Šilutiškiams liberalsąjūdiečiams ir toliau vadovaus R.Ambrozaitis

AmbrozaitisLiberalų sąjūdžio Šilutės skyriui ir toliau vadovaus dvejų metų kadencijai išrinktas Savivaldybės tarybos narys Raimundas Ambrozaitis – taip nuspręsta Šilutės liberalsąjūdiečių visuotiniame susirinkime kovo 10 dieną.

Sutikus partijos vadovybei, Šilutės skyrius buvo reorganizuotas iš naujo, nes jį papildė keliolika aktyvių kitos rajono liberalų partijos – Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) skyriaus narių.

Tarp atsisveikinusiųjų su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) yra ir du savivaldybės Tarybos politikai – Algirdas Gečas ir Vidas Gečas.

Liberalų vienijimasis

Prieš savaitę surengtoje spaudos konferencijoje abiejų partijų politikai informavo rajono visuomenę apie dvylikos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) liberalų apsisprendimą tapti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio nariais. Politikai A.Gečas ir V.Gečas tokį savo apsisprendimą pavadino rajono liberalų vienijimosi procesu.

Aplinkybė, jog didesnė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) narių dalis liko su skyriaus pirmininku, savivaldybės Tarybos nariu Arvydu Jaku ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Šilutės skyrius nebuvo panaikintas, verčia pripažinti, kad liberalai nesusivienijo ir liberalias idėjas propaguojančių partijų nesumažėjo.

Naujai išrinkti liberalsąjūdiečių lyderiai

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus reorganizacija įvykdyta griežčiausia forma – buvęs skyrius likviduotas ir įsteigtas iš naujo, surengiant visos nomenklatūros (skyriaus tarybos, pirmininko, jo pavaduotojų ir kitų atsakingų asmenų) rinkimus.

Steigiamajame susirinkime dalyvavo 47 liberalsąjūdiečiai. Skyriaus pirmininko rinkimams buvo pasiūlyti du kandidatai – R.Ambrozaitis ir A.Gečas. Pastarasis pats agitavo pirmininku rinkti R.Ambrozaitį, sakydamas, kad jam norisi naujoje partijoje bent kojas apšilti ir susipažinti su visais skyriaus nariais.

Taigi absoliučia balsų dauguma skyriaus pirmininku vėl išrinktas R.Ambrozaitis. Jo pavaduotojais išrinkti Šyšos kaime gyvenantis verslininkas Edvardas Vitkauskas, rusniškė, kaimo turizmo sodybos šeimininkė Daiva Plikšnienė ir šilutiškis pedagogas A.Gečas. Skyriaus sekretoriumi išrinktas Jonas Purlys, patvirtinta 11 narių skyriaus taryba.

R.Ambrozaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad tęs pradėtą liberalų vienijimosi politiką rajone. Jis žada stengtis, jog liberalizmo idėjos būtų propaguojamos rajono visuomenėje ir kad savivaldybės Taryboje būtų aiškiai išdėstyta liberalų pozicija aptariant sprendimų projektus. Savivaldybės Taryboje liberalsąjūdiečiai ir toliau dirbs opozicijoje.

Kandidato į LR Seimą dar nepasirinko

Susirinkime kalbėta ir apie Liberalų sąjūdžio kandidatą į Seimo rinkimus Šilutės rinkimų apygardoje. Pasiūlyti du pretendentai – Seimo nario patirties jau turintis politikas Audrius Endzinas ir savivaldybės politikoje kelias kadencijas žinomas A.Gečas.

Tačiau tą dieną nei vienam iš pretendentų būsimo kandidato įgaliojimai nesuteikti. Skyriaus nariai norėjo sužinoti abiejų pretendentų rinkimų idėjas, preliminarias programas. Apsispręsta pretendentų dvikovą – rinkimų programos pristatymą – surengti po poros savaičių dar viename Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus susirinkime.