Šilutiškiams vietoje cigaretės davė… po obuolį

nerukantis akcija_obuolysŠiemet gegužės 31-ąją pasaulis jau 28 kartą paminėjo Pasaulinę dieną be tabako. Jau daug metų nuošalėje nelieka ir šilutiškiai. Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės, vadovaujamos direktorės Virginijos Vaivadaitės, prie pasaulinės akcijos prisidėjo jau 9-ąjį kartą: kaip kasmet, Šilutės ligoninėje aplankė ir apdovanojo gimusius kūdikius, po obuolį įteikė ir gatvėse sutiktiems rūkaliams.

Siūlė cigaretę iškeisti į obuolį

Šiemetinės Pasaulinės dienos be tabako akcentas – nauji vaizdiniai ir tekstiniai įspėjimai ant tabako gaminių pakuočių. Lietuvoje nuo 2016 metų gegužės 20 dienos ant cigarečių pakuočių atsirado ne tik nauji tekstiniai ir vaizdiniai įspėjimai, bet ir nuoroda į interneto svetainę www.nerukysiu.lt, skirtą padėti norintiems mesti rūkyti.

Jau keletą metų iš eilės Lietuvoje rengiama akcija Pasaulinei dienai be tabako paminėti „Obuolys vietoj cigaretės!“ Šilutės Visuomenės sveikatos biuro specialistės irgi organizavo akciją tuo pačiu pavadinimu.

„Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru (pasyvaus rūkymo)“, – sakė V.Vaivadaitė.

Biuro specialistės, pastebėjusios gatvėje rūkančius žmones, kvietė juos cigaretę iškeisti į obuolį, o nerūkančius paragino perduoti šią žinią pažįstamiems, kurie rūko.gimiau nerukantis

Akcijos „Obuolys vietoj cigaretės!“ metu buvo išdalinta apie 10 kg obuolių. Taip pat dalintos skrajutės su informacija apie rūkymo žalą žmogaus sveikatai, pašnekovams priminta apie rūkymo sukeliamas ligas. Obuoliai ir informacinės skrajutės dalintos įvairiose miesto vietose.

Agota gimė nerūkanti

Visuomenės sveikatos biuro specialistės jau devintą kartą birželio 1-ąją – Vaikų gynimo dieną – surengė ir akciją „Gimiau nerūkantis“. Akcijos organizatoriai naujagimių tėvams tarsi už vaikus perduoda prašymą: „Leiskite gimti ir augti sveikiems“.

Biuro direktorė V.Vaivadaitė Šilutės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriuje aplankė išvakarėse gimusią Agotą ir jos tėvelius Martyną ir Igną Pavilonius. Naujagimės tėveliams įteiktas diplomas ir atminimo dovanėlės, o mergytei skirti marškinėliai su užrašu „Gimiau nerūkanti“.