Šilutiškiams rūpi „Šanchajaus“ teritorija, Šyšos pakrantės ir mero vargai su gydytojais

valdzia silutejeŠilutės seniūnijos gyventojams, kaip ir visų kitų rajono seniūnijų žmonėms, širdis skauda dėl tų pačių dalykų: rūpi jiems buvusių „Šanchajaus“ garažų teritorijos ateitis bei vadinamojo Janonio parko medžių likimas, norėtų jie, kad visos gatvės ir šaligatviai būtų renovuoti ir apšviesti, Šyšos pakrantės išvalytos, o autobusų stotyje būtų nemokamas tualetas.

Visas šias ir daug kitų minčių šilutiškiai išsakė susirinkę į susitikimą su Savivaldybės vadovais. O pastarieji džiaugėsi išgirdę ne tik priekaištus, bet ir panašiuose susitikimuose visai neįprastas… padėkas.

Supažindino su vykdomais projektais

Šilutės seniūnijos salė vasario 14-ąją buvo pilnutėlė, o kaip pastebėjo seniūnas Raimondas Steponkus, taip būna retai.

Meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, jog per praėjusius metus smarkiai – nuo 14 iki 9 procentų rajone sumažėjo bedarbystė, o tai pasiekti pavyko pakoregavus Užimtumo tarnybos darbą. Pozityvūs pokyčiai ir tai, kad rajone mažėja emigracijos mastai, o vidutinis darbo užmokestis yra didžiausias iš visų šio regiono rajonų. Vien pernai rajone įsisteigė 90 naujų įmonių.

Paminėtos ir pradėtos bei jau užbaigtos didžiosios statybos – autobusų stotis ir autobusų parkas, Kultūros ir pramogų bei Sporto centrai.

Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis priminė rekonstruotas gatves ir eismo žiedus jose, ir pripažino, jog ir Savivaldybė dėl tų žiedų sulaukė nemažai pastabų.

Miesto gatvės išties gražėjo: išasfaltuota 6,7 km gatvių, įrengtas beveik 2 km pėsčiųjų – dviračių takas į Traksėdžius, sutvarkytas Lietuvininkų – Tilžės gatvių pėsčiųjų ir dviračių takas.

Pastabų, anot V. Pozingio, sulaukta ir dėl kitos naujovės – miesto prieigose pastatytų 5 „Šilutės“ ženklų, kurie iš viso atsiėjo 39 000 eurų.

Paminėjo direktorius ir kitus vykdytus bei vykdomus projektus, be kitų – ir daugybę diskusijų sukėlusį miesto želdinių atnaujinimo projektą.

Pareigūnė kvietė nebūti abejingais

Šilutės policijos komisariato pareigūnė Jūratė Kaktienė sakė, kad per metus PK iš Bendrojo pagalbos centro gauti 3432 pranešimai apie nusikalstamas veikas Šilutėje, 681 – iš Šilutės seniūnijos kaimų gyventojų. Dominuoja – kaip ir kitose seniūnijose – vagystės, kurių nemažai įvykdoma ir dėl pačių nukentėjusiųjų kaltės. Pavyzdžiui, nemažai vagysčių įvykdyta darbo metu iš įstaigų, ir tik todėl, kad patys nukentėjusieji aplaidžiai nesaugojo savo turto. Tirti vagystes iš namų ir butų pareigūnams sunkiausia. Metų pabaigoje rajoną sukrėtė keletas plėšimų.

Vis dar neretai apgadinami automobiliai, pernai pradėti 43 ikiteisminiai tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje Šilutėje, o Šilutės kaimiškojoje dalyje – 12 tokių tyrimų. „Tokių pranešimų ypač padaugėja dienomis, kuomet išmokamos socialinės pašalpos“, – sakė J. Kaktienė.
Savo pranešimo pabaigoje pareigūnė kvietė šilutiškius ir toliau nebūti abejingais įvairiems teisės pažeidimams.

