporto varžybų – futbolo ir šuolio į tolį rungtis. O visą šventinę nuotaiką vainikavo ilgametė tradicija – bėgimas aplink gyvenvietę ir bendrai sugiedotas himnas.

Skverelyje prie šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios rinkosi bendrystei ir „Tautiškai giesmei“ švėkšniškiai, jų vakarą papuošė vyresniųjų šokių kolektyvo „Šalna“ programa.

Šurmuliavo ir Kintų Vydūno kultūros centro kiemas. Čia atvykusieji galėjo pasiklausyti Kintų moterų ansamblio „Nendra“ dainų, Vydūno draugijos giedotojų giesmių.  Žolininkė Danutė Kunčienė atvėrė „Vydūno kvapniąją virtuvę“ ir kvietė pasimėgauti žolelių kvapų magija. 21 val. ir čia triumfavo „Tautiška giesmė“.