Šilutiškiams jau grąžinta apie 200 tūkst. Lt pajamų mokesčio permokų

PINIGAI 19Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis pasinaudojusiems gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas, pradėtos grąžinti pajamų mokesčio permokos. Šilutės rajone apie 0,5 tūkst. gyventojų trečiadienį pervesta beveik 0,2 mln. litų.

„Permokos grąžinamos pagal deklaracijų pateikimo datą, pradedant nuo anksčiausiai el. būdu pateiktų deklaracijų, o pinigai į gyventojų sąskaitas plauks kasdien, atsižvelgiant ir į biudžeto pajamas, kad nenukentėtų savivaldybių finansiniai srautai“, – pažymi Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė, primindama, kad deklaracijas būtina pateikti iki gegužės 2 dienos.

Balandžio 11 d. duomenimis, 2012 m. gautas pajamas jau deklaravo beveik 5,9 tūkst. Šilutės rajono gyventojų, VMI sulaukė beveik 0,3 tūkst. turto deklaracijų, taip pat per 2,2 tūkst. prašymų skirti paramą organizacijoms ir partijoms.

Beveik 4 tūkst. rajono gyventojų, pateikusių  pajamų deklaracijas el. būdu, deklaravo, kad nori pasinaudoti GPM lengvatomis ir susigrąžinti preliminariai apie 1,5 mln. litų sumokėto mokesčio, o apie 0,5 tūkst. gyventojų deklaravo turėsiantys sumokėti per 0,4 mln. litų mokesčių.

Klaipėdos AVMI primena, kad lėšos mokėtojams pervedamos po sėkmingo automatinio deklaracijų patikrinimo. Jei deklaracijoje pateikiami duomenys nesutampa su VMI turima informacija apie gyventojų pajamas bei išlaidas, tada deklaraciją peržiūri mokesčių inspektorius ir, jei reikia, susisiekia su mokėtoju, kad šis deklaraciją patikslintų ar pateiktų papildomus dokumentus.

GPM lengvatomis gali pasinaudoti bei pajamų mokesčio permoką susigrąžinti tie gyventojai, kurie sumokėjo pensijų įmokas į pensijų fondus, taip pat už studijas aukštosiose mokyklose už pirmąjį aukštąjį išsilavinimą, sumokėjo palūkanas už iki 2008 m. pabaigos paimtą kreditą vienam gyvenamajam būstui statyti ar įsigyti, sumokėjo gyvybės draudimo įmokas, per kalendorinius metus pasinaudojo ne visu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu, nepasinaudojo papildomu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu už auginamus vaikus.

Susigrąžinti minėtas išlaidas gali tie gyventojai, kurie praėjusiais metais mokėjo 15 proc. tarifo GPM.

Gyventojai, deklaruosiantys pajamas ir turtą, gali konsultuotis paskambinę trumpuoju Mokesčių informacijos centro (MIC) telefonu 1882. Išsami informacija apie turto ir pajamų deklaravimą pateikiama VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, o norintieji pasitikrinti, ar privalo teikti deklaraciją, tai gali padaryti ir prisijungę prie VMI profilio socialiniame tinkle „Facebook“ (https://www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija), pasirinkę paskyrą „Naudinga“ ir pasinaudoję programėle „Ar deklaruoti?“.