Šilutiškiai: vieni skendi tamsoje, kiti „ravi žolę“

Siluteje valdzia_2Sužinoti, kiek savivaldybės administracija atsikratė skolų, kiek buvo užtaisyta aptrupėjusių miesto ir seniūnijų kelių, bei ką daugiau per 2017 metus šilutiškių labui padarė rajono vadovai, – į Šilutės seniūnijos salę atvyko vos saujelė smalsuolių. Didžiąją susirinkusiųjų dalį sudarė rajono savivaldybės administracijos atstovai.

O išklausę valdžios veiklos ataskaitą gyventojai domėjosi, kodėl tamsiuoju paros metu aklinoje naktyje skendi mikrorajonai, kodėl šiltuoju metų laiku kaimiškose vietovėse žolėse skęsta ne tik pakelės, bet ir aptrupėjusios, keliolika metų netaisomos gatvės.

 

Daugiau žmonių – daugiau darbų

Šilutės seniūnija, kurioje gyvena 22 757 gyventojai, yra viena didžiausių rajone. Tiesa, pernai, pagal statistinius duomenis, šilutiškių gretos sumažėjo dar daugiau nei 600 žmonių. Kaip savo veiklos ataskaitos įžangoje teigė rajono meras Vytautas Laurinaitis, dėl didesnio ploto šiai seniūnijai kasmet tenka ir didesnis socialinės rizijos šeimų skaičius – jų yra 116. Šiose šeimose auga 219 nepilnamečių vaikų. Seniūnas Raimondas Steponkus papildė, kad pernai seniūnijoje padidėjo socialinių išmokų, kompensacijų už šildymą bei vandenį pageidaujančiųjų skaičiai. Pernai seniūnija vykdė ir maisto produktų dalinimo labiausiai nepasiturinčių asmenų iš intervencinių atsargų programą – 6 kartus maisto produktai pasiekė 405 seniūnijos gyventojus.

Kadangi Šilutės seniūnija yra didžiausia pagal plotą ir gyventojų skaičių, jos gerovei, kaip ir kasmet, buvo skirta daugiausia kapitalo bei čia atitinkamai atlikta daugiau darbų. Tarp jų – rekonstruotas Šilutės Vydūno gimnazijos pastatas, pastatyta sporto salė bei sutvarkytas sklypas, dalis lėšų skirta VšĮ „Šilutės ligoninė“ patalpų sutvarkymui, atnaujintas Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos sporto aikštynas. Taip pat skirtas finansavimas Kultūros namų pastato techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugoms, o bendruomenės poreikiams pritaikytos patalpos (Tilžės g. 12), priklausančios Šilutės bibliotekai, bei įrengtos net 5 vaikų žaidimo aikštelės.

Stipriai pasistūmėjo per praėjusius metus ir kelių priežiūros programa. Anot Šilutės seniūno R.Steponkaus, toliau buvo vykdomi gatvių remonto – rekonstrukcijos darbai, įrengiant pėsčiųjų – dviračių taką nuo K.Kalinausko iki Gluosnių gatvės. Užbaigtos Dariaus ir Girėno bei Kęstučio gatvių rekonstrukcijos. Taip pat buvo rekonstruota didelė dalis Melioratorių alėjoje esančių daugiabučių namų kiemų, kurių remontas 2018 m. bus visai užbaigtas. Iš kelių plėtros programos lėšų buvo vykdomi kelių bei gatvių ženklinimo darbai, pėsčiųjų tako Šilutė – Traksėdžiai projektavimas. Taip pat buvo tęsiamas darbas ir dėl naujai suteiktų gatvių pavadinimų ženklinimo. Siluteje valdzia_1

Minėdamas iš saugaus eismo priemonių finansuojamų ir iš kelių plėtros programos lėšų nuveiktus darbus seniūnas išvardijo, jog buvo atnaujinta dalis kelio ženklų, taip pat įrengtas gatvių apšvietimo tinklas Putinų, Šermukšnių, Žilvičių, Žalgirio gatvėse (Šilutės mieste), Pušyno gatvėje (Traksėdžių kaime), Žaliosios ir Alyvų gatvėse (Pagryniuose), bei Macikų kaimo gyvenvietėje.

Nemažėja darbo ir policijai

Pristatydamas policijos pareigūnų nuveiktus darbus Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas sakė, jog Šilutės seniūnijoje, kuri turi daugiausia gyventojų, atitinkamai daugiau ir užfiksuojama pranešimų apie nusikalstamas veikas. Vien pernai policijos komisariate buvo užregistruoti 8 227 tokie pranešimai.

Kaip teigė PK viršininkas, bene dažniausia nusikalstama veika – vairavimas išgėrus, antroje vietoje – smurtas artimoje aplinkoje. A.Mikalauskas pajuokavo, kad seniūnijoje yra tokių šeimų, kur policijos pareigūnai lankosi po kelias dešimtis kartų – tai yra dažniau nei giminaičiai. Tiesa, smurto atvejų, anot pareigūno, daugėja jau ne tik artimoje aplinkoje.