Mokytoja mato darbus ir linki kantrybės

Šilutiškis Edmundas Čiuželis merui turėjo du klausimus: kokia yra buvusių „Šanchajaus“ garažų teritorijos ateitis ir kaip baigsis istorija su ligoninės vyriausiojo gydytojo paskyrimu. Anot E. Čiuželio, merui nelabai sekasi su gydytojais ir jų paskyrimais.

V. Laurinaitis tokią prielaidą atmetė, sakydamas, kad „nesėkmių su gydytojais“ neįžvelgiantis. Anot jo, pasibaigus istorijai su buvusiu Pirminės sveikatos priežiūros centro vadovu, pasibaigė ir darbuotojų nepasitenkinimas bei konfliktai ir tarpusavyje, ir su vadovais.

„O ligoninės vyr. gydytojo dokumentus vertino specialistai, jie atsakė, kad nėra priežasčių, dėl kurių jis negalėtų eiti šių pareigų. Policijoje vis dar vyksta tyrimas, kai jis bus baigtas, ir gausiu išvadas, tada gal bus ir kiti sprendimai“, – sakė V. Laurinaitis.

V. Pozingis sakė, jog Savivaldybė yra pateikusi paraišką „Šanchajaus“ garažų teritorijos sutvarkymui. Čia bus įrengtas komercinės paskirties sklypas, kurį numatyta parduoti, kad miestas gautų lėšų.

Netikėtų plojimų sulaukė ilgametė mokytoja Jadvyga Steponavičiūtė, kuri ne priekaištavo, bet… įžvelgė gerus valdžios darbus ir padėkojo. „Padaryta tikrai gražių darbų, matome, kaip gražėja miestas. Ačiū jums už tai ir kantrybės jums su mumis“, – sakė šilutiškė.

J. Steponavičiūtė domėjosi senojo muziejaus ir Šyšos kilpos, vyresniems vietiniams žinomos kaip Janonio parkas, medžių likimu, Laisvės alėjos renovacijos galimybėmis. Meras priminė, kad ir šio kvartalo gyventojai, ir K. Kalinausko gatvėje esančios Žibų mokyklos mokinių tėvai ištarė „ne“ šių gatvių renovacijai. Todėl imtasi Knygnešių kvartalo. Bet ir šio kvartalo gyventojams džiūgauti per anksti, šiemet ir čia renovacija dar nebus pradėta, galbūt bus asfaltuojamos tik kelios gatvės.

Reikia nemokamo tualeto

Naujakurių bendruomenę seniūnas R. Steponkus pavadino susiskaldžiusia ir nurodė jiems pagaliau apsispręsti, kurias gatves jie nori asfaltuoti. Anot jo, vieni atneša prašymus su keliolika, kiti jau su keliasdešimt parašų, bet jau dėl kitų gatvių… Bet šiemet ir naujakuriškiai geresnio gyvenimo nesulauks, pasak R. Steponkaus, jiems lėšų gatvių asfaltavimui jau buvo skirta, šiemet jos teks Traksėdžiams.

Laučių seniūnaitė Sonata Dauskartė domėjosi, kodėl Šilutės autobusų stoties tualetas mokamas. Tai nepatogu pradinukams, kurie nesinešioja grynųjų, o prispyrus bėdai turi bėgti į greta esantį prekybos centrą. V. Pozingis atsakė, kad jei visi būtume kultūringi, tai ir tualetas galėtų būti nemokamas…

Laučiškiai turi ir kitą problemą – norėtų išsivalyti Šyšos pakrantę, tačiau seniūnija neleidžia, nes tai privatizuotos pakrantės. Nubausti privatininkų irgi nėra už ką, nes jie nepažeidžia jokių įstatymų.

Diskutuota ir apie Šyšos pakrančių Šilutėje tvarką bei maudyklų stygių, šiukšlių išvežimo bei vandens tiekimo, kitas problemas.