Šilutiškiams rūpi: laukiame „Lidl“, piktinamės klevais kapinėse ir brangstančiu kuru

 

1 pslRedakcija nuolat sulaukia Jūsų, skaitytojai, skambučių, kuriuose Jūs dalijatės įvairiais savo pastebėjimais.

Šįkart buvusi naumiestiškė Laima Toleikienė nori apginti Žemaičių Naumiesčio seniūną, kuris, anot moters, užsitraukė kitų naumiestiškių nemalonę, leidęs nukirsti kapinėse augusį šimtametį klevą. 82 metų Eugenija norėjo pasidalinti mintimis apie kylančias kainas. O prisistatyti vengiantis skaitytojas nebe pirmą kartą klausia, kada pagaliau bus atidaryta naujoji autobusų stotis ir prekybos centras.

 

Klevas – ne kapinių medis

L. Toleikienė sako jau seniai gyvenanti Šiauliuose, tačiau moters tėvai amžinojo poilsio atgulė Žemaičių Naumiesčio kapinėse. Garbus amžius nebeleidžia p. Laimai dažnai lankyti tėvų kapą, tad ji jau prieš metus prašė seniūno Virginijaus Stasiulio nukirsti šalia kapo augusį senutėlį klevą. Moteris primena, kad lapuočių apskritai nedera sodinti kapinėse, ir taip niekur nedaroma, nes jie yra miško medžiai. Be to, seno medžio šaknys buvo nusidriekusios į kelias kapavietes, o jo šakos ir galybė lapų nuolat storu sluoksniu nuklodavo aplinkinius kapus. O tvarkyti tų kapų nebėra kam.

Gavęs lėšų seniūnas išties davė nurodymą nupjauti senąjį medį. Tačiau paskambinusi jam padėkoti, p. Laima išgirdo, kad dėl to jis sulaukė kitų palaidotų artimųjų priekaištų.

Šiaulietė sako, jog tie žmonės, kurie pyksta, pirmiausia turėtų pagalvoti, kad daugelio kapaviečių jau nebėra kam nuolat tvarkyti. Tad galbūt tie besipiktinantys norėtų laisvalaikiu imtis ir aplinkinių kapų priežiūros?..

Be to, ji siūlo pagalvoti, kas būtų atsakęs, jei kokia smarki vėtra tą klevą būtų išvertusi, o jis virsdamas, dar ir keletą aplinkinių kapaviečių bei paminklų būtų suniokojęs? O grėsmė jau buvusi visai reali. „Tada tikriausiai tie besipiktinantys nebūtų norėję savo lėšomis iš naujo statyti paminklus, o pirmieji būtų reikalavę žalos atlyginimo. Seniūnas padarė gerą darbą, turėtume būti jam dėkingi“, – mano p. Laima.

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virgilijus Stasiulis „Šilutės naujienoms“ komentavo, kad senosiose miestelio kapinėse buvo išpjauti 10 medžių, dar vienas – Degučių evangelikų liuteronų kapinėse. Želdinius išpjauti buvo būtina, nes kai kurie jų buvo įaugę tarp kapų, kėlė grėsmę išpuvusiu vidumi ir išsausėjusiomis šakomis. Medžius kapinėse per 3 dienas išpjovė viena Kauno įmonė, o juos išnešti prireikė dar kelių savaičių. Anot seniūno, išpjauti medžius kapinėse, o vėliau juos išnešti, nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti to nedariusiam žmogui.

Kaip išgyventi iš 200 Eur?

Į redakciją paskambinusi 82-ejų šilutiškė Eugenija piktinosi nuolat kylančiomis kainomis. Šiemet ji pirko kietą kurą, už kurį sumokėjo 400 Eur, anksčiau už tą patį kiekį briketų moteris sumokėdavusi 200 Eur.

„Kainas kelia už kurą, o pensijas pakėlė vos 14 eurų. Brangsta viskas, net maisto produktai. Gal valdžia karui ruošiasi taip brangindama viską? O juk turėtų daryti taip, kad mums būtų lengviau gyventi. Kur mums lįsti, jeigu iš 200 Eur per mėnesį nebepragyvename? Gal jau laikas į kapus žvalgytis, gal ir karstai brangs?“, – skundėsi moteris, anot kurios, jos balti plaukai iš sunkaus gyvenimo jau baigia pajuoduoti…

Pasak senolės, valdžia baigia atimti paskutinį duonos kąsnį ir dabar beliks sėdėti šaltame kambaryje, nes kitaip pragyventi nebeįmanoma.

Kaip žinia kainos kyla visoje šalyje ir šis procesas priklauso nuo daugelio veiksnių. To mes nepakeisime, tačiau Šilutės rajono savivaldybės Socialinių paslaugų poskyrio vedėjos Audros Barauskienės klausėme, kur senjora galėtų kreiptis pagalbos. A. Barauskienė pripažino, kad išgyventi iš 200 Eur pensijos yra be galo sunku, tačiau Eugenija gali kreiptis pagalbos į Šilutės seniūniją ar Socialinės paramos skyrių. Įvertinus jos pajamas gali būti skiriama kompensacija už kurą. Taip pat ji gali gauti paramą maisto produktais, techninės pagalbos priemonių (ramentai, vaikštynės), ar pagalbą į namus. Tad specialistė siūlo moteriai kreiptis į seniūnijos socialinę darbuotoją, kuri viską išaiškins.

Kada atidarys „Lidl“?

Ne kartą redakcijai skambinęs skaitytojas piktinasi, kad vis dar nepateikiame tikslių naujojo prekybos centro ir autobusų stoties atidarymo datų. Anot jo, dabar, kai visi statybos darbai jau baigti, turėtume parašyti, kada pagaliau šilutiškiai galės įkelti koją į šiuos naujuosius statinius. Net redakcijos koridoriuje ant sienos radome prisegtą šio šilutiškio ranka rašytą laiškelį, kuriame jis vėl piktinasi, kad mes – laikraštis – nepateikiame jokios informacijos apie atidarymo datas.

Primename, kad ne kartą informavome ir apie kai kurių prekybos centrų uždarymo, ir apie atidarymo datas. Tačiau tai padaryti galime tada, kai tos datos jau yra nustatytos, ir jas pateikia įmonių vadovai. O jie tikriausiai ne mažiau nei šilutiškiai yra suinteresuoti, kad vos atidarius parduotuvę ar kitą statinį į jį plūsteltų žmonės.

Reaguodami į mums paliktą laiškelį skambinome prekybos centro „Lidl“ atstovui Valdui Lopetai, kuris sakė, jog pagal įmonės taisykles, parduotuvės atidarymo data skelbiama likus savaitei, taigi pasakyti, kada „Lidl“ atvers duris Šilutėje jis negali. Jį labai nustebino ir net pralinksmino tai, kad šilutiškis redakcijoje paliko laiškelį.
„Darome viską, kas įmonama, ir mes, kaip ir šilutiškiai, norime kuo greičiau atidaryti parduotuvę jūsų mieste, tačiau dar yra tam tikrų nebaigtų darbų“, – „Šilutės naujienoms“ komentavo „Lidl“ atstovas.