Skaudžia tema vis dar išlieka vagystės, nors pernai jų įvykdyta mažiau nei 2016 metais. Nemažai užfiksuota ir telefoninio sukčiavimo atvejų. Anot A.Mikalausko, gyventojai turėtų būti budresni, nes visi nusikaltimai, susiję su telefoniniais sukčiais, turi tą patį braižą – melagingą informaciją teikia įkalinimo įstaigose sėdintys sukčiai, kurie skambina į laidinius telefonus.

A.Mikalauskas priminė, kad joks pareigūnas ar, pavyzdžiui, medikas niekada neprašys žmogaus, kad jis pasakytų savo asmens duomenis: asmens kodą, banko sąskaitų numerius, kortelių kodus ar prisijungimo prie elektroninės bankininkystės slaptažodžius.

Kova su žole

Išklausę rajono vadovų ir savivaldybės administracijai pavaldžių įstaigų vadovų veiklos ataskaitas už praėjusius metus, pasiūlymus ir klausimus rūpimomis temomis uždavė ir keli salėje sėdėję šilutiškiai.

Pirmasis su pasiūlymu vadovams kreipėsi buvęs UAB „Šilutės būstas“ vadovas Aleksas Kvederis. Anot jo, skaudu žiūrėti, kai į antrą ar trečią seniūnijos pastato aukštus dusdami pūškuoja garbaus amžiaus šilutiškiai. „Ar nebūtų galima seniūnijos pastate įrengti liftą arba keltuvą?“, – klausė jis.

Su šiuo pasiūlymu sutiko ir meras V.Laurinaitis, kuris pažadėjo kartu su seniūnu R.Steponkumi bei administracija ieškoti sprendimo, kad vyresnio amžiaus ir silpnesnės sveikatos gyventojai, atvykę su reikalais į seniūniją, reikiamų kabinetų duris pasiektų lengviau.

Dar vieną pasiūlymą turėjo rajono politikas Vladas Kainovaitis. Anot jo, džiugu, jog kiekvienai seniūnijai dar 2016-ųjų pabaigoje buvo nupirkta po traktorių, su kuriuo patogu tvarkyti teritorijas: krauti, nuvežti, žiemą valyti sniegą ir taip toliau. Vis dėlto, anot V.Kainovaičio, būtų galima seniūnijai, ypač jos kaimiškosioms vietovėms palengvinti kovą su pavasarį ir vasarą pakelėse želiančia žole ir tam nupirkti bent vieną žoliapjovę-traktoriuką. Juo gyventojai patys galėtų apsitvarkyti, greičiau bei paprasčiau nupjauti žolę. Kaip teigė šilutiškis, iš seniūno jis jokios pagalbos šiuo klausimu negavo, nors ne kartą kreipėsi.

„Vienintelis seniūno atsakymas: „nėra pinigų“, – sakė V.Kainovaitis.

Išklausę pasiūlymą rajono meras ir seniūnas sakė, kad žolės pjovimo paslaugų seniūnija negali teikti, nes ji yra biudžetinė įstaiga. Anot situaciją išsamiau paaiškinusio Administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, tokią paslaugą puikiai gali atlikti UAB „Šilutės komunalininkas“, kuriam savivaldybės administracija jau nėra skolinga. Tad rajono vadovai pažadėjo, jog tarsis su šia įmone ir bandys spręsti žolės pjovimo klausimą.

Dėl tos pačios žolės ir jos daromos žalos į rajono vadovus kreipėsi ir Laučių kaimo bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė. Anot jos, laučiškiams kyla klausimai, kodėl keliolika metų visai netvarkoma pagrindinė Laučių kaimo gatvė. Ji, anot bendruomenės pirmininkės, baigia visai apželti žole, danga yra sutrūkinėjusi – kritinės būklės.

Bet taip ir liko neaišku, kada ši gatvė bus pradėta rimčiau tvarkyti. Kaip teigė seniūnas R.Steponkus, šiam klausimui spręsti puikiausiai galima pasitelkti pagal Viešųjų darbų programą įdarbinamus žmones – jie galėtų ir kelią apravėti.

Naujakuriai bus apšviesti

Susitikimo metu iškilo klausimų ir dėl Naujakurių mikrorajono apšvietimo tamsiuoju paros metu Anot pasisakiusiųjų, keista, kad vos laikrodis išmuša 24 val., Naujakuriai paskęsta aklinoje tamsoje. Į tai atsakydami rajono vadovai pažadėjo, jog nuo šiol šio kvartalo gatvės bus apšviestos visą naktį.

Buvo smalsaujančių ir dėl trijų objektų: gatvės, pastato ir bokštelio, esančių UAB „Šilutės autobusų parkas“ teritorijoje bei šalia jos, likimo. Rajono vadovai patikino, jog gatve, einančia šalia Šilutės katalikų bažnyčios, bus draudžiamas eismas sunkiasvorėms mašinoms, Tilžės g. 22 numeriu pažymėtą pastatą nugriaus, o bokštelį, priklausantį autobusų parkui, perkels kitur. Visi šie darbai bus padaryti todėl, kad, kaip žinia, UAB „Šilutės autobusų parko“ teritorijoje šiais metais bus pradėtas statyti prekybos centras „Lidl“.