Warning: Undefined array key "is_rate_editable" in /home/silutesnau/domains/silutesnaujienos.lt/public_html/lt/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php on line 1303
Šilutiškiams pristatytos kultūros paveldo išsaugojimo galimybės - Šilutės naujienos

Šilutiškiams pristatytos kultūros paveldo išsaugojimo galimybės

 baldu restauratoriaiĮ renginį apie kultūros paveldo išsaugojimą šilutiškius pakvietė Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto dekanas Ramūnas Banys ir restauratorius Dovydas Ušinskas. Šilutės kultūros ir pramogų centre vykusiame susitikime šilutiškiams pristatytas jau greit šiame fakultete duris atversiantis Taikomųjų kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centras bei projektas, kurio lėšomis buvo pasiekti rezultatai.

Renginį vedęs ir su šilutiškiais bendravęs R.Banys sakė, jog šis projektas bei naujasis centras – unikalios ir naujos galimybės visam Žemaitijos regionui, siekiančiam ne tik išsaugoti Lietuvos kultūros paveldą, sudaryti sąlygas jo tyrimams ir edukacinei veiklai, bet ir sukurti žmonėms naujų darbo vietų.

Anot naujojo centro Telšiuose tyrėjo R.Banio, restauruotose patalpose jau vykdomi pirmieji darbai: tyrimai ir baldų restauravimas, taip pat netrukus bus kviečiami bendradarbiauti ir įgyvendinti bendrus kultūros paveldo išsaugojimo projektus ir kiti Žemaitijos rajonai.

Tyrėjas, demonstruodamas nuotraukas apie centre vykdomą veiklą ir studentų darbus, kurie keliauja po pasaulį bei sulaukia didžiulio susidomėjimo tarptautinėse baldų dizaino parodose, sakė, jog Taikomųjų kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centras Telšiuose buvo labai reikalingas.

„Žemaitijos regione gausu kultūros paveldo objektų, kuriuos reikia restauruoti ir konservuoti. Iki šiol artimiausias panašus centras buvo tik Šiauliuose“, – sakė R.Banys.

Restauratorius D.Ušinskas atskleidė baldų restauravimo įdomybes. Naudodamas vaizdinę medžiagą jis papasakojo, kaip seni ir, rodos, nebepataisomi baldai atgimsta naujam gyvenimui.

Daugiau nei valandą trukusiame susitikime šilutiškiai pasisėmė įdomių idėjų, o sumanumo nestokojantys dailės ir technologijų mokytojai, kurių tąkart buvo dauguma, tikėkime – ir toliau įvairiais kūriniais stebins bei garsins miestą.