Šilutiškiams ne vis vien, ar bus ką skaityti

dovanotos knygos aukotojaiKnygynas „Pegasas“ trečiadienį priėmė netradicinius pirkėjus – čia karaliavo gerumas, mat rinkosi tie, kas dalyvavo prieškalėdinėje akcijoje „Padovanok knygą bibliotekai“.

Nuo lapkričio 25-osios iki gruodžio 23-osios truksiančioje akcijoje dar gali suspėti dalyvauti kiekvienas, norintis padaryti gera.

Respublikinės akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžia buvo, kai šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė gavo Šiaulių vaikučių prašymą nupirkti naujų knygelių. Nupirkusi knygų ir lapkričio 25-ąją įžiebusi Kalėdų eglę Prezidentūroje, Prezidentė paskelbė visuotinę knygų dovanojimo akciją. Prie tokios iniciatyvos greit prisijungė visos šalies bibliotekos, šilutiškiai – taip pat.

Trečiadienį Šilutės knygyne rinkosi ir tie, kas knygų jau buvo paaukoję, ir tie, kas dar tik ruošėsi jų dovanoti. Į didelę dėžę gulė įvairiausio pobūdžio literatūra, o vakaronės pabaigoje bibliotekininkės suskaičiavo jau apie 40 rėmėjų, kurie buvo nupirkę apie 200 knygų.

F.Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė negalėjo atsidžiaugti mūsų krašto žmonių gerumu. Anot direktorės, prisidėti prie akcijos neatsisakė nė vienas žmogus – pradedant rajono meru Virgilijumi Pozingiu, ir baigiant daugeliu smulkių verslininkų, paprastų tarnautojų ir darbininkų. Bibliotekininkus rėmė net vaikų darželių darbuotojai ir jų ugdytinių tėvai.

„Visi, į kuriuos kreipėmės, parodė, kad jiems ne vis tiek, ar bus Šilutės bibliotekoje ką skaityti. Ir visai nesvarbu, kiek kas aukojo, nes neretai vienas litas gali būti daug didesnė auka konkrečiam žmogui, nei kitam – keliasdešimt litų. Lenkiuosi jums visiems“, – sakė D.Užpelkienė.

Išradingoji direktorė patikino, kad ir ateityje ji ir jos kolegės neketina sėdėti vietoje. Atvirkščiai – „ir toliau lakstys per Šilutę“ prašydamos praturtinti bibliotekos fondus.
dovanotos knygos pegaso direktore mikalauskiene
Akcijos dalyviams dėkojo ir Šilutės „Pegaso“ direktorė Jurgita Mikalauskienė. Padovanojusieji knygą bibliotekai, direktorės nuomone, padovanojo dalelę savo širdies, tad visiems susirinkusiesiems ji linkėjo, kad darbai ir svajonės kiltų aukštyn.

Knygyne skambėjo Marijaus Budraičio eilės ir pamąstymai šio laikmečio tema. Poetas svarstė, kad pastaruoju metu šiltą asmeninį laišką iš mūsų gyvenimo visiškai išstūmė elektroniniai laiškai ir SMS žinutės. Ir būna, anot jo, liūdna, kai Kalėdų rytą gauni 10 vienodų žinučių. Labiau norėtųsi gauti tegu kelis, bet tik tau skirtus žodelius. Tad jo kalėdinis palinkėjimas ir buvo: rašyti ir gauti laiškus.

Norintieji prisidėti prie gerumo akcijos knygelę gali išrinkti iš bibliotekininkų pateikto sąrašo, gali nupirkti ir bet kokią kitą.

Svarbu tik tai, kad knyga būtų ne senesnė nei 3 metų. Dovaną galima atnešti tiesiai į biblioteką, galima ją palikti ir „Pegaso“ knygyne, specialioje dėžėje.

Kitą dieną bibliotekininkų ir rašytojų desantas nusileido Švėkšnoje, kur apsilankė 6 Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus nariai su pačiu pirmininku Juozu Šikšneliu. Prozininkas, dramaturgas J.Šikšnelis yra išleidęs novelių, apysakų, detektyvinių romanų, dirba Klaipėdos I.Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriumi. Be kitų svečių, atvyko ir poetas, dramaturgas, vertėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Klaipėdos universiteto docentas Rolandas Rastauskas.

Švėkšnos seniūnijos salė buvo sausakimša, joje trūko vietos susėsti visiems norintiems. Svečiai Švėkšnos bibliotekai dovanojo 100 naujų knygų – LRS Klaipėdos skyriaus narių kūrinių, skaitė savo kūrybą. Kartu su kitais renginio dalyviais svečiai aplankė prieš metus mirusio Rimanto Černiausko kapą. Švėkšniškiams jie pažadėjo bendradarbiavimą ir ateityje.