Šilutiškiams vaikams ir senoliams dovana – beveik 10 000 ledų porcijų

Antradienis buvo smagi diena gausiam būriui Šilutės rajono nepasiturinčių šeimų vaikų, lankančių mokyklas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas, taip pat globos namuose gyvenantiems senoliams – visi jie buvo pavaišinti ledais.

Dėžės su ledais išdalintos Šilutės seniūnijos kieme.

Beveik 10 tūkstančių ledų porcijų Šilutės rajonui tądien atgabeno „Maisto bankas“, o juos dovanojo Mažeikiuose veikianti ledų gamybos įmonė „Unilever Lietuva distribucija“.

Jau antroji tokia akcija

Tuoj po vidudienio į Šilutės seniūnijos kiemą suko rajono seniūnijų socialinių darbuotojų, Nevyriausybinių organizacijų, mokyklų ir vaikų darželių atstovų automobiliai. Visi jie čia buvo sukviesti paimti šioms įstaigoms skirtos dovanos. Iš viso į Šilutę „Maisto banko“ automobiliu atgabenta apie 5000 ledų porcijų.

Dar beveik tiek pat porcijų buvo išdalinta tiesiogiai Socialinių paslaugų centrui, abiem rajone veikiantiems reabilitacijos centrams ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Grygališkės kaime veikiančios Onutės Jogienės šeimynos globotiniams.

Mokyklų ir seniūnijų socialiniai darbuotojai buvo įpareigoti skanėstus dalinti socialiai remtinų šeimų vaikams, kurie ugdymo įstaigose gauna nemokamą maitinimą. Specialistams teko pasirūpinti, kad ledai būtų išdalinti tą pačią dieną, arba rasti galimybę juos laikyti šaldytuve iki kitos dienos.

Šiemet tai jau antroji tokia „Maisto banko“ paramos nepasiturinčioms Šilutės rajono šeimoms akcija. Balandžio mėnesį į Šilutę buvo atgabenta daugiau nei 10 000 kg miltų, kurie taip pat išdalinti mažas pajamas gaunantiems, senyvo amžiaus žmonėms, neįgaliesiems, socialiai remtinoms šeimoms. Produktas dalintas visoms 11–ai seniūnijų, taip pat ir Savivaldybės socialinėms įstaigoms. Miltų kiekiai seniūnijoms paskirstyti pagal jų dydį ir gyventojų skaičių: mažosioms skirta po 620 kg, didesnėms – po 720 kg.

Kovoja su maisto švaistymu

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sako, kad Šilutė rodo sėkmingą bendradarbiavimo su „Maisto banku“ pavyzdį kitoms Lietuvos savivaldybėms. „Produktus mes gauname, nes įdedame daug pastangų, kad jie pasiektų vartotojus. Esame viena iš tų respublikos savivaldybių, o Klaipėdos regione – vienintelė, kuri taip sėkmingai bendradarbiauja su „Maisto banku“. Mes plačiausiai išdalijame paskutinės dienos galiojimo maisto produktus – visoms seniūnijoms. Tikiu, kad ir šįkart gauta parama nudžiugins daug rajono vaikų ir jų šeimos narių, kuriems ledai primins šią karštą vasarą, kuri jau baigėsi“, – sakė vedėjas.

Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ ir Šilutės rajono savivaldybės partnerystė, kovojant su maisto švaistymu ir padedant Šilutės krašto stokojantiems tęsiasi jau daugiau nei trejus metus. Vien pernai šios partnerystės dėka nuo išmetimo išgelbėta ir 879 sunkiau gyvenantiems asmenims perduota 168 737 kg gero maisto. Šios paramos dėka stokojantieji turėjo galimybę sutaupyti lėšų kitiems būtiniausiems poreikiams – vaistams, komunaliniams mokesčiams, vaikų mokyklinėms priemonėms, drabužiams, batams ar kitoms išlaidoms.

Prasidėjus rugsėjui Socialinės paramos skyrių pasiekė žinia, jog bendradarbiaujant su įmone „Unilever Lietuva distribucija“, „Maisto bankui“ pavyko nuo išmetimo išsaugoti didelį kiekį ledų.
„Dėkojame Šilutės rajono savivaldybės administracijai už nuolatinį bendradarbiavimą ir paramos ledais bei kitų paramų maistu koordinavimą, užtikrinant, kad maistas pasiektų globos įstaigų gyventojus, mažas pajamas gaunančias šeimas, senolius, vienišus tėvus ir jų vaikus. Tikiu, kad ledai pakels nuotaiką ir bent akimirkai dar sugrąžins vasarą daugybei juos gausiančių žmonių“ – sakė „Maisto banko“ Klaipėdos padalinio vadovas Raimondas Danupas.